• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

"Frania" i inne cuda PRL-u w skali 1:87

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
Praca na froncie walki o lepsze jutro trwa.
Jaja przeskalowałem, tak że teraz są już tylko ociupinkę za szerokie (na jednym ze zdjęć widać różnicę między starą a nową wersją). Ruszyła też produkcja kurczaków, a dodatkowo wykonałem niewielką skrzynkę drewnianą na... jakąś zieleninę. Wszystkie te elementy znajdą się na improwizowanym straganie babci Halinki. Myślę jeszcze nad jakimiś słoikami chrzanu czy ćwikły.
P1160763.JPG
P1160764.JPG
P1160766.JPG
P1160767.JPG
P1160768.JPG
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
Myślę nad łubianką z malinami lub truskawkami (zobaczymy co mi wyjdzie:niepewny:) i może kankami z jagodami. W sumie macie do cholery szlaków na makietach, ale też i dróg wśród drzew. Ludzie sprzedający grzyby czy jagody mogliby taki element nieco ożywić.
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
Kuba, wyjrzyj przez okno i spójrz na Śnieżkę... Widzisz śnieg?... No właśnie...:(
Póki na Śnieżce nie zobaczysz Januszy w sandałach i Grażyn w stanikach... nie zamieszczaj w moim wątku zdjęć truskawek, bo Cię zamorduję:D
Zimą za łubiankę rodzimych truskawek naprawdę mógłbym zabić...:cool:
Ja już chcę żeby było lato:cry:
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.903 386 20
LUDZIE !!!
Czy Wy nie możecie się powstrzymać? Musicie zaśmiecać Adamowi wątek? Dopiero co go czyściłem... Czy to tak trudno zadać pytanie na PW o zrobienie jakiegoś konkretnego modelu? OPANUJCIE SIĘ...
To nie jest facebook, gdzie każdy może zaśmiecać wątki innych osób... :mad:
 

Kubaloko

Użytkownik
Reakcje
23 0 4
Maciek, to tylko truskawki więc proszę nie "KRZYCZ" na nas wyrażając to poprzez kolor czcionki i wielkie litery bo sobie tego nie życzymy....
...Adam, przepraszam, że akurat u Ciebie muszę zwrócić uwagę Mafo.
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
Maciek, to tylko truskawki więc proszę nie "KRZYCZ" na nas wyrażając to poprzez kolor czcionki i wielkie litery bo sobie tego nie życzymy....
...Adam, przepraszam, że akurat u Ciebie muszę zwrócić uwagę Mafo.
Tutaj to akurat Mafo miał rację i się nie obrażajcie ale ten twój ostatni wpis to idealny przykład na to jak zaśmiecane są niektóre tematy bezsensownymi wpisami.

Pozdrawiam
Maverick
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.283 41 5
Adam, masz gdzieś zebrane wszystkie elementy, które oferujesz? Ciągle działasz i już się chyba tego trochę nazbierało. :)
Zobaczyłbym co jest i w jakich cenach.
Muszę zrobić budżet na te zakupy... ;)
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
Są takie projekty, które potrafią doskwierać jak bolący ząb. Póki się ich nie zrobi, nie można się na niczym skupić. Dziś chciałbym pokazać taki właśnie projekt. Ściśle związany z dobą PRLu, więc jak najbardziej na miejscu.

Poniżej inspiracja:
dscn0466s1.jpg
syfon.JPG


Najpierw powstał prościusieńki model 3D
syfon3d.jpg

Potem przyszło frezowanie 3D, forma silikonowa, odlew w przeźroczystej żywicy, malowanie barwionym na różne kolory błyszczącym lakierem, wreszcie nałożenie malutkich kalkomanii. Na koniec ręcznie zrobiłem drewniane nosidełko. Dziś wracając z porannego biegania miałem nadzieję, że piękne słońce się utrzyma i tak się stało. Oto kilka fotek efektu końcowego.
P1160868.JPG
P1160869.JPG
P1160873.JPG
P1160875.JPG



Oczywiście wszystkie syfony są "wyciągalne" z drewnianego pojemnika:cool:
P1160876.JPG


Niebieska kalkomania (trochę bardziej czytelna) przedstawia nalepkę poznańskiej rozlewni wód gazowanych, żółta to odpowiednik warszawskiej rozlewni z ulicy Burakowskiej. Kalki są trochę przeskalowane a i tak ledwie czytelne:(. Musiałem spróbować je jakoś odwzorować. Jeszcze nie składam broni.
P1160878.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
Adam, czy dla Ciebie są jakieś ograniczenia? ;-) Zaskoczyłeś po raz kolejny bardzo ciekawym wyrobem, ciesze się, że jesteś ;-) w końcu, ktoś, dzięki komu rodzime makiety / dioramy będą "ożywione" zajebistymi smaczkami minionej epoki!
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.068 140 0
Adam, czy dla Ciebie są jakieś ograniczenia? ;-) Zaskoczyłeś po raz kolejny bardzo ciekawym wyrobem, ciesze się, że jesteś ;-) w końcu, ktoś, dzięki komu rodzime makiety / dioramy będą "ożywione" zajebistymi smaczkami minionej epoki!
Jakby zrobił wersję na naboje i pudełeczko z zapasowymi, koniecznie w niebieskim pudełku?

800px-Syfon_na__naboje__tzw__autosyfon_(z_1968_roku).jpg



Zdjęcie z wiki. Zdjęcia nabojów nie znalazłem, takiego jakie mnie satysfakcjonuje.
 

Podobne wątki