• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

"Frania" i inne cuda PRL-u w skali 1:87

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Niezłe jaja... Czy są zespolone z wytłoczką, czy tylko nań leżą?
Oczywiście jajkami 3D mogę dowolnie manipulować bo to osobne obiekty. Wyfrezuję trzy warianty - pełnojajec, nawpółjajec i bezjajec;) Dzięki temu będę mógł dowolnie walczyć z permutacjami. Dla jasności - szerokość całości ma ok pięć milimetrów:niepewny: Jak sobie wrzuciłem do programu walec o gabarytach odpowiadających mojemu frezowi o średnicy 0,3mm to mi kolumna Zygmunta wyszła... Ale co frezarka nie da rady ogarnąć, postaram się poprawić ręcznie. Do dopieszczania jajek, nie ma to jak ręczna robota:cool:

No ale teraz z innej beczki:
Jak są jajka to i worek na nie być musi;), a najlepiej cały zestaw worków.
Poniżej przedstawiam zestaw dwudziestu worków, który zapowiadałem jakiś czas temu. Na początek wersja niemalowana jaką będzie można zakupić w cenie 25pln.

P1160679.JPG
P1160680.JPG
P1160682.JPG


A poniżej worki po pomalowaniu i zasypaniu "ziemniakami" (w takiej formie też można zamawiać - cena w zależności od ilości). Oczywiście zamiast ziemniaków można użyć czegoś innego. Worki są tak przygotowane, że w zasadzie przypasują pod każdą drobnicę.
P1160685.JPG
P1160686.JPG
P1160688.JPG
P1160690.JPG
P1160692.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
Adasiu... Przyprawiasz mnie o zawał serca... Coraz więcej produktów proponujesz. Trzeba brać się do roboty i zarabiać te złocisze... :D:D:D
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
To dziecinnie proste. Robię z nimi tak jak ze swoim Wackiem - wyciągam rewolwer i mówię - Stój bo strzelam:cool:

No dobra a teraz na serio - Staram się tak projektować figurki, żeby same stały, ale oczywiście jak czasem nie do końca równo odetnę je z podstawy to używam drobinki wikolu. Np Stasia ma bardzo małe stopy więc trochę jej pomagam.
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
W takich "warunkach terenowych" to tylko broń stromotorowa wchodzi w grę - moździerz, haubica... :cool:
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Moi drodzy - Szczerość w naszym klubie to norma.
No więc powiem Wam szczerze, zanim rzucicie okiem na moje jaja;), że są one lekko przeskalowane. W zasadzie jaja są ok, tylko tacki są trochę większe, by frez wszedł między jajka troszkę głębiej:giggle:. W efekcie tacki są za szerokie o ok milimetr. Jak dla mnie to sporo, ale może uznacie, że jednak warto projekt ciągnąć dalej. Zwłaszcza, że efekt wizualny jest naprawdę fajny. Trochę mi zajęło zanim dobrałem kolory i opracowałem metodę na malowanie tego maleństwa, no ale jakoś to wygląda.

Ponieważ aktualnie nie można zamieszczać fotek na forum, poniżej podaję linka do mojego bloga, gdzie zamieściłem cztery fotki. Czekam na Wasze opinie. Od nich uzależniam dalsze prace nad tym projektem.
http://evadam.pl/jaja-w-h0/
Klikając na dole strony otwierają się większe obrazki.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Jaja masz przepiękne... :D
Przez grzeczność nie zaprzeczę:cool:

BTW - Marzy mi się taka scenka - Twoja Syrena Bostońska bez tych elektronicznych bebechów, za to pordzewiała, z otwartymi tylnymi drzwiami (zamiast jednej szyby tektura) wypełniona moimi jajami... Obok koleś oparty o nią i palący papierosa...:love:

Adamie !!! Jesteś polskim Preiserem ! Brawo !
Uspokój się - Pan Preiser ma z 80 lat i podobno ledwo żyje, a ja w tym roku biegnę maraton;)
 

Podobne wątki