• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Flexy czy odcinki na modułach?

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.371 2 0
#1
Witam. Mam dosyć nietypowe pytanie. Czy na modułach (budowane wg. nromy Fremo) można używać odcinków torów (chodzi mi np o roco line 230mm). Mam trochę tych torów, a jako iż jakiś czas temu znudziła mi się zabawa na podłodze szukam możliwości ich wykorzystania.

Przejrzałem całą normę, a także szukałem na forum ale nic na ten temat nie znalazłem :(

Dlatego pytanie, czy można, a jeśli tak to między nimi dawać złączki, czy nie?
 

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#2
Można :D Jednakże wypadałoby do każdego z takich odcinków podłączyć kabelki od zasilania, tzn. najlepiej przylutować. A złączki... wyglądają jak wyglądają ;)
 
OP
OP
Merlin

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.371 2 0
#3
Z przylutowaniem to wiem, im więcej tym lepiej ;)
Natomiast chodziło mi o sam fakt stosowania torów oraz złączek.

Choć jak się tak jeszcze teraz zastanawiam, to może lepszym pomysłem będą łubki zamiast złączek? :)
 

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#4
W normie FREMO jest jedynie napisane, że maks. wysokość szyn ma być 2,1mm, więc rokokolajny się w tym mieszczą :D
Generalnie należy używać takich szyn czy torów, aby wszystko po nich jeździło, jeszcze najlepiej bezproblemowo ;)
A co się tak uparłeś na te złączki? Przecież fabryczne odcinki torów są dość sztywne, więc chyba nie ma problemu z ustawieniem, aby to jako tako wyglądało?
 
OP
OP
Merlin

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.371 2 0
#5
Nie uparłem się na złączki, a nawet chce się ich pozbyć. Natomiast zastanawiam się nad dodaniem łubków zamiast nich (taki smaczek realiów) :)
 
OP
OP
Merlin

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.371 2 0
#11
Spokojnie, to dopracuję :)
Powiedz mi, ty miałeś 2,5 czy 2,1mm? Kleiłeś je, czy lutowałeś?
[DOUBLEPOST=1447775452,1447775123][/DOUBLEPOST]Paweł, to taki "gadżet". Chcąc uzyskać tak jak ty mówisz musiałbym mieć również moduł o określonej długości, by jego koniec wychodził w właściwym miejscu :)

Osobiście nie jestem aż tak wierny rzeczywistości, po prostu chcę dodać taki dodatek, który będzie cieszył oko ;)
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki