• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotki taboru z linii D29-202 i nie tylko.

AdrianL

Aktywny użytkownik
Reakcje
20 0 0
Nie ma ani jednej ani drugiej.... Ta ceglana poszła kilka lat temu, ta na peronie w tym roku.Wybudowano natomiast całkowicie nowy budynek przy szlabanach i oprócz obsługi rogatek pełni on funkcję nastawni. IMG_2671.jpg
Takie zdjęcie mam na szybko....
 
A

AJ

Gość
Ale teraz odgrzeję kotleta :LOL:. Co prawda mówią, że lepiej późno niż wcale, ale nie wiem czy dotyczy to też kotletów :gwizd:.

może w zbiorach kolegi pałętają się jakieś fotki ze stacji w Choczewie będę wdzieczny. A i inni koledzy jak coś mają to też oczewiście poproszę.(y)
Fotek z linii Wejherowo-Garczegorze przez Choczewo niestety nie ma nikt ! Ot taka zapomniana linia:)
A ja mam. Jak to teraz mówią młodzi d... nie urywa ale mogę się podzielić:

choczewo.jpg


choczewo1.jpg


Zapomniana to ta linia nie była... A za to jaki miała klimat! Prawdziwego kleinbahn-u z poprzedniego wieku. Po tylu latach to już chyba można pisać takie rzeczy. Ponieważ drużyny znały się z podróżnymi to pociąg zatrzymywał się tam, gdzie przysłowiowej "babci" było bliżej do domu, a nie tam gdzie były powyznaczane przystanki. I nikomu to nie przeszkadzało, a kolej funkcjonowała swoim rytmem. Więcej to chyba kolega Krigslok mógłby napisać, jak tam powoził maszynami.
Nie zapomnę też miny kasjerki na stacji w Gdyni-Chyloni gdy w połowie lat osiemdziesiątych poprosiłem o bilet do Lęborka przez Choczewo. Pani nie potrafiła zrozumieć, że ktoś chce tamtędy jechać :LOL:. Podróż (oczywiście z Ty2 na przedzie od Wejherowa) rozpoczęła się od rozjechania za przystankiem Cementownia krowy o_O. To były podróże.
Z pierwszej połowy lat osiemdziesiątych pamiętam z kolei z obsługi tej linii "Claytona" z jednym wagonem Bi z zamkniętymi pomostami.
No dosyć tych wspomnień. Dopiszę jeszcze tylko, że na zdjęciach to SP42-040 z lok. Gdynia, a popełnione one zostały 1 maja 1992 roku.
 

jastarnik84

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Ale teraz odgrzeję kotleta :LOL:. Co prawda mówią, że lepiej późno niż wcale, ale nie wiem czy dotyczy to też kotletów :gwizd:.





A ja mam. Jak to teraz mówią młodzi d... nie urywa ale mogę się podzielić:

Zobacz załącznik 308961

Zobacz załącznik 308962

Zapomniana to ta linia nie była... A za to jaki miała klimat! Prawdziwego kleinbahn-u z poprzedniego wieku. Po tylu latach to już chyba można pisać takie rzeczy. Ponieważ drużyny znały się z podróżnymi to pociąg zatrzymywał się tam, gdzie przysłowiowej "babci" było bliżej do domu, a nie tam gdzie były powyznaczane przystanki. I nikomu to nie przeszkadzało, a kolej funkcjonowała swoim rytmem. Więcej to chyba kolega Krigslok mógłby napisać, jak tam powoził maszynami.
Nie zapomnę też miny kasjerki na stacji w Gdyni-Chyloni gdy w połowie lat osiemdziesiątych poprosiłem o bilet do Lęborka przez Choczewo. Pani nie potrafiła zrozumieć, że ktoś chce tamtędy jechać :LOL:. Podróż (oczywiście z Ty2 na przedzie od Wejherowa) rozpoczęła się od rozjechania za przystankiem Cementownia krowy o_O. To były podróże.
Z pierwszej połowy lat osiemdziesiątych pamiętam z kolei z obsługi tej linii "Claytona" z jednym wagonem Bi z zamkniętymi pomostami.
No dosyć tych wspomnień. Dopiszę jeszcze tylko, że na zdjęciach to SP42-040 z lok. Gdynia, a popełnione one zostały 1 maja 1992 roku.
Miło mieć takie wspomnienia. Ja z początku lat 90-tych pamiętam tylko pociągi towarowe, które widywałem na odcinku Wejherowo Cementownia - Orle przebywając u rodziny w Bolszewie niedaleko tej linii. No i z trochę późniejszych lat manewry na terenie Cementowni Wejherowo, ale to wszystko jest jak przez mgłę.
 

