• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

"Frania" i inne cuda PRL-u w skali 1:87

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#41
No Adam - pogoda piękna, naród chce pić - saturatory na ulice ! Pytanie tylko czy odpowiednie ZPOW dostarczą syrop malinowy na czas ...
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.844 386 20
#43
Pięknie to wygląda. Już mi się podoba. Jak już będziesz znał cenę to daj znać, bo ja z chęcią taki saturator przygarnę.
 

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#44
Rewelacyjnie wygląda :) ale szklanki na łańcuchu nie dasz rady zrobić :D
Jak by co również jestem zainteresowany , w końcu lato idzie :)
 

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#46
Szklanki na łańcuchu to były głównie w stacjonarnych samoobsługowych automatach do wody sodowej. W tych przewoźnych szklanki były bez łańcucha.
Moja Ciotka która przez jakiś czas stała z saturatorem na rynku w Bytomiu , miała dwie szklanki jedną schowaną dla "swoich" i drugą na łańcuchu dla wszystkich.
Gdybym nie wiedział że takie były to bym nie pisał :)
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#47
Moja Ciotka która przez jakiś czas stała z saturatorem na rynku w Bytomiu , miała dwie szklanki jedną schowaną dla "swoich" i drugą na łańcuchu dla wszystkich.
Gdybym nie wiedział że takie były to bym nie pisał :)
U nas było zawsze kilka szklanek, wiem bo pobiłem rekord osiedla i wydudliłem osiemnaście "czystych" pod rząd, każda 30 gr.
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#50
Z sokami jest problem, z powodu braków na rynku (jak to w gospodarce uspołecznionej). Może import z bratniej Bułgarii pomoże.Ale główną bolączką jest problem z przeźroczystą żywicą, którą imperialiści specjalnie tak wymyślili, żeby utrudnić nam życie. Niestety, dział odlewniczy i cały aktyw PZPR (Precyzyjnych Zakładów Produkcji Różnorakiej) jak na razie walczy z tym zagadnieniem bez większych sukcesów. Na szczęście komórka odpowiedzialna za produkcję pralek zaczęła montaż partii prototypowej. Pierwsze pralki z nocnej zmiany oczekują jeszcze na potraktowanie ich lakierem bezbarwnym.
P1140879.JPG
P1140880.JPG
P1140881.JPG
P1140882.JPG
P1140883.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#52
To kalkomania czy jakaś nalepka? Grubo wygląda, choć pewnie gołym okiem niezauważalne:)

Respekt!!!
Teraz zapraszamy frankowiczów po zakupy;)

A odnośnie szklanek to trzeba by dorwać starą przezroczystą ramkę po kabinie od jakiegoś modelu (dawniej w polskich modelach takie były). Wyciągnąć nad ogniem do odpowiedniej średnicy i tyle. No może dla pełnych realiów nawiercić o ile się uda. Ale przeskalowanie i tak będzie takie że po powiększeniu będzie wyglądało co najmniej jak litrowe kufle;)
 

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#53
Muszę żonie pokazać. Jak się przeprowadziliśmy do Dąbrowy to w takiej frani z wyżymarką kilka prań zrobiła (rok 2001). Szybko kupiliśmy automat :D
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.844 386 20
#57
Piękne te praleczki. Jak polakierujesz to koniecznie zabierz do Piotrkowa. Ja już zapisuję się do kolejki, żeby w sobotę choć z jedną odebrać. :)
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#60
Panowie, co do cen to bardzo proszę jeszcze o cierpliwość. W połowie przyszłego tygodnia (najdalej do Trybunałów) postaram się skalkulować roboczogodziny i przeliczyć na bony PKO;)

A póki co, wracam do saturatora, który zgodnie z sugestią kolegi @inkson otrzymał butlę gazową. Przyłożyłem się zwłaszcza do zaworu, bo choć ciężko się odpowietrza, to uważam, że warto się było postarać. Drugim elementem, któremu się poświęciłem to skorygowanie wielkości baldachimu. Teraz jest krótszy, dzięki czemu całość zyskała na lekkości i realizmie.
P1140893.JPG
P1140894.JPG
P1140895.JPG
P1140896.JPG
P1140897.JPG
P1140898.JPG
P1140899.JPG
 

Podobne wątki