• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

"Frania" i inne cuda PRL-u w skali 1:87

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Adamie Twoja rozpiętość twórcza jest rewelacyjna i powiem ,że nawet trochę już się tutaj gubię
Ja też się gubię:LOL:
Twój wpis jest jak najbardziej uzasadniony:)(y)
Obiecuję że jutro rano jak przyjdę do pracowni obfotografuję wszystkie produkty i zrobię wreszcie obiecany już dawno wpis w dziale producenci:cool:
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
I to jest Adamie to na co czekałem. Konie z jasnymi grzywami wyglądają dużo lepiej i będą bardziej "swojsko" wyglądały z tą furą. Kapitalny projekt. Stoję w kolejce, w odpowiedniej odległości oczywiście ;), po swoją... :)
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Dziś @Artur (znany szczególarz ;)) zwrócił uwagę, że konie nie mają pasa pod brzuchem. Fajnie, że jest ktoś kto zadaje pytania, bo nie ma dla mnie nic nudniejszego niż wątki, które są monologiem:cool:

Swoją uprząż konsultowałem z dziewczyną starszego Syna, która skończyła hippologię i powiedziała mi, że tak zwany podbrzusznik nie jest konieczny. Tak jak to na przykład jest w filmie "Miś"
fura.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Podbrzusznik jest konieczny przy siodle. Jeśli go nie będzie, albo będzie za słabo spięty, to siodło potrafi się ześlizgnąć i jeździec spadnie. Przy zaprzęgach do wozów podbrzuszniki nie były konieczne.
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Podbrzusznik jest konieczny przy siodle.
No właśnie, wtedy nazywa się popręg, i jak jest luźny to jeździec spada.
Jak spytałem swoją przyszłą synową o uprzęże i rzędy końskie, to zrobiła mi wykład od czasów rzymskich. Cholernie ciekawy temat, zwłaszcza dla takiego ignoranta jak ja. Zawsze miałem podejście do koni jak Ian Flemming, który mawiał, że koń jest niebezpieczny z obu końców, i niewygodny po środku;)
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Dziś moje prototypowe skrzynki elektryczne, które jakiś czas temu pokazywałem, pojechały do... Wrocławia. Miejscowa ekipa fachowców, w przerwach między pieczeniem chleba a patynowaniem nabrzeży, zamontowała je w naprawdę klimatycznym miejscu i ekspresowym tempie. Nie obeszło się bez awarii, ale na tym właśnie polegają testy konsumenckie. Dzięki takim testom, potencjalni klienci otrzymają produkt, który będzie bardziej dopracowany.

Szef budowy portu rzecznego dosłał mi dziś z referatu prasowego fotki na kolorowym filmie ORWO:)
Zwłaszcza miejsce w którym kabel od latarni wychodzi z rejonu skrzynek cholernie mi przypasowało klimatem

Dzięki @Artur :)(y)
art.jpg
artc.jpg
arta.jpg
artb.jpg
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Panowie,
W czasach zarazy, szalejącej wrogości wylewającej się z każdego możliwego miejsca, braku tolerancji i szacunku dla innych, są ludzie, którzy niosą bezinteresowną pomoc swoim bliźnim. Szpitalom, domom starców, schorowanym sąsiadom... i modelarzom w potrzebie:)
Ostatnio spotkałem się z dwiema takimi sytuacjami, i pozwalam sobie się nimi podzielić. O jednaj napisałem w swoim wątku warsztatowym w dziale samochodowym, a tu dziś będzie o Marku @Kempol

Dzięki Markowi moja uzależniona od procentów drukarka dostała ostatnio litra wysokooktanowego izopropanolu. Od sześciu lat nie brakowało mi tak alkoholu jak ostatnio:podstepny:

Dodatkowo, fura Staśka Palucha nie będzie już świecić pustkami, bo węgla mam teraz zapas na jakieś 30 lat (tu pokazuję tylko malutką część darowizny). Muszę jeszcze tylko te antracytowe pecyny pogryźć, rozdrobnić i wysłać na Węgorzewską. No i mamy wyngiel we wiosce...
- Wojna będzie, przed wojną też był...:cool:
IMG_3134.JPG
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
@Misiek
Nie dostępny we wszechświecie. Jak za komuny.
Przypominasz sobie, jak to było dawniej.

- Ma Pan linkę od sprzęgła... od Syrenki?
- Mam
- Ile płacę?
- Głupstwo, ale jest problem, widzi Pan tego na wadze? Bliźniaki mu się urodziły...
- No i co?
- Królu kochany, a skąd wziąć wózek...
- Zaraz zaraz, weź Pan coś do pisania - Kwiaciarnia Wolska, kierownik Banasiak, powoła się Pan na mnie...
(mogą być błędy i uproszczenia bo cytuję z pamięci:cool:)
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
@Misiek
Nie dostępny we wszechświecie. Jak za komuny.
U nas jest ino bukiet ma podejrzany, się kojarzy z miksem zapachu pewnej cześci ciała przejrzałych dam i podpsutej makreli, dlatego stoi w baniaku w firmie i nikt go nie rusza, płyn do dezynfekcji zrobiony przez naszego towarzysza Mańka "Piro" nawet z dodatkami odrzuca podczas konsumpcji, ee znaczy dezynfekcji.
 

Podobne wątki