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.305 58 3
Ale teraz odgrzeję kotleta :LOL:. Co prawda mówią, że lepiej późno niż wcale, ale nie wiem czy dotyczy to też kotletów :gwizd:.





A ja mam. Jak to teraz mówią młodzi d... nie urywa ale mogę się podzielić:

Zobacz załącznik 308961

Zobacz załącznik 308962

Zapomniana to ta linia nie była... A za to jaki miała klimat! Prawdziwego kleinbahn-u z poprzedniego wieku. Po tylu latach to już chyba można pisać takie rzeczy. Ponieważ drużyny znały się z podróżnymi to pociąg zatrzymywał się tam, gdzie przysłowiowej "babci" było bliżej do domu, a nie tam gdzie były powyznaczane przystanki. I nikomu to nie przeszkadzało, a kolej funkcjonowała swoim rytmem. Więcej to chyba kolega Krigslok mógłby napisać, jak tam powoził maszynami.
Nie zapomnę też miny kasjerki na stacji w Gdyni-Chyloni gdy w połowie lat osiemdziesiątych poprosiłem o bilet do Lęborka przez Choczewo. Pani nie potrafiła zrozumieć, że ktoś chce tamtędy jechać :LOL:. Podróż (oczywiście z Ty2 na przedzie od Wejherowa) rozpoczęła się od rozjechania za przystankiem Cementownia krowy o_O. To były podróże.
Z pierwszej połowy lat osiemdziesiątych pamiętam z kolei z obsługi tej linii "Claytona" z jednym wagonem Bi z zamkniętymi pomostami.
No dosyć tych wspomnień. Dopiszę jeszcze tylko, że na zdjęciach to SP42-040 z lok. Gdynia, a popełnione one zostały 1 maja 1992 roku.
Zdjęcia super dziękuję bardzo(y)
 

AdrianL

Aktywny użytkownik
Reakcje
20 0 0
Ja również bardzo dziękuję za fotki.Stacja Choczewo i cała "choczewka" to fundament mojego kolejowego hobby.Mam nadzieję ,że nie pożałowałeś klatek na kliszy i porobiłeś więcej zdjęć w trakcie przejazdu tą magiczną linią-proszę o więcej.
pozdrawiam
 
A

AJ

Gość
No cóż - filmy były wtedy drogie.... Niestety szału nie ma, ale to co mam wkleję poniżej skoro jest taka potrzeba ;). Jeśli coś pochrzaniłem w opisach to przepraszam i proszę o korekty. Dwóch opisów jestem mocno niepewny - to te ze znakiem zapytania.

Untitled-0001.jpg


Untitled-0007.jpg


Untitled-0008.jpg


Untitled-1184.jpg


Untitled-1189.jpg


Untitled-1193.jpg


Untitled-1194.jpg


Untitled-1197.jpg


Untitled-1198.jpg
 

AdrianL

Aktywny użytkownik
Reakcje
20 0 0
O jaaaa ! Dziękuje bardzo.

Z moich obserwacji :
Zdjęcie 2 od góry- To jest odcinek między Kostkowem a Rybnem (pociąg do Wejherowa),a zdjęcie zrobione jest z szosy do Kostkowa
Zdjęcie 6 od góry- To z pewnością nie jest Zwartówko,a raczej lublewo-sądząc choćby po słupie linii WN po lewej
Zdjęcie 10 od góry- To z pewnością nie jest Lublewo, a okolice Zwartowa-potwierdza to słupek hekt.

Piękne zdjęcia urokliwej linii-jeszcze raz dziękuję .Przystanek Kurowo jest tak klimatyczny,że swego czasu zbudowałem nawet makietę w H0 tego przystanku,szkoda,że całą linię szlag trafił.....

Czy oby na pewno pokazałeś wszystko kolego?? :):) A Wejherowo,a Lębork? wyskakuj z albumów :) idę zrobić sobie kawę- pozdrawiam serdecznie
 
A

AJ

Gość
Dzięki za uzupełnienia, choć co do 2 fotki - hmmmm..... Mnie ona akurat mocno tkwi w pamięci jako wykonana z przejazdu drogi do Zwartówka na którym to pociąg wykonał nieplanowy stop dla wysadzenia podróżnych. Ale po tylu latach....
A co z Wejherowem i Lęborkiem? Te tematy rozpracował chyba Krzysiek (Kriegslok) i Wy ;).
Co do Kurowa to w pełni się zgadzam. Klimat tego przystanku urzeka mnie do dziś. Gdyby nie szerokość toru, to ta linia była by idealną wąskotorówką :gwizd:.
Przypomniał mi się jeszcze jeden epizod związany z tą linią. Raz w życiu (latam 1989 lub 1990 roku) bodaj na skutek jakiegoś wypadku w Luzinie jechałem przez nią ekspresem. Pamiętam jaki to był szok jak w Wejherowie dopiął się do siódemki "gagarin" i pociągnął to wszystko przez Choczewo do Lęborka. Pociąg miał kosmiczne opóźnienie bo w Choczewie oczekiwał jeszcze na krzyżowanie z "kolonijnym", ale mnie to wtedy zupełnie nie przeszkadzało ;).
 

