• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ford T 1917 Ambulans 1:35 ICM

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#1
Długa na to czekałem ten samochód jest jakby kwintesencją tamtej epoki , wszak nie na darmo wybrano go samochodem 100lecia .
Ford T już za swojego żywota stał się legendą ,taką trochę wyśmiewaną , ale niezawodną i dajacą sobie dobrze radę w terenie .ba nawet przed wojną pytano się czy pan jest kierowcą czy prowadzi Forda :)
Dlatego też to właśnie najwięcej Fordów zabudowano jako ambulanse .
W pudełku mamy dwie trzy ramki w tym jedną ze szkiełkami i kalkomanie , sam model choć nie wolny od wad to jednak takich które można w szybko usunąć bądź dorobić brakujące detale .



Oczywiście na bazie tego modelu będę chciał wykonać jego parę wersji .
Puki co łatam jamki po wypychaczach . ;)
 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#2
Model prosty ,przyjemny w sklejaniu mam już pomysły na kolejne konwersje tego kultowego auta wszechczasów.:D
Albo znajdzie się na dioramie z jakimś szmatopłatem lub zagospodaruje go na dioramie http://forum.modelarstwo.info/threads/bocznice-verdun.22322/
Na razie trzeba go sklecić i im bardziej się mu przyglądam tym więcej widzę drobiazgów do poprawienia .
No cóż nie ma idealnych modeli trzeba zawsze coś dodać ,a miało nie być dziubania od podstaw .
W sumie i tak planuje konwersje więc tego zapewne zrobię tak jak jest ewentualnie dodam to co zdecydowanie być musi ,hamulce z cięgłami ,wyjścia na świece z brzęczyka , czy chociażby poprawie ogumienie itp .




 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#3
W miarę trochę do przodu , pasowałem budę trupiarki do podwozia , wykonałem w drugim Fordzie karoserie do wozu sztabowego .
Zarówno trupiarka jak i sztabówka były używane i u nas w wojnie 1920 roku jaki i długo po niej ,więc zapewne zostanie powielony ,przyda się do paru dioram .
Przymierzam się też do wykonania wersji pustynno-zwiadowczej :)
Ale najpierw to co udało się dokonać po paru wieczorach szlifowani i modelowania to głównie tyczy się wersji sztabowej .


No i zapachniało egzotyką ,Mezopotamia 1917 rok
A teraz wracamy do frontu zachodniego .





 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#4
Trochę podłubałem przy obu pojazdach .
Sanitarka posklejania w zasadniczych elementach .
Niestety nie wszystko można do końca skleić gdyż trzeba popracować przy detalach ,ot chociażby takim jak silnik .
Jest on elementem niejako wiążącym układ cięgien ,a trzeba poprawić tak aby był to silnik Forda a nie jego interpretacja .
Jest jeszcze parę drobiazgów ,ale o tym później .
Sztabówka też nabrała kształtów ,pozostała do wykonania tapicerka , no i należy wykonać brakujące detale podwozia






Oraz zdjęcie familijne :D

 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#6
Przebieg dalszych prac to w zasadzie poprawianie tego co fabryka spaprała .
Nie jest tego dużo , model w zasadzie jest prosty w budowie i te parę detali zapewne doda mu uroku .
Poprawiłem wiec kolumnę kierownicy ,bo proponowany patyczek i to coś na jego końcu na pewno nie jest od Forda .
Uzupełniłem też brakujące detale ,w tym podciągi pod łączniki błotników , poprawiłem kształt płaskowników reakcyjnych oraz dodałem bębny hamulcowe .
Oraz wykonałem niezbędne przeróbki jednostki napędowej .




 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#7
Trochę pobawiłem się w tapicerką ,ot taki fajny klimacik pojazdów z tamtych lat .
Jeszcze trochę detali ,takich jak skrzynka akumulatorowa , cięgła hamulca ,dach i pozostało dokończyć silnik .
No i chyba pójdzie karoseria w gumę aby można było porobić dalsze konwersje . :)

 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#8
Przy okazji powstają też inne wersje tego pojazdu będące na wyposażeniu ANZAC oraz brytyjskiego korpusu w Palestynie .



Oraz wersja dla ANZAC jako wóz zwiadowczy wyposażony w dwa karabiny maszynowe typu Levis.


Wersja dla ANZAC zapowiedział już w swojej ofercie ICM i to zarówno w 1:35 jak i 1:24 .
 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#9
,,Tin Lizzie " ciąg dalszy , w miarę jak czas pozwala coś na taśmie produkcyjnej się podłubie . :)
Teraz głównie odlewanie i pasowanie elementów ,oraz poprawki detali , itp aby to wszystko co się wytworzyło po odlewaniu chciało do siebie pasować .
Poskładane roboczo, na razie wersja sztabowa ,oraz Pic-up .
Na początek silnik wykonany na nowo bo ten zestawowy jakoś mało mi fordowski przypominał ,szczególnie skrzynia biegów .

Po wykonaniu dachu i podpór czas na spasowanie i na poprawki.




Oraz ze skrzynką na warzywa :D

 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#10
Dopiero co cieplutkie ,z formy ,trochę odleżane następne wersje .
Tym razem Lekki Cawaleryjski Patrol :)
Pierwszy jako pojazd osłony z levisami , na razie podpatruje systemu ich mocowań .
Oraz dwa typowo transportowe z półosłoną i całą brezentową ,tak jak na zdjęciach archiwalnych .




Pozostaje trochę dopracować szczegóły i malowanko .
Teraz czas na starszą wersję sanitarki ,no i na ciężarówkę Forda TT .
Będzie jak znalazł na dioramę ,,Galkar-Karpaty "
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.845 386 20
#11
Piękne rzeczy robisz z żywicy. Oglądam..., podziwiam... i gratuluję... (y)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:35 2
Skala 1:35 11

Podobne wątki