• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

"Frania" i inne cuda PRL-u w skali 1:87

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
Zawsze jak oglądam stare zdjęcia, filmy mam dwa skrajne odczucia....
Zachwyt nad uchwyconą chwilą z prostego życia; smutek nad nieubłaganie uciekającym czasem.

Ledwie przecisnąłem się przez zasieki, ledwie zadomowiłem przy makiecie, gdy po dwóch godzinach dostałem telefon, że w niedzielę jednak przyjeżdża do mnie ważny gość w sprawie sporego projektu. O noclegu nie było mowy. Jeszcze trochę pogadałem z Szymkiem, po czym wypadłem z NCKu jak z procy. Szybka podróż 4ką i zdążyłem na styk, na IC ten o 17:36.
A ja niestety właśnie dotarłem dopiero w niedzielę.
W sobotę zwaliło mi się trochę roboty na głowę. Ale wiedziałem, że przecież zdążę na wystawę bo jest do ...20..... Nie ma to jak pomylić 8mą wieczór z 18stą :)
Przyjechałem, zdziwiłem się że tak mało ludzi po czym pocałowałem klameczkę :)
Tak że dopiero zwiedzanie zaliczyłem dopiero w niedzielę i to też wieczorem bo rano realizowałem Mikołajowy prezent czyli przejazd Chabówka-Mszana-Chabówka.
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Panowie,
Dziś po raz kolejny dostałem na PW pytanie o sposób w jaki wykonuję figurki.
Robię je ręcznie. Myślę o tym by zacząć je modelować w 3D, ale póki co łatwiej i lepiej mi się pracuje w realu.

Kiedyś modelowałem je przy użyciu Miliputa, ale ostatnio przeszedłem na polistyren ( kleję z niego ogólny kształt i rozrzedzone szpachlówki Tamiyowskie (tak mi najłatwiej wychodzą twarze, włosy i ciuchy).
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Dziś trzy tematy.

Pierwszy to konsekwencja wizyty w Krakowie, gdzie na szybko rozłożyłem swoje szpeje na Sławkowym module i pstryknąłem fotkę. Głównie chodziło mi o sprawdzenie jak w innym oświetleniu, niż moje w pracowni, wyglądają rzeczy które tworzę. O ile jabłka i ryby w skrzynkach prezentowały się moim zdaniem bardzo dobrze, o tyle ogórki już trochę gorzej:niepewny:. Odbicia wielu źródeł światła trochę zaburzały czytelność bryły i malatury. Najgorzej wypadła kapusta, ale ona już na warsztacie jakoś mnie nie przekonywała, choć były dwie osoby, które uznały ją za bardzo fajną. A może po prostu Krakowiacy chcieli być mili:)
IMG_2279.JPG


Temat drugi - zakończyłem budowanie oferty sanitariatów. Ostatnim elementami łazienkowym przeznaczonymi na palety Kotebi zostały górnopłuki.
IMG_2320.JPG


I temat ostatni - dziś pomalowałem skrzynki z dużymi rybami (mogą być szczupaki) i krótkimi rybami (nazwę je na razie - błękitki) - to te u dołu.
Ustawiłem wraz z pozostałymi i w ten sposób zrobiło się pięć rodzajów różnych ryb. Myślę, że to wystarczy by zróżnicować ofertę targu rybnego czy magazynu.
IMG_2324.JPG


Na koniec kilka zdjęć z kutrem w skali Z, który wczoraj zwodowałem w mojej stoczni jako próbkę modelu, który powstaje w skali h0. To tak dla zobrazowania różnic w skalach:)
IMG_2321.JPG
IMG_2323.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.404 47 0
Po wizycie u Ciebie mam mętlik w głowie. Wszystkie te dodatki są świetne i mogą stanowić wyśmienity dodatek do dioram. Jechałem do Ciebie po kibelek a teraz lista zakupowa urosła do ogromnych rozmiarów.:mad:
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.844 386 20
Po wizycie u Ciebie mam mętlik w głowie. Wszystkie te dodatki są świetne i mogą stanowić wyśmienity dodatek do dioram. Jechałem do Ciebie po kibelek a teraz lista zakupowa urosła do ogromnych rozmiarów.:mad:
Tak to właśnie Piotrze jest. Wizyta u Adasia w firmie powoduje "zarażenie bardzo groźnym wirusem" i często najbardziej na tym cierpi kieszeń...
Byłem, widziałem, kupiłem i aż boję się tam wrócić, choć coś ciągnie mnie do tej pracowni strasznie mocno... Pewnie niedługo znów się złamię i pojadę... ;)
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.650 133 3
Po wizycie u Ciebie mam mętlik w głowie. Wszystkie te dodatki są świetne i mogą stanowić wyśmienity dodatek do dioram. Jechałem do Ciebie po kibelek a teraz lista zakupowa urosła do ogromnych rozmiarów.:mad:
Ja dziś musiałem do banku do Bydgoszczy jechać bo placówki warszawskie odmawiają mi kredytów na zakupy u Adama. A ile jeszcze tematów omawiamy o_O

@Adam66 rozumiem że kuter w H0 też będzie?

Znowu mi powiadomienia nie działają :/
Czyżby forum dbało o mój portfel?? Sic :]
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Drodzy Koledzy,
Z okazji Świąt i nadchodzącego Nowego Roku, życzę Wam i Waszym bliskim przede wszystkim zdrowia, radości, spełnienia marzeń, wszelkiej pomyślności i niezachwianej pogody ducha w tych "jakże ciekawych czasach":)(y)

Jako ilustrację zamieszczam domek Muminków (na oko to skala N), który powstał w technice 3D, jako świąteczny prezent dla mojej Żony.

moomin_house.JPG
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Modele wydrukowałem od razu dwa :cool: bo nigdy nie wiem czy malując prototyp czegoś nie schrzanię;) i dlatego zawsze lubię mieć w odwodzie back-up. Budyneczek jest wielkości niedużej bombki choinkowej. Można go postawić na biurku albo na regale. Pomaluję po Świętach egzemplarz dla Agaty.

Domek dla Ewy jest częścią większego projektu - małej makietki Doliny Muminków z mostkiem ponad rzeką.
Moja ulubiona część Muminków - to Listopad i dlatego marzy mi się projekcik w kolorach jesieni. Moją ulubioną postacią jest Wuj Truj, a ulubionym rozdziałem ten w którym Wuj Truj łapie rybę:D być może właśnie tę scenę zrobię, ale to już po konsultacjach z Właścicielką makiety:)
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Świąteczne obżarstwo dobiegło końca.
Od jutra wracam do rutyny biegania i oczywiście do modelowania.

A tymczasem siedzę na kanapie, słucham SBB z 79go roku, popijam Earl Greya, a dla rozruszania siebie i wątku PRLowskiego zamieszczam fotkę, jaką właśnie "ustrzeliłem" w necie:love: Datowana na początek 70tych lat. Jak widać depilacja nie była jeszcze tak popularna wśród dziewcząt;) jak dekadę później, gdy sam już jeździłem z koleżankami do Strzechy Akademickiej czy na Szrenicę.:podstepny:

...a rano, brało się narty Regle z wiązaniami Gamma, zakładało buty Kasprowy i gnało w dół stoku jak Ingemar Stenmark ...:cool:

prl.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki