• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

"Frania" i inne cuda PRL-u w skali 1:87

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Ciąg dalszy wątku milicyjnego.
Nowy patrol z radarem - jeden łapie, drugi pisze:cool: Dziś dorwali kolesia co prowadził ciągnik Seweryna;) Gość z lizakiem to wersja motocyklisty w kasku, którego zrobiliśmy ponad miesiąc temu z Sebą zanim dorwał go pieprzony wirus.
IMG_5715.JPG
IMG_5716.JPG
IMG_5717.JPG


Doszedł też Sławek B, którego pokazywałem w wersji wirtualnej w wątku samochodowym. Klamka i krótkofalówka oraz jasne buty - i już wiadomo że to odcinek z fałszerzami złotych monet i akcją w willi:cool:
IMG_5709.JPG
IMG_5711.JPG
IMG_5712.JPG
IMG_5713.JPG

Zdjęcie Sławka z brązowym Fiatem, ale bez broni pokażę dziś w wątku samochodowym
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Jak dla mnie Borewicz ma lewy profil 100% super. Prawy trochę słabszy.
Paweł, spytaj fotografa, też ci powie że jeden profil masz lepszy;)
Ja też mam lewy profil lepszy:cool:
A teraz serio -
Bryła jest ok, tylko czasem wystarczy, że pędzel ciut za daleko pojedzie, minimalnie zmienia się linia włosów i już jest skucha. Ludzkie oko to natychmiast wyłapuje. Dlatego malowanie figurek konkretnych i znanych ludzi jest tak trudne i niestety czasochłonne, bo często trzeba dwa trzy razy robić poprawki:podstepny:
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Paweł, spytaj fotografa, też ci powie że jeden profil masz lepszy;)
Ja też mam lewy profil lepszy:cool:
A teraz serio -
Bryła jest ok, tylko czasem wystarczy, że pędzel ciut za daleko pojedzie, minimalnie zmienia się linia włosów i już jest skucha. Ludzkie oko to natychmiast wyłapuje. Dlatego malowanie figurek konkretnych i znanych ludzi jest tak trudne i niestety czasochłonne, bo często trzeba dwa trzy razy robić poprawki:podstepny:
Adam - podziwiam co wychodzi spod Twojego pędzla. Mam nadzieję, że jak czasem mam uwagę to w efekcie wchodzisz na jeszcze kolejny poziom (patrz wiercenie dziury w brzuchu z pieskiem na tylną półkę Fiata).
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Mam nadzieję, że jak czasem mam uwagę to w efekcie wchodzisz na jeszcze kolejny poziom
Ależ oczywiście Pawle. Jestem na forum bo jest tu wielu kolegów, co dopingują i motywują do jeszcze większego wysiłu, do samodoskonalenia. W sumie w każdej dziedzinie sztuki to podstawa (a modelarstwo jest przecież sztuką).
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Cholera jasna - ludzie, wytłumaczcie mi jak wy w ogóle bierzecie do ręki swoje wypieszczone lokomotywy?:niepewny:

Zaczęło się od tego, że @Artur będąc u mnie ostatnio, zostawił dwa swoje parowozy. Wczoraj dziesięć minut zastanawiałem się jak wyjąć ze styropianu malusi czajniczek, żeby czegoś nie upierniczyć... potem nawet nie wiedziałbym jak to naprawić - musiałbym to wysłać w tajemnicy do jakiegoś forumowego ZNTK:podstepny:

Pamiętacie figurkę mechanika Lewińskiego. Wczoraj pomalowałem mechanika Olesińskiego. Do tej pory głównie odmładzam i odchudzam swoich klientów... i siebie :cenzura: - teraz chciałem pójść w drugą stronę. Postarzyłem Artura goląc mu brodę, i dodając siwiznę na wąsy i skronie. Na głowie wylądowała rogatywka, żeby mechanik Olesiński nieco bardziej przypominał mechanika Orzechowskiego.
Taki szybki temacik...
A tego parowozu to mu nie oddam. Powiem, że mi się gdzieś zapodział:cool:
IMG_5724.JPG
IMG_5726.JPG
IMG_5727.JPG
IMG_5728.JPG


Tu fotki samego mechanika - lepiej widać rogatywkę - najgorsze w kolejarskich czapkach jest malowanie tego cholernego wyblakłego paska różowego na czapce. Cholera, teraz dopiero zauważyłem, że nie pociągnąłem sidoluxem daszka :(
IMG_5720.JPG
IMG_5721.JPG
IMG_5722.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Dziś będzie "na siedząco":cool:
Najpierw kącik czytelniczy - w czytaniu są "Normalnotortowe koleje dojazdowe":podstepny:
IMG_5759.JPG
IMG_5761.JPG
IMG_5762.JPG


Teraz coś z niedzielnego relaksu - czyli wypad w celu zamoczenia kija:cool:
Figurka, podobnie jak poprzednia, jest przeznaczona do portu wrocławskiego.
IMG_5750.JPG
IMG_5752.JPG
IMG_5757.JPG


I na koniec traktorzysta dla kolegi @Spacerowicz
IMG_5768.JPG
IMG_5767.JPG
IMG_5766.JPG


Dla siebie ustawiłem jeszcze wariację - Gdy nie możesz się doczekać otwarcia sezonu wędkarskiego. Nawet z żyłką powalczyłem:cool:
IMG_5764.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki