• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

"Frania" i inne cuda PRL-u w skali 1:87

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
No to zapowiada się kolejny rewelacyjny model. Trzymam kciuki, bo z tego co widzę, to tej pierwszej miniaturki będzie można zrobić obydwie wersje Fiata. Tak trzymaj Adamie. (y)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
to tej pierwszej miniaturki będzie można zrobić obydwie wersje Fiata
Czyli raczej dwie z trzech, oprócz pierwszej, produkowanej do mniej więcej 1972 roku, z wystającymi klamkami. Zapowiada się piękny model, drugi po Tololoko model Polskiego Fiata 125p, bo modele włoskich 125 już chyba są.
 

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
No to dostalem ślinotoku :) Na trybunach stadionu dziesieciolecia słychać zaś skandowanie "ADAM!, ADAM! ADAM!..." Dzięki Takim świadomym towarzaszom jak Towarzysz Adam, nasza Socjalistyczna Ojczyzna przegoni w niedalekim czasie w temacie ilości pojazdów na obywatela, tak daleko rozwinięte kraje jak Gabon i Wybrzeże kości Słoniowej ! Brawo towarzyszu! A tak naprawdę cudo !
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Czyli raczej dwie z trzech, oprócz pierwszej, produkowanej do mniej więcej 1972 roku, z wystającymi klamkami
Andrzeju drogi. Wersja z wystającymi klamkami powstanie, bo tę bodaj najbardziej kocham (pierwszy FIAT w mojej rodzinie). Co więcej, zastanawiam się nad podwersją sprzed października 68 z wąziutkimi wywietrznikami na tylnym słupku.

Kochani, bardzo się cieszę, że podobnie jak przodkowie żywo reagujecie na FIATa 125p;) Ja przyznam, od miesiąca czuję się jakbym był na zdrowym haju:D
Jak wiecie, wszystkie konstruktywne uwagi, sugestie, krytyki są mile widziane, ale proponuję przenieść je do mojego wątku warsztatowego w dziale samochodowym, gdzie zamieściłem więcej zdjęć i gdzie będę dalej informował o moich poczynaniach w kwestii Kanciaka. Tutaj po prostu pokazałem fotkę, jako usprawiedliwienie mojej nieobecności.
http://forum.modelarstwo.info/threads/warsztat-adam66.38200/page-2#post-667951

BTW - Jeśli obowiązki mi pozwolą to 2go chciałbym wyrwać się z Warszawy i choć na chwilę wpaść do Nowej Huty, a wtedy chętnie pokażę model w aktualnym stanie zaawansowania prac. Wezmę ze sobą też wagi i figurki do pokazania.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
Ale piszesz o moim prawdziwym, czy o modelu? Oficjalna polska nazwa tego koloru PF125p to według FSO właśnie kość słoniowa. Kolor modelu nie do końca jest prawidłowy, za bardzo wpada w żółty, a w dodatku na zdjęciu jest trochę przekłamany.
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Podałem włoską nazwę (antyczna kość słoniowa) i fabryczny numer katalogowy. To (jak dla mnie) dość trudny kolor w sensie modelarskim (łatwo przesadzić z kolorem składowym). Model Tololoko który pokazałeś w swoim wątku wydaje się być zbyt żółty w porównaniu do tego:
kość słoniowa.jpg

BTW - ten kolor był nieprzerwanie stosowanym w latach 68-83 (zdaje mi się, że to rekord w gamie FIATA)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
No właśnie, model jest za żółty, o czym pisałem wyżej. A ten na zdjęciu wyżej jest dokładnie taki, jak był mój prawdziwy. I też miałem prawe lusterko, które wtedy nie było obowiązkowe, ale chyba moje nie było okrągłe.
 

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
Panowie, trzymałem dzisiaj to CUDO w łapach, Adam na prezydenta !!! Mistrzostowo! :) Postawiony na cudnej dioramie Heńka Stara w towarzystwie sikającego Heńka wyglądał rewelacyjnie! Adam czekamy na tasmę produkcyjną :) Pozdrawiam! :)

IMG_0914p.JPG
IMG_0915p.JPG
IMG_0916.JPG
IMG_0912.JPG
IMG_0912p.JPG
IMG_0918pp.JPG
 
Reakcje
554 7 0
Robi wrażenie, zwłaszcza odwzorowanie tapicerki , siedzeń itp. Szacunek!
Może przydałoby się pomyśleć o troszkę bardziej "bezpyłowym" miejscu do malowania (zderzaki).
Tak , czy tak ustawiam się w kolejce!
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
zwłaszcza odwzorowanie tapicerki , siedzeń itp. Szacunek!
Na razie jest to fabryczne i ubogie wnętrze Buscha. Moje dopiero będzie się robić od podstaw. Będzie deska rozdzielcza z szybkościomierzem w formie "termometra", kierownica, inne siedzenia (do MRa z zagłówkami) i gałka zmiany biegów. Myślę też jak odwzorować tapicerkę i poręcze na wewnętrznych powierzchniach drzwi. Drugiego FIATa już w tym życiu nie zrobię. Z tego muszę wycisnąć maximum:)

Powiecie może - "debil zwariował" - ale ja naprawdę dziś będę miał ciężką noc, po tym jak obejrzałem na żywo Sanosa i TAMa które wyszły spod ręki kolegi @SD a chwilę potem zestaw wagonów ze stajni @Acid Rain 1973
Resztę przemyśleń napiszę w wątku o imprezie krakowskiej.
Teraz leżę na kanapie z wielkim kubkiem Earl Grey'a i obmyślam plan działań:podstepny:
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki