• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Konwersja Fleischmann BR38 na Ok1

OP
OP
P

Pawelec PKP

Znany użytkownik
Reakcje
1.168 90 9
#85
Mam pilne pytanie które reflektory i diody mam zamówić u kluba ? Proszę o pilną odpowiedz i konkretny numer w katalogu kluba ? Bo szukam i nie mam pewności czy dobrze ?
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#86
Pisałem wyżej na tender (czyli tył parowozu )
te: http://modelarstwo-kluba.pl/h0/reflektory-do-lokomotyw-h0/reflektory-tylne-3632/
Na przód proponuje ( ja takie zastosowałem )
te:http://modelarstwo-kluba.pl/h0/reflektory-do-lokomotyw-h0/reflektory-przednie-3619/
W ofercie pana Z. Kluby masz również tabliczki ( możesz zamówić konkretny numer )
tutaj: http://modelarstwo-kluba.pl/h0/tabliczki-na-lokomotywy-h0/na-parowozy-h0/tabliczki-na-parowoz/
Jeżeli pytasz o diody to w ofercie są (po lewej stronie masz nr .katalogowy )
KLU-3602 dioda świecąca biała ciepła SMD – 250mcd z przewodami emaliowanymi 20 cm o wymiarach 0,5 mm x 1,0 mm
KLU-3603 dioda świecąca biała ciepła SMD – 220mcd z przewodami emaliowanymi 20 cm o wymiarach 0,8 mm x 1,6 mm
KLU-3604 dioda świecąca biała ciepła SMD – 750mcd z przewodami emaliowanymi 20 cm o wymiarach 0,8 mm x 1,6 mm
KLU-3606 dioda świecąca biała zimna SMD z przewodami emaliowanymi 20 cm o wymiarach 0,5 mm x 1,0 mm
KLU-3607 dioda świecąca żółta SMD z przewodami emaliowanymi 20 cm o wymiarach 0,5 mm x 1,0 mm
KLU-3608 dioda świecąca czerwona SMD – 30mcd z przewodami emaliowanymi 20 cm o wymiarach 0,5 mm x 1,0 mm
KLU-3609 mikrożarówka 1,3 mm x 3,6 mm – 1,5V lub 3V / 18mA z przewodami emaliowanymi 20 cm
KLU-3610 dioda świecąca czerwona SMD – 10mcd z przewodami emaliowanymi 20 cm o wymiarach 0,8 mm x 1,6 mm
Chyba dość wyczerpująco odpowiedziałem na Twoje zapytania.

I jeszcze taka mała uwaga
Z racji szacunku a w zasadzie według zasad poprawnej pisowni nazwiska piszę się z dużej litery.
Uwierz mi proszę kolego ,że pan Zbyszek Kluba na taki szacunek zasługuję więc proszę pisz poprawnie.
Pozdrawiam
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#88
Z tym "pilnie", to może być problem, bo ja np. czekam na te reflektory i tabliczki od marca.
Z panem Zbigniewem Klubą nigdy nie miałem problemu jeśli chodzi o zamówienia. Nawet niedostępne w standardowej ofercie słupy trakcyjne na specjalne zamówienie wykonał i wysłał mi. Także nie martwiłbym się o to, że czegoś nie będzie. Zresztą - zawsze bez problemu dostawałem odpowiedzi na wszelkie zapytania e-mailem, a i telefonicznie nie problem pogadać było. Podpytaj telefonicznie, a wszystkiego się dowiesz co do terminów i dlaczego tak długo.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#89
Mam pilne pytanie które reflektory i diody mam zamówić u kluba ? Proszę o pilną odpowiedz i konkretny numer w katalogu kluba ? Bo szukam i nie mam pewności czy dobrze ?
Kiedy masz w planach zaczać ta przebudowę? Nie mając reflektorów już możesz zacząć szlifować to i tamto...
Z pewnością zachęciło by to też podpowiadających do dalszego podpowiadania (a i tak już sporo tego poszło w eter)...
Na razie to tylko teoria. Na początku maja pisałeś:
Ostatnio zdecydowałem się na kupno Fleischmanna 4160 aby przerobić go na PKP gdzie był eksploatowany jako seria Ok1
Teraz zabieram się za konwersje
Koledzy wrzucali ci zdjęcia przeróbek (Flotoma), a nawet linki do artykułów o przeróbce tego modelu na PKP ze świata kolei (skany)...
Może warto już byłoby coś zacząć "skrobać"... Nie sądzisz?
Pokazałbyś już jakieś foty z postępu prac :)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
P

Pawelec PKP

Znany użytkownik
Reakcje
1.168 90 9
#91
Dzisiaj ostatecznie i symbolicznie ruszyłem z przebudową BR38 na Ok1-406. Na razie wykonałem pomalowanie pomostu a w zasadzie krawędzi pomostu na biało i kilku dodatków. Szykuje się na malowanie bandaży Kół na biało. Nabyłem oświetlenie, typowe polskie reflektory i czasopismo Stalowe Szlaki nr 2/2018 i przygotowuje się do kupna aerografu, do malowania części potrzebnych do parowozu i makiety, której buduje. Podkreślam, że Rozpoczęcie NG jest SYMBOLICZNE i to dopiero początek...
 

Załączniki

OP
OP
P

Pawelec PKP

Znany użytkownik
Reakcje
1.168 90 9
#95
Faktycznie. Ale pytanie o czas dostawy aktualne, bo ja już dość długo czekam na takie same lampy.
Powiem tak ja na same lampy nie czekałem długo ale na Tabliczki od parowozu to już czekam od początku zeszłej jesieni. Czekam i czekam i doczekać się nie mogę. Mam do was pytanie - Czy tylko Zbigniew Kluba produkuje tabliczki i jeszcze może jest ktoś taki?
 

Andrzo

Znany użytkownik
Reakcje
991 2 1
#96
Powiem tak ja na same lampy nie czekałem długo ale na Tabliczki od parowozu to już czekam od początku zeszłej jesieni. Czekam i czekam i doczekać się nie mogę. Mam do was pytanie - Czy tylko Zbigniew Kluba produkuje tabliczki i jeszcze może jest ktoś taki?
No ja też czekam prawie rok na lampy i tabliczki. Faktem jest, że nie spieszy mi się, bo robię coś innego. Chciałem jednak uzbierać sobie komplet do konwersji. Niestety konkretnych tabliczek już nie będzie, chyba że komuś obojętne jakie numery to może coś tam sobie trafi. Podobnie z innym asortymentem, który jest podany na stronie np. uchwyty kulowe. Tego nie ma.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Dzisiaj ostatecznie i symbolicznie ruszyłem z przebudową BR38 na Ok1-406. Na razie wykonałem pomalowanie pomostu a w zasadzie krawędzi pomostu na biało i kilku dodatków. Szykuje się na malowanie bandaży Kół na biało. