• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

"Frania" i inne cuda PRL-u w skali 1:87

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
Adamie wypas!
Ale oprócz szczegółowo wykonanych detali, niesamowitą robotę w Twoich pracach robią świetnie dobrane kolory, które nadają "tego" klimatu,
a który to pamiętamy z czasów PRL.
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Dzięki za miłe słowa. A co do kolorów -
Choć do tej pory tego nie robiłem, pomalowałem model matkę Czterdziestolatka bo mimo wszystko szarości nie dały mi pełnej jasności w kwestii twarzy. Teraz mam pogląd jak model się prezentuję i już widzę, że będzie wymagał lekkiej korekty nosa. Muszę przyznać, że malowanie samej twarzy takiej figurki to niezła gimnastyka. No przynajmniej dla mnie.
IMG_2117.JPG
IMG_2118.JPG
IMG_2119.JPG
IMG_2120.JPG
IMG_2122.JPG
IMG_2123.JPG
IMG_2126.JPG


Dla tych co zapomnieli, dorzucam zdjęcia będące inspiracją. Kolor kurtki Stefana będzie inny, jak tylko ustalę miejsce pobytu czekoladowego odcienia mojej farby Vallejo:niepewny:
czterdziestolatek1.jpg
czterdziestolatek.jpg
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
@Brodagaz
Broda, wszelki duch... Ty żyjesz?:) Doszły mnie głosy że zostałeś strzelcem pomorskim czy alpejskim... Powiadomień o Twoich wątkach nie dostaję a Ty raptem wyskakujesz jak diabeł z pudełka...:eek:

@Mafo
Maćku, od czasu jak porwałeś mi hybrydową babcię z warsztatu (historia prawie jak porwanie Sabinek;)), wiem że potrafisz być zdeterminowany, ale Stefana jeszcze czeka kilka poprawek. Nos, owal twarzy i profil podbródka. Do tego wciąż nie mam jasności jak ustawić lewą rękę z aktówką. Czy ramię powinno być bardziej wyprostowane a aktówka pod pachą (jak na większym zdjęciu), czy bardziej zgięte w łokciu i dłoń podtrzymująca aktówkę - na razie skłaniam się ku temu drugiemu rozwiązaniu, choć nie wykluczam, że w ostatniej chwili wpadnie mi do głowy jakaś trzecia opcja.
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Wczoraj dostałem trzy prośby na PW o Maliniaka właśnie:). Zrobię go z tą planszą na piersiach

BTW - Ślónzok Jerzy Cnota to jeden z moich ulubionych mistrzów trzeciego planu.
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Jakiś czas temu (coś chyba ze dwa lata:eek: temu) Henryk @jestrabh prosił mnie o butle gazowe na swego Jelonka... Od tamtej pory wiele wody w Wiśle upłynęło, ale jak już kiedyś pisałem, niektóre projekty muszą u mnie poleżeć, ale ZAWSZE je konczę. Poniżej zamieszczam fotki dwóch wersji 11sto kilówek - jedna z kołnierzem ochronnym, druga bez kołnierza ale za to z filigranowymi rączkami.

Po moich cysternach ze skali 1/700 zostało mi trochę logotypów, więc pozwoliłem sobie dziś na ułańską fantazję i poszalałem z kolorkami. No wiem że to fikcja, ale czy wszystko musi być na poważnie:cool: Na jednej z fotek położyłem butle na palecie Kotebiego. Dla zobrazowania skali jak zwykle pomocna okazała się zapałka. Nie kładłem washa bo chciałem nacieszyć oko czystymi kolorkami:love:
IMG_2150.JPG
IMG_2152.JPG
IMG_2153.JPG
IMG_2156.JPG


