• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Formy sylikonowe dwuczęsciowe

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#1
Witam.

Obserwując forum od dłuższego czasu zauważyłem że coraz więcej osób zajmuje się odlewaniem żywicy w formach sylikonowych. Sam ostatnio podjąłem się zrobienia formy dwuczęsciowej i w związku z tym mam pytanie. Czego doświadczeni odlewnicy używają jako rozdzielacza do zrobienia dwóch połówek formy. Przy pierwszej formie użyłem wazeliny, ale przy kolejnej chciałem uzyskać równiejsze powierzchnie odwzorujące model. Czy istnieje jakiś środek w sprayu, bo on znacznie ułatwi mi pracę.
 
OP
OP
marpama28

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#6
Co do komory próżniowej to opracowałem domową metodę, w której również można uzyskać odlewy kabin bez bąbli bez użycia komory. Ale bardzo dziękuję za rady. Myślałem że sprayem będzie można uzyskać płaską powierzchnię formy wewnętrznej przez co wymiary ścianek nie będą się różnić względem modelu matki.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Warsztat 0

Podobne wątki