AdrianL

Aktywny użytkownik
Reakcje
20 0 0
No tak,rzeczywiście kreigslok rozpracował aparatem Lębork szczególnie dokładnie,ale zdjęć nigdy za wiele.
Jutro będę mijał to miejsce z fotki nr 2 to się upewnię,nie mogę sobie przypomnieć takiego miejsca z okolicy,którą opisujesz.
Pociągi objazdowe (pośpieszne i expresy) jakiś czas w 1989 jeździły przez Choczewo w związku z budową trakcji elektr. na odcinku Wejherowo-Lębork,zapewne miałeś okazje jechać jednym z nich:)
 
A

AJ

Gość
Ja też się nie upieram - pamięć już zawodzi (albo inaczej - pamięta się to co się chce pamiętać).
Co do objazdów to one miały miejsce raczej jeszcze za "pospiechów" i to też pamiętam. W jedną stronę (do Gdyni) jeździły przez Kartuzy, a w drugą przez Choczewo. Moja przejażdżka miała już miejsce za czasów "kolei elektrycznej" i podniesienia pociągów do Szczecina do rangi ekspresów. Czyli było to pewnie latem 1990 roku.
 

AdrianL

Aktywny użytkownik
Reakcje
20 0 0
Mam tu coś dla ludzi o mocnych nerwach. Stan dzisiejszy widoków ze zdjęć Andrzeja nr 2,3,9 od góry.Chciałem wykonać jeszcze po drodze Zamostne z mostem,ale to jest nie wykonalne z powodu roślinności.
Tym samym kolego Andrzeju upewniłem się,że zdjęcie numer 2 jest wykonane między Kostkowem a Rybnem na 1km przed peronem Rybno Szkoda,że mogę wykonać tylko takie fotografie......
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
 

Załączniki

OP
OP
Ostatni

Ostatni

Znany użytkownik
Reakcje
195 3 0
No tak , szczena wypadła :), choć linię znam od małego i Claytonem do Kostkowa też jechałem, ale wtedy kto by się tam interesował koleją :).
 

speed_cars

Nowy użytkownik
Reakcje
3 0 0
Zobacz załącznik 337277 Posiada ktoś fotki z EP09, gdy jeździły z osobówką rel. Gdynia Gł. - Lębork, wtedy było szkolenie maszynistów na EP09.
[DOUBLEPOST=1446141898,1446140864][/DOUBLEPOST]
[DOUBLEPOST=1446142317][/DOUBLEPOST]8.VI.2007, EP07-385 z poc. Rybak Białystok - Szczecin, wyrusza z Lęborka w stronę Pomorza Zachodniego. Zdjęcie jest historyczne, ponieważ nie ma tych wież, lokomotywa ma inne barwy, bardzo rzadko TLK zatrzymują się przy peronie I.
EP07-385_z_Rybakiem_Lbork.jpg

[DOUBLEPOST=1446142454][/DOUBLEPOST]5.III.2007 Godętowo - Lębork. Gdyńska maszyna wtacza się do Lęborka z pociągiem Bryza rel. Olsztyn - Szczecin.
EU07-214.jpg

[DOUBLEPOST=1446142528][/DOUBLEPOST]23.VI.2007 r. Godętowo - Lębork IC Łebsko zmierza do Łeby.
SU46-033.jpg

[DOUBLEPOST=1446142694][/DOUBLEPOST]10.VIII.2007 Godętowo - Lębork Jednostka niedługo będzie w Lęborku.
EN71-046.jpg

[DOUBLEPOST=1446142805][/DOUBLEPOST]
[DOUBLEPOST=1446142878][/DOUBLEPOST]szlak Lębork- Godętowo 15.VIII.2007 EP07-480 na porannym Gryfie, kieruje się w stronę Trójmiasta.
EP07-480.jpg

[DOUBLEPOST=1446142967][/DOUBLEPOST]
[DOUBLEPOST=1446143093][/DOUBLEPOST]18.X.2008 Polska piękna jesień. Siódemka z Rybakiem rel. Białystok - Szczecin, wyjeżdza z Lęborka. Nareszcie dorwałem ją na szlaku.
EP07-1062 (1).jpg

