• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fleischmann Profigleis 6101

OP
OP
E

escobar

Znany użytkownik
Reakcje
152 3 0
#3
chodziło mi kolego o to że nie wiem czy istnieje cała infrastruktura tego typu od fleischmanna jak rozjazdy i innego typu torowiska z kabelkami (sterowane elektryczne) bez konieczności przerabiania...
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#5
escobar napisał(a):
chodziło mi kolego o to że nie wiem czy istnieje cała infrastruktura tego typu od fleischmanna jak rozjazdy i innego typu torowiska z kabelkami (sterowane elektryczne) bez konieczności przerabiania...
To trzeba precyzyjniej zadawać pytania, a nie w stylu SMS! Nie wiadomo, czy chodziło o cyfrowe sterowanie lokomotywami, jak większość z nas pewnie sądziła, czy o sterowanie zwrotnicami. Po drugie, "torowiska z kabelkami (sterowanie elektryczne)" nie przesądzają jeszcze o możliwości sterowania cyfrowego. Elektryczne napędy zwrotnicowe konieczne są przecież także do sterowania analogowego. Do sterowania cyfrowego potrzebne są dodatkowo dekodery, a żeby zrobić to wszystko bez przerabiania, rozjazdy i ich napędy powinny być do tego fabrycznie przygotowane, tak, jak np. tory Roco geoLine. I o to należało spytać, a na początek może zajrzeć do katalogów albo na stronę internetową Fleischmanna. Może teraz ktoś z kolegów odpowie na to pytanie, bo ja niestety, systemu torów Fleischmanna nie znam.
 
OP
OP
E

escobar

Znany użytkownik
Reakcje
152 3 0
#6
o to właśnie mi chodziło Andrzeju, niestety nie znam niemieckiego i słabo angielski więc odpada fachowa literatura, o torowisko mi sie podoba...
 

Podobne wątki