• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

"Frania" i inne cuda PRL-u w skali 1:87

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Panowie,
Ostatnio miałem urwanie głowy, bo wpadło mi kilka sporych zamówień spoza skali h0. Między innymi wczoraj oddałem klientowi dom Bilbo Bagginsa z Gandalfem w skali 1/700.
P1160583.JPG
P1160590.JPG
P1160604.JPG


Powracam do pracy nad obiecanymi modelami. Na pierwszy ogień pójdą w zasadzie gotowe koła do Malucha i 3 figurki - Władzia do saturatora, Stasia w chustce na głowie i "Odlewnik".
Wszystkich w Nowym Roku pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego.
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Dziś pracowałem nad Fiatem i kończyłem Panią Władzię. Fartuch jest niemal gotowy. Zostały mi jeszcze do dopieszczenia miejsca łączenia rąk z tułowiem, ale myślę że figurka na dniach trafi do formy. Przy okazji okazało się, że Władzia jako przedstawicielka "prywatnej inicjatywy" idealnie pasuje do FIATa. Wystarczy fartuch pomalować w kolorze jasnej skóry cielęcej a Kanciaka dać w kolorze "Yellow Bahama" i żona badylarza gotowa.

P1160631.JPG
P1160628.JPG
P1160626.JPG
P1160624.JPG
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Dziś kolejna ślicznotka rodem z PRLu.
Najpierw dla przypomnienia ostatnia faza w jakiej ją widzieliście
P1150275.JPG


A dziś kilka fotek z aktualnej fazy prac nad figurką pani Stasi, która kiedyś miała obsługiwać saturator. Na kieckę nałożyłem płaszcz, urżnąłem drucik i wymodelowałem rękę z siatką oraz dołożyłem chustkę na głowie. Jeszcze dopracuję siatkę i trochę trzeba podszlifować szpachlę na głowie, jak lepiej podeschnie, ale ogólny wygląd jest. Kobiecina może wypatrywać pociągu na małej stacyjce, albo czekać na pekaes, albo wreszcie stać w "ogonku" za czymś co aktualnie rzucili do sklepu;)
P1160640.JPG
P1160641.JPG
P1160645.JPG
P1160646.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Szanowny Aktywie,
Dziś trochę nowości. Z racji wieku, pierwsze miejsce należy się Pani Stasi. Długie boje toczyłem dziś z żoną malując wyciągniętą z formy figurkę. Co ja chciałem jakiś żywy kolorek użyć (czerwona chusteczka, fioletowy płaszczyk), to dostawałem reprymendę, że za komuny to tak nie było. Ugiąłem się pod ciężarem argumentów i oto wynik. Dwie scenki - jedna z panem Ignacem, druga z przedstawicielką prywatnej inicjatywy panią Władzią. Tu już trochę poszalałem z kolorkami. Turkusowa spódnica i jasna bluzeczka pod lekarskim fartuchem (żona powiedziała, że jak dorobię jej stetoskop to wyjdzie pani doktor idealna do karetki). Póki co, zamiast stetoskopu dostała do ręki szklankę.
P1160653.JPG
P1160654.JPG
P1160657.JPG
P1160658.JPG
P1160660.JPG


Drugą parę stanowią Panowie. Znany już Odlewnik Andrzej - miałem go przerabiać (i druga wersja powstaje), ale kilku z Was uparło się, że w tej formie też chcą go zakupić, a ja w zasadzie jestem spolegliwy:)
P1160663.JPG
P1160664.JPG


No i ostatni delikwent. Pomysł tej figurki wpadł mi do głowy dawno temu po obejrzeniu takiego zdjęcia.
mleko.jpg


Dłubałem tę figurkę z doskoku od świąt i oto rezultat. Mleko na razie zamieniłem na flaszkę, ale chyba z mlekiem gość lepiej wygląda. Rękę odlewam jako osobny element więc rozważam opcję podniesienia butelki do ust jak na zdjęciu powyżej. Dziś to pierwsza przymiarka. Zamieniłem "fez" na beret, pomęczyłem się z klejeniem szelek i luźnymi spodniami i... wyszedł mi pan Zenon.
P1160666.JPG
P1160673.JPG
P1160675.JPG


Figurka pasuje do taczek które można nabyć w sklepie u Hugwy (nie wiem jak będzie z innymi taczkami bo tylko tę jedną miałem). Hubert sprzedaje taczki niezłożone, ale jak ktoś zażyczy sobie bym ją dla niego złożył i spatynował tak jak tę ze zdjęcia to nie widzę przeszkód. Jesli ktoś zażyczy sobie bym niezłożoną taczkę dołożył do figurki (żeby nie płacić dwa razy za przesyłkę) to taka opcja też jest możliwa. Raz na jakiś czas widzę się z Hubertem i mogę jakieś taczki "zabezpieczyć" na taką ewentualność.
P1160670.JPG


I na koniec fotka rodzinna:
P1160676.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Pawle, jak zobaczyłem projekt warsztatu obsługi samochodów, który pokazał jakiś czas temu Wojtek @Heniek_Star z tymi otwartymi wrotami to serce mi żywiej zabiło. Pomyślałem sobie o tokarkach, wiertarkach, spawarkach elektrycznych na kołach, nitownicach stacjonarnych (które używano do mocowania okładzin hamulców bębnowych... Wiesz, dla kogoś kto kończył technikum samochodowe to powrót do przeszłości. A moje modelowanie w h0 to taka właśnie podróż.
Sęk w tym, że jest sporo obrabiarek na rynku i obawiam się, że sprzedałbym jedną czy dwie sztuki. Siłą rzeczy byłyby one drogie, bo czas jaki zajmuje mi projektowanie muszę rozkładać na szacunkową ilość sprzedanych sztuk. Teraz pracuję nad straganem z wagą i kilkoma elementami do samochodów. Niebawem pokażę spory zestaw worków w różnych kształtach, które właśnie skończyłem, a w wątku samochodowym koła do Malucha.
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Towarzysze, młodzieży szkolna i Wy bezpartyjni...
W tablicy ogłoszeń Podstawowej Organizacji Partyjnej naszych zakładów pojawiły się nowe informacje dotyczące najbliższych planów produkcyjnych. Pomimo wydawania czterech jednostek pływających w skali 1/700 i związanego z tym urwania tej części pleców, która traci swą szlachetną nazwę, na froncie modeli h0 praca trwa nieprzerwanie.

Część naszej kadry mocno odczuwa trudy walki o lepsze jutro:cool:
217521.jpg

Zwłaszcza koledzy z działu transportowego są spragnieni... sukcesu;)
990551149eba764f4ad85aa9586eb8e8.jpg


No ale do rzeczy
Odlewają się cztery figurki (dziękuję za już dokonane zamówienia). Większość z Was deklaruje zakup Zenona z flaszką czystej a nie z butelką mleka. Przygotowując się na taką okoliczność, zaprojektowałem... kalkomanie na butelki, żeby nie malować czerwonych kartek z ręki. Test już niedługo.
Kończę prototyp Osy (no jeszcze chwilę musicie poczekać bo musi być naprawdę śliczny)

A w tak zwanym międzyczasie przygotowuję się do wielkanocnego szaleństwa zakupowego. Wprawdzie religia nijak nie przystaje do słusznej linii Naszej Partii, ale rozumiemy, że w tym okresie popyt na jajka i ich wyroby wzrasta niepomiernie. Dlatego też staramy się by do Wielkanocy (kruca bomba mało casu) dostarczyć na Wasze makiety przekupkę handlującą jajami.
Poniżej inspiracja
a.jpg


Póki co dział 3D opracował wytłaczanki i jaja w słusznej skali. Wyfrezowanie tego będzie graniczyć z cudem, ale przynajmniej musimy spróbować.
jaja.jpg
jajb.jpg
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
Odwróćcie je, towarzyszu, do góry nogami, "mniejszym" czubkiem do dołu. Wierzenia ludowe podają, że w ten sposób jaja są dłużej świeże.

p.s. ktoś się spotkał z nazwą wytłaczanki: matles lub metles?
 

Podobne wątki