• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

"Frania" i inne cuda PRL-u w skali 1:87

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
@Adam66 no mistrzostwo świata! :eek:Tylko zastanawia mnie w jakim magazynie są one zdeponowane bo pytałem moich magazynierów na Centrali i dzisiaj żadnych dostaw świeżego towaru nie odnotowano ??? ;)
Z niecierpliwością czekam na kuter a i przyszykuj dla mnie sowity ładunek tych skrzynek z rybami, już szef napisał do głównej siedziby centrali prośbę o przyszykowanie odpowiednich środków na ten cel... :)
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Tylko zastanawia mnie w jakim magazynie są one zdeponowane bo pytałem moich magazynierów na Centrali i dzisiaj żadnych dostaw świeżego towaru nie odnotowano ???
Jak to w komunie, podwędzili i rzucili na prywatny rynek. Widziałeś że moja Władzia porzuciła saturator i wzięła się za handel rybami;)

No ale co się dziwić jak ludziska w całym kraju na ryby czekają.
ryba1.jpg


Przy okazji trafiłem dziś na fajną fotkę ze skrzynkami jak te moje
ryba.jpg
 
Reakcje
59 2 0
[Off Topic]
Panowie, który bank wybieramy na cel, żeby go ograbić?
Wtedy będzie Nas wszystkich stać na zakupy u Adama.
[/Off Topic]

Podziwiam Cię Adam i Twoje pomysły.
Mam nadzieję zobaczyć przynajmniej część tych cudeniek 'na żywo' w Krakowie w ten weekend.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Adaś! Kolejne kapitalne miniatury wychodzą z Twojej ręki. Wiem, że pomysłów masz tysiące, ale daj szansę na zarobienie środków płatniczych, bo człowiek nie wyrobi przy tych cudeńkach. No a wszystkie chciałby mieć. :)
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Wczoraj miałem urodziny - 135te czy jakoś tak... Na szczęście poza jednym niechlubnym wyjątkiem, nikt nie zawracał mi odwłoka telefonami, ani nie przysyłał idotycznych smsów z rymami częstochowskimi przypominającymi, że jestem o rok starszy. Spędziłem dzień tak jak lubię - do popołudnia w pracowni, a wieczorem wyskoczyłem z bliskimi do knajpki.

Wczoraj podganiałem figurkę, bo chciałem bardzo z nią zdążyć na dzisiaj. 4ty grudnia jest tylko raz w roku. Udało się.
Poniżej mój skromny modelarski ukłon w stronę górniczego stanu w dniu Barbórki.

Jak zwykle najpierw inspiracja
grubiorze1.jpg

Wziąłem na cel faceta po prawej, bo jak figurka górnika nie będzie miała wzięcia, mam pomysł na przeróbkę. Facet w płaszczu jest bardziej uniwersalny. W zasadzie to od razu zrobiłem drugą głowę, ale to kiedy indziej.

Górnik to w pewnej mierze zasługa Marka @Kempol bo to po rozmowie z nim uzmysłowiłem sobie, ze taka figurka powinna powstać. Familoki i chlewiki są a gryfnego Karlika grubiorza nie ma...
No to teraz jest:cool:

Taki z czasów Gierka, z baczkami, odświętny i rumiany
IMG_2232.JPG
IMG_2233.JPG
IMG_2234.JPG
IMG_2235.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
Adaś, górnik jest super, nie ma co gadać.
Piękna sprawa (y)(y)(y), ale co by nie było tak prosto. To do górnika będzie potrzebna orkiestra górnicza, a w Barbórkę to na mus.

Dodatkowo chciałbym jeszcze na chwilę wrócić do tematu kibelkowego.
Na ostatnim spotkaniu klubu zawiedliśmy schron OC. Znaleźliśmy tam kibelek z epoki, Sebastian (@sebo81ku) poświecił się do ogółu Braci Modelarskiej i demonstruje sposób użytkowania oraz znalezione tam sprzęty.

D5208CE8-FCC0-403F-A6F0-F2D4075FB043.jpeg
0DB5654B-91C4-4D28-8E13-27A4F5F77536.jpeg
FB51F590-AD54-438E-A8F8-4CEA4B399D42.jpeg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
@Kempol
Czuję się osobiście dotknięty, że nie dostałem od waszego klubu oficjalnego zaproszenia na zwiedzanie "bunkra Cyrankiewicza" :podstepny:
Ja rozumiem, że @Artur i @sebo81ku nie chcieli żebym się odrywał od roboty, ale żeście nie dali mi posiedzieć na kiblu Bieruta... tego Wam nie zapomnę:devil:

A teraz poważnie - Zwrócił moją uwagę bardzo fajny sedes systemu warszawskiego z otworem rewizyjnym (pierwszy raz coś takiego widzę). Druga sprawa to kable elektryczne puszczone chyba w jakichś rurkach (albo po prostu takie grube), no i kratka... cholera, powinienem ją dać koło swoich pisuarów:X3:
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Ostatnio naprawdę się zwijam jak w ukropie. Kupa rozgrzebanych tematów przede mną, a w kolejce trylion inspiracji. Po godzinach wertuję internet bo szukam jakiejś fajnej tokarki... a może po prostu powienienem znaleźć dobrego tokarza i wreszcie przestać robić wszystko samemu:niepewny:

Dodatkowo chcę jak najwięcej mieć pomalowanych nowości, bo planuję je zabrać do Krakowa na weekendową imprezę w Nowej Hucie. Kto będzie chciał się spotkać, pogadać, obejrzeć moje modele na żywo - zapraszam. Na pewno będę w sobotę, a jak uda mi się zaklepać jakiś nocleg to może będę także w niedzielę.

Przedwczoraj miałem już spakowane i zaklejone zamówienie dla kolegi @Zbyszek z dwoma radarowcami. Zbyszek prosił bym jednemu wyciął notes z ręki, żeby na patrolu gliniarze choć trochę się różnili między sobą. Idę na pocztę, a tam pani z okienka mi mówi, że poczta ma awarię systemu komputerowego i na całym Ursynowie nie można nadawać przesyłek poleconych. Wróciłem do siebie i postanowiłem rozbebeszyć zaadresowanę kopertę. Gliniarza bez notesu pozbawiłem jeszcze raportówki z pałką, urżnąłem mu głowę i przykleiłem pod zmienionym kątem. Teraz jeden wygląda na podoficera, drugi na "Krawężnika" z bloczkiem mandatów. W efekcie ja miałem frajdę a do Zbyszka jedzie unikatowa figurka.
W ten sposób wszyscy są szczęśliwi:)
IMG_2228.JPG
IMG_2230.JPG
IMG_2231.JPG
IMG_2227.JPG
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
Adamie, w kwestii górników jeszcze: może by takich w strojach roboczych?
Koledzy robią moduły z kopalnią, ale są też moduły z familokami. Taki Pan Rysio mógłby wracać z roboty lub wychodzić na szychta...
;)
A ja się przypominam z wyceną dla baru mlecznego (może być po Krakowie). :)
 

Podobne wątki