Docelowe butle będą wymagały jeszcze korekty zaworów, ale ogólny klimat można poczuć. Mam gotowe modele butli 33 kilogramowych i myślę nad jakimiś fajnymi kalkomaniami, bo butle bez kalek są fajne, ale jednak to nie do końca to samo. Przy okazji będę oferował butle acetylenowe i tlenowe sprzedawane na sztuki (malowane i surowe). Może na jakieś place czy magazyny się Wam przydadzą.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
Kapitalne te butle gazowe. Już zamawiam kilka takich, a co najmniej jedną jako zbiornik paliwa do wózka widłowego.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.404 47 0
Adam robisz tego wszystkiego za dużo. Człowiek ogląda co i raz jakieś nowe rzeczy u Ciebie i co chwila ma ochotę na nowe dioramy z wykorzystaniem tego wszystkiego. Poproszę o jedną do kompletu z moim kibelkiem.;)
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
No więc wczoraj biegałem żeby znaleźć coś co się nada na... lustro, bo od początku mi go brakowało.
Adamie lustro można zrobić z ekranu starego wyświetlacza telefonu (podejrzewam ze laptopa itp także)
Jak sie rozbierze taki ekranik to składa się on z różnych folii.
Jedna z nich jest idealnie lustrzana powłoka.
Ja robilem z niej lustra do pojazdów.
Zobacz na trzecie zdjecie od dołu
https://papermodels.pl/thread-81.html?highlight=krab
Ono w ogole jest zrobione jako lekko wypukłe

Twoje też wyszlo świetnie! Nieśmiało oglądam i podziwiam.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Dziś będzie długo:LOL:

@Irokez46
Piotrze, jestem w pracowni po 12-14 godzin, bo mam trylion pomysłów, a poza tym może być tak, że od połowy stycznia znowu zniknę na jakiś czas z forum, więc chcę naprodukować rzeczy, byście mieli elementy do tworzenia wspaniałych makiet i dioramek pod moją nieobecność. Cholernie bym chciał jeszcze w grudniu dopiąć stragany i przekupki do projektu Maćka @Mafo i dwie filmowe figurki (jedną już pokazałem, druga jest mocno zaawansowana), no i choć jednego szwarnego grubiorza Karlika muszę skończyć dla Marka @Kempol

A jeszcze jest w planach na grudzień cholernie klimatyczny projekt budowlany Sebastiana @sebo81ku który mnie strasznie kręci.

I dlatego...
Dziś kompletnie nowy asortyment zszedł z linii produkcyjnej naszych zakładów. Pracowałem nad nim już jakiś czas, a wszystko to w odpowiedzi na potrzeby monumentalnego projektu portu wrocławskiego:love: który robi @Artur , ale także ku uciesze szerokich mas pracujących miast wsi i osad. Od rana więc kleiłem palety Kotebi i ustawiałem na nich dzienną produkcję, bo koniecznie musiałem zobaczyć jak to wszystko się będzie prezentowało na placu czy pod dachem.
Do znanych produktów sanitarnych, czyli pisuarów, sedesów i umywalek...
IMG_2165.JPG

doszły wanny...
IMG_2168.JPG

i kaloryfery. Te ostatnie będą musiały zostać zmodyfikowane by zmniejszyć ilość odrzutów i poprawić ich walory wizualne. To jest właśnie przykład, że nie zawsze to co w skali musi się sprawdzać. Pomalowałem je tak jak je pamiętam z placów budów, czyli szarą farbą podkładową (może nawet powinien być trochę ciemniejszy odcień) i gdzieniegdzie dodałem nutę rdzy.
IMG_2166.JPG
IMG_2169.JPG
IMG_2173.JPG
IMG_2175.JPG


Na ostatnim zdjęciu do asortymentu sanitarnego dorzuciłem jeszcze taczki i skrzynie na drobnicę, żeby dodać klimatu.
Mój blat warsztatowy na chwilę zamienił się w mały magazyn. Przy okazji ćwiczyłem pewność ręki i anielską cierpliwość, bo wszystko to ułożyłem bez kropli kleju. Przy umywalkach trochę się musiałem pogimnastykować, ale efekt na żywo w pełni mnie zadowolił.
Muszę koniecznie zaopatrzyć się w trylinkę od Huberta @hugwa i ułożyć sobie trochę placu magazynowego, albo podjechać ze swoimi szpejami do jakiegoś zaprzyjaźnionego modelarza co taki plac już ma:)
IMG_2177.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki