• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

"Frania" i inne cuda PRL-u w skali 1:87

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
#21
A soczek malinowy i rój os też będzie ? :ROFL:
Se nie żartuj tylko zamawiaj w przedpłatach :D Do Aleksandrowic na przystanek saturator będzie jak znalazł a i jakaś babinka z zakupioną franią w oczekiwaniu na pociąg do Goleszowa :D

@Adam66 Wspaniały temat i wielka nisza do zagospodarowania. Żeby się specjalnie nie przepychać w temacie motoryzacji to podpowiadam ;) Junak, WSK, Osa, Komar, Dzik, Niewiadów etc ;) Wielki szacun za pomysł i wykonanie :)
 
Z

Zv

Gość
#25
Saturator MEGA!
A w temat Osy jeśli będzie zrealizowany to wpisuje się w ciemno!
Zbieram motocykle 1:87 oczywiście takie do samodzielnego montażu - najlepsze robi Davo Model David Juza, niższa półka to Artitec ale polskich maszyn brak. Taka Osa.. albo JUNAK!! Ech rozmarzyłem się.
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#26
Pierwsze pralki schną, a ja w tak zwanym międzyczasie wreszcie skończyłem mikroskopijną armaturę saturatora ze szklanymi zbiornikami na soki:). Wreszcie coś na tyle małego, że czuję się jak ryba w wodzie;)Przeźroczysta żywica jest już w drodze. Dziś tylko przymiarka i podkład w sprayu. Na jednej z odlanych obudów ćwiczyłem sobie malowanie, postarzanie i łuszczenie farby. Celowo trochę przegiąłem, w sumie po to są testy:cool:
Wciąż nie wiem jak rozwiązać kwestię kół. Czy dawać fototrawione szprychy czy "oblecieć" temat bezszprychowymi kołami jak w niektórych motorowerach Preisera.
P1140857.JPG
P1140861.JPG
P1140862.JPG
P1140864.JPG
P1140866.JPG
P1140867.JPG
P1140868.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Inkson

Moderator Forum Dla początkujacych
Zespół forum
BGM
Reakcje
1.398 28 0
#27
Jak na razie to wygląda super, a co do kół to na szprychowych byłby lepszy efekt. Pasowałoby jeszcze pamiętać, że powinna być butla z gazem. Przeważnie była montowana pod spodem saturatora.
 
Z

Zv

Gość
#28
Trawione szprychowe koła oklejane dwoma połówkami "opon" odlewanymi połówkami to std w modelach Davo. Tam w niektórych modelach Davo pojechał na maxa i dał dwa trawione koła ze szprychami i trzeba było je obrócić względem siebie aby szprychy się nie pokrywały. Efekt bomba!
Czy taki saturator będzie można zamówić? Najchętniej jako set do montażu :)
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#31
Pasowałoby jeszcze pamiętać, że powinna być butla z gazem. Przeważnie była montowana pod spodem saturatora.
Tak, butla będzie. Część rzeczywiście było składowanych pod spodem, choć bardzo często butle stały też obok, a pod spodem stało wiadro.
Trawione szprychowe koła oklejane dwoma połówkami "opon" odlewanymi połówkami to std w modelach Davo.
To rozwiązanie brałem pod uwagę jako opcję full wypas.
Czy taki saturator będzie można zamówić? Najchętniej jako set do montażu :)
Zamówić na pewno, choć prawdę mówiąc gdy zaczynałem temat nie brałem pod uwagę opcji setu do montażu. Na razie chcę skończyć prototyp i zastanowię się co dalej.
Adam jak jesteś twardziel to dasz radę tym sposobem:
Sposób dobrej starej szkoły, opisany w jednej z książek o modelarstwie lotniczym. Raz w życiu wykonałem takie koła do dwupłatowca w skali 1:48. Obiecałem sobie solennie, że nigdy więcej tego nie powtórzę. Od 86go roku dotrzymuję tego słowa;)
Adam podaj wymiary "zespołu wyżymającego Twojej pralki.
Mówisz, masz.
P1140869.JPG
P1140870.JPG
P1140871.JPG

A na koniec jako bonus arcy ciekawy film. Przed włączeniem polecam zakupić popcorn, bo akcja rzeczywiście iście porywająca;) Doskonały materiał dla tych, którzy będą chcieli pralkę z dekoderem:LOL:
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#32
Ktoś się naprawdę poświęcił stojąc i robiąc taki film. :D:D:D Ale efekt prania widoczny gołym okiem. Woda zrobiła się bardziej szara. :D
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.031 494 29
#33
Adam dzięki za wymiary.
Jak mam robiła pranie to wrzucałem samochodziki do środka, lub wkładałem łapy, ale najbardziej lubiłem wypuszczać wodę.
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#34
A ja ostatnio Frankę + wirówkę oddałem na złom no nikt nie chciał.
I powiem wam że kiedyś to robili sprzęt... Większość nakrętek w środku była mosiężna.
Teraz to w życiu takiego kruszcu nie znajdziesz w sprzęcie AGD.
Oczywiście bebechy zostawiłem:)
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#39
W oczekiwaniu na soczek i gaz w butlach, dodałem baldachim, rurki i kółka. Te ostatnie są na razie odlane z jednego kawałka żywicy (przy umiejętnym malowaniu powinno być ok), choć i z blaszkami jeszcze spróbuję podziałać. Baldachim dałem w wersji bez falbanek i innych udogodnień, czyli w takiej formie w jakiej opuszczały fabrykę. Dopiero potem prywaciarze własnym sumptem szyli sobie ozdobne wersje z frędzelkami i falbankami.Trafiły się dwa bąbelki powietrza na obwodzie:oops: ale obiecuję poprawę:D
Rurki i montaż jest trochę krzywy, ale łapska mi się trzęsły z przejęcia zupełnie jakbym odbierał poród własnego dziecka;) więc liczę na wyrozumiałość z Waszej strony:)
P1140872.JPG
P1140873.JPG
P1140874.JPG
P1140875.JPG
P1140876.JPG
 

Podobne wątki