• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

"Frania" i inne cuda PRL-u w skali 1:87

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Dziś krótkie FOTO-STORY z wczorajszej imprezy. Podziękowania dla Wojtka i Ekipy ze Śląska za umożliwienie mi sfotografowania moich modeli w "pięknych okolicznościach przyrody".
BTW - na pierwszej fotce widać fantastyczny szczegół, prawdziwą perełkę, czyli wąski tor przecinający jezdnię.
f1.JPG
f3.JPG
f7.JPG
f8.JPG
f92.JPG
f94.JPG
o2.JPG
o3.JPG
o5.JPG
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Co to Fiata to czy słupek C nie jest za masywny?
Mateuszu, czujność klasowa to fundament socjalizmu(y) Lepiej teraz zgłaszać uwagi niż wtedy jak już będzie za późno. Gdy skończę projekt i odezwie się spóźniony krytyk, przeklnę go i poślę go do stu diabłów;)
Już wyjaśniam dlaczego takie można odnieść wrażenie (w realu jest lepiej)
Słupek może wydawać się nieco grubawy bo na zdjęciach (zwłaszcza z boku) zlewa się z uszczelką tylnego okna (oba pomalowane tym samym podkładem a do tego matowym co trochę oszukuje), która w ten sposób optycznie go pogrubia. Gdy dojdzie malowanie i wash, oba elementy staną się oddzielnymi bytami i słupek się samoistnie wycieniuje. No przynajmniej taki jest plan:cool:. Środkowy słupek, też zostanie podzielony na 3 części i siłą rzeczy nie będzie takim jednorodnym klockiem.

Natomiast Panowie błagam, wszelkie uwagi dotyczące modelu FIATa zgłaszajcie w moim wątku samochodowym, bo tam będę zamieszczał fotki z dalszych prac.
Czuwaj
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Panowie, ostatnio byłem trochę poza Warszawą i warsztatem na jakichś dokumentacjach, negocjacjach i innych -cjach.
Po powrocie postanowiłem zrobić trochę świątecznych porządków i wrócić do obiecywanych modeli. Powymiatałem zaległości, do czego trochę mnie zdopingował Mateusz @Maslo pytająć czy się przypadkiem obraziłem nie dając znaku w sprawie saturatora... Trochę zgłupiałem, bo od dawna (chyba od końca września) saturatory cierpliwie czekały na Wasze potwierdzenia (na kolegę @jestrabh nawet dwa stauratory czekały:rolleyes:). Nie naciskałem, bo wiem że czasy są trudne i ludzie różnie stoją z kasą (czasem strach pytać - A co tam u Ciebie?). Pierwsza część mojego dzisiejszego postu to:
Wyjaśnienie
No więc śpieszę donieść, że w kwestii saturatorów, doszło do czegoś co można by nazwać typowym nieporozumieniem. Ja czekałem na Was, Wy na mnie.
Sytuacja na dziś wygląda tak - saturatory i pralki są na stanie, a do tego mam gotowe wagi, Heńków i Ignaców.

P1160484.JPG


Dla jasności podaję ceny na figurki i wagi (saturatory i pralki bez zmian). Ci co zamówili saturatory wypasione wiedzą, że w zestawie jako bonus każdy dostaje musztardówkę i ten drobiazg będę dodawał do wszystkich saturatorów na trawionych kołach.
CENY:
Waga (w komplecie dwa odważniki) - z elementami fototrawionymi, pomalowana, zabezpieczona matowym lakierem - 70pln Na życzenie może być (co sugeruję) lekko zapigmentowana (cena bez zmiany)
Heniek magazynier - pomalowany akrylami, pociągnięty washem i zabezpieczony dwoma lakierami - 40pln
Ignacy przechodzień
- pomalowany akrylami, pociągnięty washem i zabezpieczony dwoma lakierami - 40pln
P1160485.JPG



Sprawa druga.
Zapowiedzi:
Wiecie, że u mnie trzeba czekać, ale jak coś robię to prędzej czy później kończę i staram się by warto było czekać:)
Figurki sikającego faceta i Władzi do saturatora są na ukończeniu. Odlewnik będzie inaczej ubrany niż magazynier. Po świętach premiera.
Dodatkowo kończę panią Stasię w chustce i w płaszczu. Stasia ma wyglądać mniej więcej jak babka na poniższym zdjęciu (w płaszczu zapinanym na męską stronę).
prla.jpg



Sprawa trzecia.
Wszystkim Wam życzę zdrowych, spokojnych i ciepłych Świąt. Dodatkowo sobie i Wam życzę aby nadchodzący rok był dla nas rokiem spełniania marzeń, pozytywnych emocji i doznań oraz zmian na lepsze.
 
Ostatnio edytowane:

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Pani Stasia to w ogóle jakaś taka bardzo męska :), jak łyżwiarka z NRD ;)
Znając Ciebie to jak popatrzymy przez dobre szkło powiększające to zobaczymy delikatny zarost pod nosem:D


Również Wszystkiego Najlepszego Adamie
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
281 45 10
Panowie, ostatnio byłem trochę poza Warszawą i warsztatem na jakichś dokumentacjach, negocjacjach i innych -cjach.
Po powrocie postanowiłem zrobić trochę świątecznych porządków i wrócić do obiecywanych modeli. Powymiatałem zaległości, do czego trochę mnie zdopingował Mateusz @Maslo pytająć czy się przypadkiem obraziłem nie dając znaku w sprawie saturatora... Trochę zgłupiałem, bo od dawna (chyba od końca września) saturatory cierpliwie czekały na Wasze potwierdzenia (na kolegę @jestrabh nawet dwa stauratory czekały:rolleyes:). Nie naciskałem, bo wiem że czasy są trudne i ludzie różnie stoją z kasą (czasem strach pytać - A co tam u Ciebie?). Pierwsza część mojego dzisiejszego postu to:
Wyjaśnienie
No więc śpieszę donieść, że w kwestii saturatorów, doszło do czegoś co można by nazwać typowym nieporozumieniem. Ja czekałem na Was, Wy na mnie.
Sytuacja na dziś wygląda tak - saturatory i pralki są na stanie, a do tego mam gotowe wagi, Heńków i Ignaców.

Zobacz załącznik 528788

Dla jasności podaję ceny na figurki i wagi (saturatory i pralki bez zmian). Ci co zamówili saturatory wypasione wiedzą, że w zestawie jako bonus każdy dostaje musztardówkę i ten drobiazg będę dodawał do wszystkich saturatorów na trawionych kołach.
CENY:
Waga (w komplecie dwa odważniki) - z elementami fototrawionymi, pomalowana, zabezpieczona matowym lakierem - 70pln Na życzenie może być (co sugeruję) lekko zapigmentowana (cena bez zmiany)
Heniek magazynier - pomalowany akrylami, pociągnięty washem i zabezpieczony dwoma lakierami - 40pln
Ignacy przechodzień
- pomalowany akrylami, pociągnięty washem i zabezpieczony dwoma lakierami - 40pln
Zobacz załącznik 528789


Sprawa druga.
Zapowiedzi:
Wiecie, że u mnie trzeba czekać, ale jak coś robię to prędzej czy później kończę i staram się by warto było czekać:)
Figurki sikającego faceta i Władzi do saturatora są na ukończeniu. Odlewnik będzie inaczej ubrany niż magazynier. Po świętach premiera.
Dodatkowo kończę panią Stasię w chustce i w płaszczu. Stasia ma wyglądać mniej więcej jak babka na poniższym zdjęciu (w płaszczu zapinanym na męską stronę).
Zobacz załącznik 528790


Sprawa trzecia.
Wszystkim Wam życzę zdrowych, spokojnych i ciepłych Świąt. Dodatkowo sobie i Wam życzę aby nadchodzący rok był dla nas rokiem spełniania marzeń, pozytywnych emocji i doznań oraz zmian na lepsze.
Mam nadzieję że w rzeczywistości wyglądają tak samo wspaniale jak na zdjęciach.;):)
 

Podobne wątki