• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ford A 1930 pomoc drogowa 1:35

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#1
Witam wszystkich aby trochę odpocząć od tematów kolejowych ,od jakiegoś czasu pracuję nad modelem Forda A w skali 1:35 .
W skali tej ostatnio ukazało się trochę cywilnych samochodów , a ponieważ w zamyśle mam wykonanie dioramy z małym warsztatem samochodowym z lat 30-stych to i mała pomoc drogowa była by fajnym dodatkiem do tej pracy .
Forda A czyli następce modelu T chyba nie muszę przedstawiać , nie mniej wzorować się będę na takim jak na zdjęciu .
Z tym że na pakę dostanie mały dźwig taki jakie były w owym czasie stosowane do tego typu pojazdów .

Trochę już przy nim popracowałem jako pomoc w częściach trochę użyczyłem sobie od Gaza AA z ICM -u .
Oczywiście wymagało to sporych przeróbek , ale jakoś udało się tak wszystko zwaloryzować aby był to Ford A .
Rama , tylni most ,przednie zawieszenie , trochę blacharki :D
Oczywiście wymaga to jeszcze dopieszczenia co niniejszym jeszcze czynić będę .



 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#2
Zapowiada się bardzo ciekawie.Jak się ma kabina Gaza AA do tego Forda? Duże różnice w wymiarach?
 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#3
Po pomiarach okazało się że przeróbki są dość spore ale nie tak skomplikowane aby nie dało się tego zrobić .
Nie mniej spora część pracy to jednak budowa od podstaw .
Różnice są bo wiadomo Ford AA , ruskie dostali całą linię produkcyjną i w zasadzie bez zmian trzaskali jako Gaz AA.
Tak, że po paru przeróbkach będzie też i fajny Fordzik AA.
Na zdjęciach widać zakres prac , niestety ramę , tylnie błotniki ,koła trzeba będzie wykonać od podstaw.
Do kompletu chciałbym wykonać Fiacika Topolino jako uszkodzony .;)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#4
Ciekawy temat się zapowiada.
Z tego co pamiętam to gaz AA był większy niż Ford A , natomiast odpowiednikiem Forda jest Gaz A , ale trzeba by to sprawdzić dokładnie.
 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#5
Gaz AA to nic innego jak Ford AA czyli póltora tonowa ciężarówka , u nas były karosowane jako samochody poczta -telegraf-telefon .
Natomiast Ford A to wiadomo samochód osobowy i mały dostawczak .
Różnica spora ale mają wspólny element .
Buda którą wystarczy zwyczajnie zwęzić z szerokości bo reszta wymiarów to to samo , tak sobie sprytnie wymyślili w fabryce :D
 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#6
Teraz coś z czasów kiedy wymyślono pomoc drogową .
Na razie prace idą przy karoserii , czyli szpachlowanie ,docieranie i tak w kółko .
A potem czas na podwozie z przyległościami .



 

SECOND MODELS

Znany użytkownik
Reakcje
7 0 0
#7
Model zapowiada sie smakowicie (y)
Będę czekał na dalsze postępy prac . Efekt końcowy z twoich opisów moze byc powalajacy i tego Ci życzę
 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#8
A i dziękuję , na razie prace nieco przystopowały jako że zakończyłem prace przy transporterze Renault FU i w tej chwili powielam w żywicy .
Zapewne jak tylko skończę prace ruszą dalej .
Pojazd nieco z innej bajki .



 
Ostatnio edytowane:

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#9
Przeoczyłem ten temat ale teraz nadrobiłem :)
Wszystko zapowiada się i prezentuje znakomicie a ja zwróciłem uwagę na jeden szczegół. Mianowicie na przetłoczenie/napis "FORD" na tylnej klapie. To twoje dzieło? Jak to zrobiłeś?
 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#10
Takie napisy robię na bardzo cienkiej blaszce aluminiowej ,lub ołowianej i wklejam w detal .
Pisane jest od drugiej strony , litery w lustrzanym odbiciu.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:35 2
Skala 1:35 10

Podobne wątki