• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

"Frania" i inne cuda PRL-u w skali 1:87

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
@Zbigniew Gałczyński
Oczywiście.

A ponieważ w zasadzie we wszystkich biurach doby PRL'u z jakimi miałem styczność, większość mebli był to zlepek różnych kompletów, to wczoraj zasugerowałem Arturowi, że zrobię jeszcze jedną formę biurka i jeszcze inne krzesło, by można było zrobić meblowy misz masz. W sumie najważniejszy jest, by oddać epokę jak najbardziej realistycznie. Pewnie powstanie też inna lampa i może podłużny telefon - taki jakie dominowały w latach 80tych.
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
@józek
Drogi Józku, proszę bez Panów - wszyscy na forum jesteśmy równi wobec siebie, jesteśmy kolegami i mówimy/piszemy do siebie po imieniu, albo na "Ty".
Odpowiadając na pytanie - zamówienia najlepiej składać wysyłając do mnie wiadomość prywatną. Czyli klikasz na mój avatar i masz opcję "Rozpocznij rozmowę".
Bułka z masłem;)
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Panowie, jestem teraz w bliskim kontakcie z Muzeum Kolejnictwa. Liczę, że będę mógł sporo takich elementów wykonać w oparciu o oryginały i solidną dokumentację. Bardzo liczę na to że uda mi się powalczyć też ze strojami kolejarskimi.
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Drodzy moi,
Przepraszam, jeśli nie odpowiadam na PW. Przepraszam jeśli czekacie na modele (teraz wiecie dlaczego nie przyjmuję przedpłat :)). No ale jak większość z was wie, tak już mam, że czasem jak coś mnie wciągnie to nie ma zmiłuj. Na wszystkie PW odpowiem pewnie w ten weekend. A teraz do rzeczy - jak wiecie trenuję tematy figurek. Ostatnimi czasy gościłem u siebie kilku kolegów z forum i poniżej przedstawiam kilka fotek z tego co się urodziło.

Jesteśmy w latach 80tych.
Temat punkrockowy - jakiś Jarocin czy Mokotowska Jesień Muzyczna. Obie postacie to mój Młody, tylko jednemu dorobiłem irokeza:devil:
Atrybuty mojej młodości - kurtka ramoneska i tanie wino zwane "siarą" albo "siarkastenem". Na plecach znak anarchistyczny namalowany z ręki.
IMG_4707.JPG
IMG_4708.JPG
IMG_4711.JPG
IMG_4713.JPG


Temat drugi - operator ciągnika jednoosiowego - jako model wystąpił kolega SG - imię i nazwisko znane redakcji;) , któremu dorobiłem wirtualny beret z antenką. Obok kierownik MK, w wypłowiałej koszulce w pasy, który niedługo wyląduje na kutrze rybackim.
- śniadanie kończymy i już robimy Panie kierowniku:)
IMG_4720.JPG
IMG_4722.JPG


I scenka trzecia - biuro doby PRL'u - pewnie już okres Solidarności, bo wtedy brody były w modzie;) Za biurkiem kolega AO, a obok pijący kawę kolega HW (w Adidasach z PEWEXu) i gładko ogolony kolega MK. Doszły nowe typy podłużnych telefonów i nowe szersze biurka.
IMG_4730.JPG
IMG_4731.JPG
IMG_4732.JPG
IMG_4735.JPG


I na koniec jeszcze raz kolega AO w moim płaszczu i dorobioną w 3D walizką.
IMG_4736.JPG


A tu w wersji w czapce i innym kolorze ciuchów. W założeniu ma to być figurka mocno wczorajszego faceta z przeznaczeniem na przystanek PKSu w poniedziałkowy ranek;)
IMG_4740.JPG
IMG_4742.JPG
IMG_4743.JPG
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
No dobra - Ci co mnie znają na FB już widzieli mój wybitnie autorski wpis:)
Zamieszczam go w oryginalnej formie.

Czy można cofnąć czas? - MOŻNA!
Ja cofnąłem wskazówki o 16 kilogramów do czyli do upalnego lata 90go roku.
Amerykańskie spodnie wojskowe OG-107, buty "Rumunki", śnieżno biały T-shirt.
Brakuje mi jeszcze Fiata 125p MR75 w kolorze Sahara ale pracuję nad tym

Skala 1/87 - skan i obróbka 3d, wydruk i ręczne malowanie. Potrzeba dobrego oka, sporo cierpliwości, pewnej ręki... i odrobinę samouwielbienia

Ciało pożyczyłem od Młodego, swoją głowę ogoliłem i odchudziłem:cool:
a1.jpg
a2.jpg
a3.jpg
a4.jpg
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Bardzo dobre pytanie - jak będziesz coś zamawiał, przypomnij mi to dorzucę jedną figurkę, specjalnie dla dziewczyny. Poproś żeby pomalowała oczy i zamieść fotkę na forum :)
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
W temacie mebli, to z posterunków ruchu, na których pracowała moja mama, pamiętam meble w kolorze orzechowo-żółtym pomalowanych metodą fladrowania w słoje kolorem bliżej nieokreślonym. Były to mazaje pędzlem w kolorze brązowo-fioletowym.
Jak wiadomo, brakuje figurek kobiet na makietach. Ostatnio ''młócąc'' internet z pończoch stylonowych doby PRL, udało mi się kupić wyroby firm Feniks i Opolanka. Przy okazji znalazłem reklamę z 1973r., czyli epoka IVa. Zamieszczam ją pod kątem fryzur kobiecych.:devil:
Pisałeś Adam, że na pierwszy ogień pójdą strażacy, milicja i kolejarze. (y) Pamiętaj o równouprawnieniu płci,
modnisie.jpg
 

Podobne wątki