[DOUBLEPOST=1446143310][/DOUBLEPOST]
[DOUBLEPOST=1446143408][/DOUBLEPOST]25.IX.2008 Siódemka wjeżdza do Luzina z poc. Pobrzeże rel. Kołobrzeg - Warszawa Zachodnia.
EU07-325.jpg

[DOUBLEPOST=1446143544][/DOUBLEPOST]Poznański trapez na czele Pobrzeża do Kołobrzegu, niedługo dojedzie do Lęborka.
EU07-504.jpg

[DOUBLEPOST=1446143769][/DOUBLEPOST]
[DOUBLEPOST=1446143850][/DOUBLEPOST]20.04.2015 Nadszedł historyczny moment, kiedy w Lęborku spotkały się dwie Epoki. EP09-007 przyjechał z TLK Gryf rel. Olsztyn - Szczecin, w Lęborku miała zmianę czoła, z powrotem pojechała z TLK Zuławy rel. Szczecin - Olsztyn. EP09-002 prowadzi IC Pobrzeże rel. Warszawa - Kołobrzeg, gdzie w Lęborku skończy bieg, dalej podróżni pojadą autokarami do Słupska.
dwie_epoki.jpg

[DOUBLEPOST=1446145123][/DOUBLEPOST]
[DOUBLEPOST=1446145200][/DOUBLEPOST]Data wykonania zdjęcia: 26.VI.2014 Parowóz z pociągiem rel. Kołobrzeg - Gdynia Główna, zbliża się do Lęborka, od strony Słupska.
Ol69-65_z_poc._rel._Koobrzeg_-_Gdynia_Gwna.jpg

[DOUBLEPOST=1446145329][/DOUBLEPOST]
[DOUBLEPOST=1446145414][/DOUBLEPOST]Data wykonania zdjęcia: 25.03.2010 SU45-018 z wagonami w malowaniu Interregio zbliża się do Leśnic, wraca do Słupska. W Lęborku była zmiana czoła.
SU45-018_rel._Lbork_-_Supsk_25.03.2010.jpg

[DOUBLEPOST=1446145546][/DOUBLEPOST]
Zobacz załącznik 337286 Zobacz załącznik 337286
[DOUBLEPOST=1446145623][/DOUBLEPOST]Data wykonania zdjęcia: 26.03.2015 EP07-174 prowadzi pociąg TLK Gryf rel. Szczecin Gł - Olsztyn, mija przystanek osobowy Leśnice, niedługo dotrze do Lęborka.
EP07-174_Gryf_do_Olsztyna_Lenice_26.03.2015.jpg
 

Kriegslok

Znany użytkownik
Reakcje
261 0 0
[DOUBLEPOST=1446145200][/DOUBLEPOST]Data wykonania zdjęcia: 26.VI.2014 Parowóz z pociągiem rel. Kołobrzeg - Gdynia Główna, zbliża się do Lęborka, od strony Słupska. Zobacz załącznik 337283

Już prawie 30 lat temu spotkanie parowozu w tym miejscu było praktycznie niemożliwe, toteż gdy 3 grudnia 1988 r. zupełnym przypadkiem natknąłem się na lecącego luzem Ty2-133, od razu go pstryknąłem mimo nieciekawych warunków atmosferycznych.
331.jpg
 
OP
OP
Ostatni

Ostatni

Znany użytkownik
Reakcje
195 3 0
witam po 3 letnim banie za jakieś tam politykierstwo, widzę że przybyło kilka zdjęć w tym czasie szczególnie cenne są zdjęcia kolegi A,Jaroszewicz-dziękuję :)
dziś kilka nowości z 2015 roku :)
Pierwsze stacja Wejherowo EP09-002
drugie Wejherowo-Nanice EP08-09
trzecie wjazd do Wejherowa od strony Luzina EP09-017
Obraz 060.jpg
Obraz 081.jpg
IMG_6236.jpg
 
OP
OP
Ostatni

Ostatni

Znany użytkownik
Reakcje
195 3 0
1. SŁONECZNY od strony lokomotywy( na popychu) jedzie do Ustki szlak Reda -Wejherowo
2. ET22 -947 z węglem do Godentowa, jedzie szlakiem z Redy do Wejherowa
3. EP07-1007 z TLK wjeżdża do Wejherowa od strony Luzina
4. BR 285-126 wyjeżdża z Wejherowa, jedzie szlakiem do Luzina -stacja docelowa Koszalin.
5. EP07-1027 jedzie szlakiem z Wejherowa do Luzina
Obraz 454.jpg
Obraz 514.jpg
Obraz 387.jpg
Obraz 406.jpg
Obraz 394.jpg
 

Podobne wątki