• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

"Frania" i inne cuda PRL-u w skali 1:87

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
Długo nie pisałem w wątku. Natłok innych projektów, walka o dwa przetargi, wakacje i cały czas walka z Fiatami.

Jakby mi było mało ostatnio wróciłem do projektu, który ściśle wiążę z figurkami. Robienie ich z ręki, jest ok, ale to jednak bardzo powolny proces... i potem jeszcze niektórzy życzliwi koledzy Donalda Tuska w się dopatrzą :cool: - @Kempol a myślałem Marku, że jesteśmy przyjaciółmi:podstepny:

No więc wróciłem do swojego pomysłu, który już od dawna chodził mi po głowie (równo roczek jak rozmawiałem z @Mafo o tym, goszcząc go u siebie). Padło na skanowanie 3D. Długo szukałem odpowiedniego sprzętu. Poniżej moje pierwsze próbki. Na razie treningu dokonałem na swoim Młodym. Cholerny muzyk z kucykiem:devil: Ale dwóch forumowych kolegów wstępnie zadeklarowało chęć oddania swoich ciał pod laser:obcy: Jeśli przeżyją, z pewnością dowiecie się o tym pierwsi:)

Tak wygląda wstępny skan popiersia
IMG_4620.JPG



No i wydrukowany i pomalowany koleś. Po lewej skala 1/35 (tak na oko), po prawej skala H0. @Artur i @Kempol chyba jako jedyni widzieli mojego Młodego, ale skoro jego rodzona matka poznała figurkę... więc chyba nikt nie powie że to Donald Tusk:LOL: Cholernie niewdzięczny przypadek, bo to blondyn i jasna karnacja, trochę się namęczyłem zanim dobrałem właściwą paletę barw. Na żywo oczywiście całość wygląda o niebo lepiej, bo jak wiecie zdjęcia makro wyciągają zawsze nie to co trzeba:podstepny:
IMG_4630.JPG
IMG_4632.JPG


Poszedłem więc za ciosem i zeskanowałem całą postać, skupiając się już wyłącznie na skali H0 i temu jak mi się uda uchwycić fakturę ubrania. Młody założył wojskowe spodnie, opinacze i podkoszulkę. Upiął też bardziej włosy. I proszę - wyszły mi czworaczki jednojajowe;)

IMG_4644.JPG


Teraz farba - dwie wersje kolorystyczne - jedna to "ZOMOwiec" z grupy rekonstrukcyjnej;), druga koleś w amerykańskich łachach. Zomowiec na podkoszulkę dostał nadruk Milicja (napis z koguta milicyjnego), ale docelowo pewnie zrobię kalkomanię - Metallica albo RHCP:devil:
BOZB7631.JPG
PVQU8278.JPG


I zwyczajowe scenki - jak to u mnie (Jeep jest w skali 1/76, więc sporo za duży, ale chodziło mi o klimat)
IMG_4649.JPG
IMG_4650.JPG
IMG_4652.JPG


Pomysł jest taki, by zaoferować Wam możliwość stanięcia we własnej osobie na własnej makiecie czy dioramie. Sam mam ochotę stanąć koło Fiata mojego Ojca :love: Trochę się będę musiał odchudzić... ale w 3D to nie jest takie trudne jak w realnym życiu:cool:

A póki co postawiłem swojego Młodego koło taksówki... Donalda Tuska;)
IMG_4656.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
A co tu się wyrabia?, że nie dostałem żadnego powiadomienia o wpisie, a wątek mam w obserwowanych.
Piękne figurki, zomowcy i Uaz milicyjny przywołał wspomnienia upalnego lata roku 89.
Chodzili, patrzyli, komu by tu przy........bać. Z pozdrowieniami dla byłych pracowników resortu.
1602182969214.png
1602182969214.png
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
Wczoraj po porannym biegu (stąd to zmęczenie na twarzy i lekko spocone włosy:podstepny:) jeszcze przed wejściem pod prysznic, poprosiłem Młodego, żeby zeskanował moją głowę. Specjalnie się ostatnio nie goliłem, żeby nie było zbyt gładko. Dziś chciałem spróbować jak wyjdą długie włosy i poprosiłem swoją Ewę o pomoc. Jest przy tym trochę gimnastyki, no ale nie jest źle.

Wczoraj w ramach próbek zeskanowałem też swój stahlhelm, więc przy próbnych wydrukach wsadzę go sobie na bańkę i postaram się odchudzić twarz, żeby wyszedł taki wychudzony, podmęczony i nieogolony żołnierz z oblężonego Stalingradu:cool:
ae1.jpg
ae2.jpg
ae3.jpg


:podstepny:
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
Żeby nie było, że tylko rodzinę skanuję.
W niedzielę po mszy wpadł do mnie Hubert @hugwa . Nie widzieliśmy się sto lat, więc na wypadek jakby znowu nie dane było się spotkać przez dłuższy czas, i gdybym miał zapomnieć jak wygląda, zrobiłem kilka skanów:cool:

Najpierw dwie wersje popiersia (jedna z oparciem krzesła), potem cała sylwetka w skali H0.

Testowanie sprzętu zakończone. Metoda działa.
Ostatnio spotkałem się z opinią, że to już nie modelarstwo i że w ogóle to koniec... Przypomniało mi się jak po pierwszych płytach Floydów, niektórzy krytycy wróżyli koniec prawdziwej muzyki. Obawiano się, że proces twórczy zostanie zdominowany przez elektronikę... A ileż od tamtej pory powstało fantastycznych albumów genialnych twórców. Zmienia się po prostu narzędzie. Twórca pozostaje:)

hugwb.jpg
hugwc.jpg
hugwd.jpg
hugwe.jpg
hugwf.jpg
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
Dziś wracam do mebelków doby PRLu, które kiedyś zamówił u mnie @Artur a które pewnie wylądują w porcie wrocławskim. Dla siebie zrobiłem dwa komplety.

Tym razem na cel wziąłem biurko PRLowskie (mam dokładnie takie samo w pracowni), krzesło kierownicze (bo z miękką podusią pod kierowniczy zadek). Kolor tapicerki starałem się przywołać z pamięci i taki kolor obicia miał mój kierownik w biurze projektowym, w którym wylądowałem po szkole średniej. Doszła też lampa i telefon. Ten ostatni trochę przeskalowałem, bo przy mniejszym cholernie trudno byłoby pomalować tarczę.

I na koniec szybciutko wrzucam garść obrazków, żeby już nie zanudzać:)
IMG_4676.JPG
IMG_4674.JPG
IMG_4673.JPG
IMG_4671.JPG
IMG_4670.JPG
IMG_4669.JPG
IMG_4668.JPG
 

Podobne wątki