• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

"Frania" i inne cuda PRL-u w skali 1:87

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
RUDY jest trochę za duży (Fujimi skala 1/76) i na razie Szarik się zapodział... no ale reszta "późnego składu" już jest:cool:

Musiałem kupić hełmofon (było sporo radochy). Akordeon z 1924go roku został pożyczony od kumpla mojego Młodego. Malowanie guziczków było trochę upierdliwe, ale jakoś się udało. Nakląłem się też trochę przy cholernej grzywce Janka wystającej spod hełmofonu i wąsy Gruzina trzeba będzie jeszcze dopracować, ale na żywo jest naprawdę nieźle. Jako straty bojowe zaliczam ułamaną lufę Mausera Janka. W wersji docelowej trzeba będzie ją pogrubić.

Projekt leżał w szufladzie od ponad roku. Tak już u mnie jest, że niektóre rzeczy muszą dojrzeć:podstepny:
IMG_5627.JPG
IMG_5628.JPG
IMG_5630.JPG
IMG_5631.JPG
IMG_5635.JPG
IMG_5638.JPG
IMG_5635.JPG
IMG_5636.JPG
IMG_5637.JPG
IMG_5639.JPG
IMG_5640.JPG
IMG_5641.JPG
IMG_5642.JPG
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.397 463 29
Trzej tankiści, Gruzin i sabaka.
T-34/85 w H0 robi Artitec
Dla ścisłości, Gruzin też był "tankistą". Po za tym, w książce, która była podstawą filmu, był to (zgodnie z realiami) T-34/76. W filmie wystąpiły T-34/85, bo tych starszych z armatą 76 mm już dawno nie było w służbie i nie zachowały się w stanie "na chodzie".
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
ale czy hełmofony nie powinny być czarne
Niekoniecznie, bo w armii radzieckiej tankiści używali też jasno brązowe i zielone - w sieci można znaleźć sporo zdjęć drugowojennych hełmofonów.

Fajnie się prezentuje załoga, no fakt, pies pewnie pobiegł z rozkazem do sztabu, a załoga baluje :)
 
Ostatnio edytowane:

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
RUDY jest trochę za duży (Fujimi skala 1/76) i na razie Szarik się zapodział... no ale reszta "późnego składu" już jest:cool:

Musiałem kupić hełmofon (było sporo radochy). Akordeon z 1924go roku został pożyczony od kumpla mojego Młodego. Malowanie guziczków było trochę upierdliwe, ale jakoś się udało. Nakląłem się też trochę przy cholernej grzywce Janka wystającej spod hełmofonu i wąsy Gruzina trzeba będzie jeszcze dopracować, ale na żywo jest naprawdę nieźle. Jako straty bojowe zaliczam ułamaną lufę Mausera Janka. W wersji docelowej trzeba będzie ją pogrubić.

Projekt leżał w szufladzie od ponad roku. Tak już u mnie jest, że niektóre rzeczy muszą dojrzeć:podstepny:
NARESZCIE ;-) Chyba będzie wkrótce ze dwa lata jak pisałem prośbę abyś stworzył te postacie.
Mój Szarik bardzo tęskni za swoją załogą ;-) .
Tak zauważyłem po raz kolejny, że brak jest odpowiednich ikonek aby wyrazić odczucie co do twoich DZIEŁ.
Brakuje np. emotikona o nazwie "cudowny" ;-)
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki