• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

"Frania" i inne cuda PRL-u w skali 1:87

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Ta scenka przywodzi mi na myśl historyjkę jaką opowiadał moja mama. Skup butelek - cena butelki 50 gr. Przechodzi pijaczek z półlitrówką - pani w skupie pyta: a ma pan 50 gr bo nie mam drobnych i dam panu złotówkę. No niestety nie mam - pada odpowiedź. Ale po chwili gość zza pazuchy wyciąga drugą półlitrówkę - jeszcze pełną i "bierze ją z gwinta" po czym inkasuje całą złotówkę...
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
@Paweł R
Nie widzę tu nic zdrożnego. Butelka Ostoya (swoją drogą bardzo parowozowa nazwa:ROFL:) chyba z rozcieńczalnikiem do farb, w garnku grzeje się żywica Woodlanda, dwa kielonki dla testu menisku wklęsłego i wypukłego, aerograf, ołówek i jakieś szpargały. A że sok sobie pijecie... jak dla mnie to samo zdrowie;)
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
O święty Limeryku, patronie modelarzy, po białej kiełbie najlepiej się zalewa... moduły albo pisze limeryki. A oto mój:podstepny:

Był pewien Pan w mieście Odzi
Co do modułów podchodził
Krzyknął raz, dość tych kpinek
Nie chcę się brać do skrzynek
I teraz na peregrynacje chodzi
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.547 386 20
Adamie, piękne pomysły masz ale jeszcze lepsze wykonanie. Jestem pod wrażeniem. Muszę i ja spróbować malarstwa takich butelek. Jak mi wyjdzie to poproszę Cię o parę dodatkowych szklanek... ;)
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
Obiecałem że się pochwalę jak już dostanę w swoje ręce :

DSC_0008_3.JPG DSC_0012_2.JPG DSC_0015_1.JPG DSC_0017.JPG

No cóż, brakuje jeszcze Pani obsługującej to cudeńko.
Kunszt wykonania czegoś tak małego w tak mistrzowski sposób po prostu powala na kolana MISTRZU ADAMIE. Czapki z głów !!!!!

Zdjęcia robione telefonem. Proszę o wypowiedzi jak te fotki wyglądają u was, bo dla mnie jak na telefon i moje oczy są super jak na telefon oczywiście. Fotki robione przy dziennym świetle bez doświetlania.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Trochę w nawiązaniu do postu powyżej, zamiast przecierać wagi, dziś dłubałem operatorkę saturatora, którą od dłuższego czasu modelowałem sobie w tak zwanym międzyczasie. Pod wpływem "blond lali", którą zamieścił @Misiek fryzurę zrobiłem ze szpachli posiłkując się też nieco zdjęciami pierwszej damy PRL'u, pięknej Stasi G. Jednym słowem burza loków i grzywka.
stasia1.jpeg
stasia4.jpg

Dwa razy korygowałem pochylenie sylwetki, żeby głowa zmieściła się pod baldachimem i w końcu wyszło coś takiego. Kobitka ma być młodsza, przysadzista i szeroka w biodrach (barki zrobiłem celowo szersze, bo nie wiedziałem jak będą ułożone ręce).
P1160176.JPG

Potem wziąłem się za ramiona
P1160179.JPG
P1160181.JPG


i przykleiłem je wstępnie na wikol. Zgodnie z moimi obawami bary wyszły jak u górnika na przodku, ale dla bezpieczeństwa wolałem zostawić więcej materiału, teraz będę miał z czego spiłowywać.
Teraz czeka mnie nałożenie ze szpachli fartucha. Chciałem zostawić babkę w takim ubraniu, bo spodobała mi się spódnica ale na 90% fotografii panie od saturatorów miały białe fartuchy i czeka mnie jeszcze sporo pracy.
Poniżej stan na dzień dzisiejszy:
P1160184.JPG
P1160186.JPG
P1160187.JPG
P1160188.JPG
P1160189.JPG

Wracam do wag
P1160174.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.547 386 20
Sprzedawczyni soków bardzo fajna, ale wzrok mój przykuły wagi. Widzę, że u Ciebie to normalnie rosną na drzewach... :D
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Panowie, 22go grudnia minie okrągła 52ga rocznica podpisania umowy między towarzyszem Wrzaszczykiem (POLMO) a Armando Fiorellim (FIAT), dzięki czemu zamiast nadal produkować luksusową wersję osobową Żuka, na warszawskim Żeraniu zaczęto budować najpiękniejszy samochód w historii naszej motoryzacji:love:. Kto się ze mną nie zgodzi, tego od razu wyzywam na walkę konną albo pieszą:podstepny:. Jakiś czas temu wpadłem na pomysł by jakoś uczcić to naprawdę przełomowe wydarzenie, które z epoki ciemnogrodu towarzysza Bieruta przeniosło nas, za jednym podpisem długopisu, do miodem i kredytami płynącej krainy najlepszego w całowaniu pierwszego sekretarza PZPR czyli Edwarda Gierka.

Poniżej poglądowa fotka moich kilkumiesięcznych zmagań z modelem, który ma upamiętnić wydarzenie jakim było pojawienie się FIATa 125p (więcej zdjęć zamieszczę dziś lub jutro w swoim samochodowym wątku warsztatowym). Dziękuję z tego miejsca braci samochodziarskiej z naszego forum, która mnie wspierała i nigdy nie szczędziła słów zachęty czy rady, a wszystkich oczekujących na wagi i figurki... proszę o wybaczenie, ale ze mną tak już jest, że czasem jak wciągnie mnie jakiś temat, to zwyczajnie zapominam o bożym świecie. Sporo jeszcze pracy przede mną, ale światełko zaczyna świecić w tunelu:)

f10.JPG
 
Ostatnio edytowane:

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Coś ta cisza u Ciebie była podejrzana ale teraz Adam to dałeś do pieca.;) Wygląda rewelacyjnie.(y) Teraz to wiem co znaczył tekst "zbieram na dużego Fiata" w moim wątku . Myślałem, że to taka metafora bo nie pasowało mi to do kontekstu.
 

Podobne wątki