• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Foto] Linia Racibórz - Katowice

aqws9

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
:grin:
Z racji tego, że czasem lubię wybrać się na wycieczkę ,,kolejową" , czego efektem są setki zdjęć postanowiłem zamieszczać co jakiś czas kolejne fotorelacje, być może kogoś zainteresuje... Jako lokalny patriota, oczywiście zdjęcia będą z ,,mojej" linii Racibórz - Katowice, a na początek porcja zdjęć z Rybnika :smile:

Ps: Być może ktoś podchwyci temat i coś doda od siebie, lub założy nowy temat o innej linii :) zachęcam i pozdrawiam Błażej.
 

Załączniki

kozak

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
#4
Pomysł popieram, tylko taka mała uwaga : część zdjęć jest prawie identyczna więc jeśli zdjęcie przedstawia ten sam kadr tylko 2 metry w lewo czy w dół nie ma sensu wstawiać obu.
 
OP
OP
aqws9

aqws9

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
kozak napisał(a):
przedstawia ten sam kadr tylko 2 metry w lewo czy w dół nie ma sensu wstawiać obu.
No cóż... oczywiście racja... chciałem tylko uniknąć tylko sytuacji, że na prv ktoś mi za chwilę napisze... ,, czy mógłbyś zamieścić zdjęcia kładki" albo ,,nastawni z drugiej strony"
Zapewniam Szefie, że będę uzupełniał zdjęcia sukcesywnie ;) tak by w końcu owa linia kolejowa była sfotografowana ,,do bólu" :)
Ale do uwag się na przyszłość ustosunkuję... Pozdrawiam.
 

Fiki-Miki

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Miałem okazje uczestniczyć w zeszłorocznej imprezie zwiazanej rocznicowymi obchodami linii z Raciborza do Rud etc. Obecna relacja jest trochę spóźniona, a o wiele ciekawiej przeglada się pracę pt. KOLEJĄ Z KATOWIC DO RACIBORZA niż prezentowane obrazki.
 
OP
OP
aqws9

aqws9

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Fiki-Miki napisał(a):
Miałem okazje uczestniczyć w zeszłorocznej imprezie zwiazanej rocznicowymi obchodami linii z Raciborza do Rud etc. Obecna relacja jest trochę spóźniona, a o wiele ciekawiej przeglada się pracę pt. KOLEJĄ Z KATOWIC DO RACIBORZA niż prezentowane obrazki.
Dzięki ... za słowa otuchy i motywujące stwierdzenia... :cool:

Fajnie, że miałeś okazje uczestniczyć w imprezie obchodów linii Racibórz- Rudy ( hmm ??) tyle, że to inna linia i w dodatku wąskotorowa :roll:

Książka której tytuł tu przytaczasz to znakomita monografia linii (szkoda, że jedyna)... tylko co mają moje zdjęcia do tamtych ?? Radzę nie odwiedzać tematu...
 
OP
OP
aqws9

aqws9

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
dziurasek napisał(a):
Fajna relacja !!! ;) Czy tym tunelu są jakieś lampy oświetleniowe ?
Oczywiście, że tak... nie zaglądałem do środka więc nie wiem jak ze skutecznością luksów ;) ale widać nawet lampy na zdjęciu z pociągiem wewnątrz tunelu...



Przystanek Niedobczyce (dawna nazwa Niedobczyce wieś) obecnie dzielnica Rybnika...

Przystanek ładnie ulokowany na łuku linii jednotorowej, w centrum dawnej wsi. W pobliżu kościoła i starej karczmy czyli centrum kulturalnym wioski :grin: przystanek w formie, stylu dworku staropolskiego obecnie przedstawia dosyć mizerny widok zniszczenia, opustoszałego budynku, którego jaki taki stan zapewnia istniejąca strażnica przejazdowa/nastawnia...

Na ostatnim zdjęciu przystanek Niewiadom, obecny budynek powstał na miejsce dawnego mniejszego, który uległ zniszczeniu podczas wojny.
 

Załączniki

OP
OP
aqws9

aqws9

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Dwutorowy szlak skrótowy przez Zamysłów ...
Wiadukt w Zamysłowie został odbudowany przez Niemców w 1942r, po tym jak Wojsko Polskie zdołało wysadzić obiekt w 1939roku, kiedy to Rybnik stał się miejscem zaciekłych walk w obronie koszar, licznych bunkrów, a akcje zaczepne i pierwsze strzały padły już 31sierpnia 1939roku, o czym mało kto wie...
 

Załączniki

pyro

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 0 0
#14
aqws9 napisał(a):
Wiadukt w Zamysłowie został odbudowany przez Niemców w 1942r, po tym jak Wojsko Polskie zdołało wysadzić obiekt w 1939roku
I później wysadzone ponownie dwa środkowe przęsła przez Niemców w trakcie wycofywania się przed wojskiem rosyjskim. Odbudowany już po wojnie przez Polaków - z tąd różnica w kolorze i materiale z którego powstał wiadukt.
 

Fiki-Miki

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
Ponownie mam doczynienia z manipulacjami ANIMATORA! Znikajace posty, nieprwaomyslne teksty są eliminowane. Moze ktoś nie wiedzieć o co chodzi ale o kant czterech liter obic takie interpretowanie sprawy! Osobiście protestuje! Wiem, że to nie mój kramik i powinienem zamawiać to co jest w karcie, a jak nie to zmień lokal! Można odnieśc wrażenie, i to forum skoń czy jak to MARTELA.
 
OP
OP
aqws9

aqws9

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
Fiki-Miki, nie wiem o co Ci chodzi ?? Ale twój krytyczny post nie został usunięty ... pomimo tego, że to nie jest konkurs fotograficzny i właściwie nie jest ważne czy ci się podoba zamieszczanie przeze mnie zdjęć :neutral:

pyro, dzięki za dopowiedzenie, bo zapomniałem o tym, a rzeczywiście kolor materiału różni się znacząco :)
 

pyro

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 0 0
#18
aqws9 napisał(a):
pyro, dzięki za dopowiedzenie, bo zapomniałem o tym, a rzeczywiście kolor materiału różni się znacząco :)
No różni się, ponieważ środkowa część wiaduktu została odbudowana z żelbetowych bloków, a nie jak poprzednio z bloków kamiennych.

Akurat mieszkam niedaleko, więc znam te okolice jak własną kieszeń. Jak masz fotki wierzy ciśnień, która znajduje się niedaleko w lesie to wrzuć na forum. Budowla bardzo atrakcyjna do odwzorowania na makietę ;) . Niestety bardzo została zdewastowana przez złomiarzy w ostatnich czasach.

Pozdrawiam.
 
OP
OP
aqws9

aqws9

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#20
CD...

Z okna pociągu... Pierwsze zdjęcie posterunek Kamień, drugie wieża ciśnień w Orzeszu... reszta przedstawia przystanek Czerwionka-Leszczyny ,,Dębieńsko", przystanek przy kopalni (zamkniętej w 200r.) ,,Dębieńsko"...
 

Załączniki

Podobne wątki