• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

"Frania" i inne cuda PRL-u w skali 1:87

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
281 45 10
Myślałem o tym jakiś jakiś czas temu, po sugestii naszego forumowego perygrynatora kolegi @Paweł R tyle że sporo jest tanich szpejów na rynku i kto zapłaci pięć dych za tokarkę z ruchomym konikiem jak na allegro w tej cenie kupi tokarkę i wiertarkę i jeszcze coś. Mam wprawdzie wielką chęć na jakąś frezarkę, torkarkę, albo i wielką wytaczarkę... ale póki co pochłonął mnie temat owocowo jarzynowy.

Wczoraj wpadł do mnie na chwilkę @Artur tyle, że potem chwilka zrobiła się dłuższa i tak mi się z nim dobrze gadało, że jeszcze przy otwartych drzwiach jego samochodu w środku nocy nie mogliśmy się nagadać. Głównym tematem był jego cholernie ambitny i pierońsko interesujący projekt portowy, ale dyskutowaliśmy też o jabłkach.

A że imię jakoś tam zobowiązuje (a na dodatek moja żona to Ewa), więc w przerwach między malowaniem figurek Heniów i Odlewników pomalowałem dziś cztery skrzynki i wypełniłem je czterema rodzajami jabłek - antonówka, lobo, jonagold i cortland:) Uznaję eksperyment za zadowalający. Wcześniej próbowałem kilku podejść z drukiem 3D, ale bogu dzięki są jeszcze takie tematy w których ręczna robota jest niezastąpiona. Gdy tylko skrzynki na owoce będą dostępne, zamieszczę tutorial, jak takie jabłka sobie zrobić. A póki co kilka ujęć z warsztatu.
Zobacz załącznik 687302 Zobacz załącznik 687303 Zobacz załącznik 687304 Zobacz załącznik 687305 Zobacz załącznik 687306 Zobacz załącznik 687307 Zobacz załącznik 687308
Adamie niech Cię szlag.:love:(y)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.547 386 20
Kolejne świetne elementy do mojego pomysłu robisz... ;):) i coraz bardziej mi się podobają te miniaturowe dodatki do makiet/dioram. Już wpisuję się na listę skrzynek z owocami z różnych krzaków i drzew. :)
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Swój wąrtek autorski traktuję trochę jako blog, w którym dzielę się z Wami na bieżąco swoimi spostrzeżeniami i materiałami na które trafiam w necie, a które są moimi inspiracjami.
Dziś w nawiązaniu do WSKi którą już niedługo będę miał w ofercie, dwa bardzo fajne zdjątka zmotoryzowanych WOPistów.
Zołnierz na pierwszym planie pierwszego zdjęcia stojący koło słupa granicznego z ręką przy kasku to idealny temat na mini dioramkę, albo przynajmniej na figurkę. Wprawdzie WSK to inny model, tak zwana "Garbuska" z pojedynczą ramą, ale to drobiazg. Chodzi jak zwykle o klimat.
wsk-strażgranicznb.jpg
wsk-strażgraniczna.jpg
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Dziś szybki temat. Studium które powstało niejako pod zamówienie Piotrka @Irokez46 . Jedyne co dodałem poza drukiem 3D to sznurek i rączka do spuszczania wody (zrobione z włosa świńskiego i kropelki kleju CA). Całość została wydrukowana jako jeden element, włącznie z odpływami i spłuczką. Wymiar to mniej więcej 20x20x23mm
Poza kibelkiem i umywalką nie zabrakło deficytowego i strategicznie ważnego towaru w dobie PRLu czyli papieru toaletowego na ścianie, choć dużo bajdziej realistyczny byłby gwóźdź z gazetami. Na wszystko rzuciłem kolorki i socjalistyczną patynę. Zależało mi na odtworzeniu ubikacji z jakimi miałem do czynienia w czasie odbywania praktyk zawodowych w Zakładach Mchanicznych Ursus i bazie autobusowej Orbisu.

Kto będzie zainteresowany meblami i wyposażeniem mieszkań, warsztatów czy nastawni, od teraz może zgłaszać takie zapotrzebowanie na PW.
IMG_2069.JPG
IMG_2070.JPG
IMG_2071.JPG
IMG_2072.JPG
IMG_2073.JPG
IMG_2074.JPG
IMG_2075.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.805 214 0
Niech jest i Zakonu Krzyżackiego, ale zawsze Mistrz.

Pozdrawiam ze służby dla Ojczyzny.
ADD2D415-5501-4D6A-8D4A-B76632B0A7A5.jpeg
 
Ostatnio edytowane:

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
Jak rozmawialiśmy Adamie przez telefon i opowiadałeś o "tym" wc, to przynam się, że takiego efektu wooow nie spodziewałem się!
Super! I do tego jeszcze patyna pomieszczenia i wyposażenia powala:D
Brawo TY!
 
Ostatnio edytowane:

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
Ze względu na efekty PRAC Adama proszę administrację tego forum o wprowadzenie nowej oceny np. pod hasłem "dzieło wybitne" lub coś w tym rodzaju. Niestety ocenki typu super lub "wow" czy "kocham to" są niewystarczające dla TAKICH prac MISTRZA !
 

Podobne wątki