• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

"Frania" i inne cuda PRL-u w skali 1:87

maciekk

Znany użytkownik
H0e
@Adam66 no mistrzostwo świata! :eek:Tylko zastanawia mnie w jakim magazynie są one zdeponowane bo pytałem moich magazynierów na Centrali i dzisiaj żadnych dostaw świeżego towaru nie odnotowano ??? ;)
Z niecierpliwością czekam na kuter a i przyszykuj dla mnie sowity ładunek tych skrzynek z rybami, już szef napisał do głównej siedziby centrali prośbę o przyszykowanie odpowiednich środków na ten cel... :)

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Tylko zastanawia mnie w jakim magazynie są one zdeponowane bo pytałem moich magazynierów na Centrali i dzisiaj żadnych dostaw świeżego towaru nie odnotowano ???
Jak to w komunie, podwędzili i rzucili na prywatny rynek. Widziałeś że moja Władzia porzuciła saturator i wzięła się za handel rybami;)

No ale co się dziwić jak ludziska w całym kraju na ryby czekają.
ryba1.jpg

Przy okazji trafiłem dziś na fajną fotkę ze skrzynkami jak te moje
ryba.jpg

[Off Topic]
Panowie, który bank wybieramy na cel, żeby go ograbić?
Wtedy będzie Nas wszystkich stać na zakupy u Adama.
[/Off Topic]

Podziwiam Cię Adam i Twoje pomysły.
Mam nadzieję zobaczyć przynajmniej część tych cudeniek 'na żywo' w Krakowie w ten weekend.

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Adaś! Kolejne kapitalne miniatury wychodzą z Twojej ręki. Wiem, że pomysłów masz tysiące, ale daj szansę na zarobienie środków płatniczych, bo człowiek nie wyrobi przy tych cudeńkach. No a wszystkie chciałby mieć. :)

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Wczoraj miałem urodziny - 135te czy jakoś tak... Na szczęście poza jednym niechlubnym wyjątkiem, nikt nie zawracał mi odwłoka telefonami, ani nie przysyłał idotycznych smsów z rymami częstochowskimi przypominającymi, że jestem o rok starszy. Spędziłem dzień tak jak lubię - do popołudnia w pracowni, a wieczorem wyskoczyłem z bliskimi do knajpki.

Wczoraj podganiałem figurkę, bo chciałem bardzo z nią zdążyć na dzisiaj. 4ty grudnia jest tylko raz w roku. Udało się.
Poniżej mój skromny modelarski ukłon w stronę górniczego stanu w dniu Barbórki.

Jak zwykle najpierw inspiracja
grubiorze1.jpg

Wziąłem na cel faceta po prawej, bo jak figurka górnika nie będzie miała wzięcia, mam pomysł na przeróbkę. Facet w płaszczu jest bardziej uniwersalny. W zasadzie to od razu zrobiłem drugą głowę, ale to kiedy indziej.

Górnik to w pewnej mierze zasługa Marka @Kempol bo to po rozmowie z nim uzmysłowiłem sobie, ze taka figurka powinna powstać. Familoki i chlewiki są a gryfnego Karlika grubiorza nie ma...
No to teraz jest:cool:

Taki z czasów Gierka, z baczkami, odświętny i rumiany
IMG_2232.JPG
IMG_2233.JPG
IMG_2234.JPG
IMG_2235.JPG

Ostatnio edytowane:

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
MSMK
GGM
Adaś, górnik jest super, nie ma co gadać.
Piękna sprawa (y)(y)(y), ale co by nie było tak prosto. To do górnika będzie potrzebna orkiestra górnicza, a w Barbórkę to na mus.

Dodatkowo chciałbym jeszcze na chwilę wrócić do tematu kibelkowego.
Na ostatnim spotkaniu klubu zawiedliśmy schron OC. Znaleźliśmy tam kibelek z epoki, Sebastian (@sebo81ku) poświecił się do ogółu Braci Modelarskiej i demonstruje sposób użytkowania oraz znalezione tam sprzęty.

D5208CE8-FCC0-403F-A6F0-F2D4075FB043.jpeg
0DB5654B-91C4-4D28-8E13-27A4F5F77536.jpeg
FB51F590-AD54-438E-A8F8-4CEA4B399D42.jpeg

Ostatnio edytowane:
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
@Kempol
Czuję się osobiście dotknięty, że nie dostałem od waszego klubu oficjalnego zaproszenia na zwiedzanie "bunkra Cyrankiewicza" :podstepny:
Ja rozumiem, że @Artur i @sebo81ku nie chcieli żebym się odrywał od roboty, ale żeście nie dali mi posiedzieć na kiblu Bieruta... tego Wam nie zapomnę:devil:

A teraz poważnie - Zwrócił moją uwagę bardzo fajny sedes systemu warszawskiego z otworem rewizyjnym (pierwszy raz coś takiego widzę). Druga sprawa to kable elektryczne puszczone chyba w jakichś rurkach (albo po prostu takie grube), no i kratka... cholera, powinienem ją dać koło swoich pisuarów:X3:

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Ostatnio naprawdę się zwijam jak w ukropie. Kupa rozgrzebanych tematów przede mną, a w kolejce trylion inspiracji. Po godzinach wertuję internet bo szukam jakiejś fajnej tokarki... a może po prostu powienienem znaleźć dobrego tokarza i wreszcie przestać robić wszystko samemu:niepewny:

Dodatkowo chcę jak najwięcej mieć pomalowanych nowości, bo planuję je zabrać do Krakowa na weekendową imprezę w Nowej Hucie. Kto będzie chciał się spotkać, pogadać, obejrzeć moje modele na żywo - zapraszam. Na pewno będę w sobotę, a jak uda mi się zaklepać jakiś nocleg to może będę także w niedzielę.

Przedwczoraj miałem już spakowane i zaklejone zamówienie dla kolegi @Zbyszek z dwoma radarowcami. Zbyszek prosił bym jednemu wyciął notes z ręki, żeby na patrolu gliniarze choć trochę się różnili między sobą. Idę na pocztę, a tam pani z okienka mi mówi, że poczta ma awarię systemu komputerowego i na całym Ursynowie nie można nadawać przesyłek poleconych. Wróciłem do siebie i postanowiłem rozbebeszyć zaadresowanę kopertę. Gliniarza bez notesu pozbawiłem jeszcze raportówki z pałką, urżnąłem mu głowę i przykleiłem pod zmienionym kątem. Teraz jeden wygląda na podoficera, drugi na "Krawężnika" z bloczkiem mandatów. W efekcie ja miałem frajdę a do Zbyszka jedzie unikatowa figurka.
W ten sposób wszyscy są szczęśliwi:)
IMG_2228.JPG
IMG_2230.JPG
IMG_2231.JPG
IMG_2227.JPG

Kris

Znany użytkownik
Adamie, w kwestii górników jeszcze: może by takich w strojach roboczych?
Koledzy robią moduły z kopalnią, ale są też moduły z familokami. Taki Pan Rysio mógłby wracać z roboty lub wychodzić na szychta...
;)
A ja się przypominam z wyceną dla baru mlecznego (może być po Krakowie). :)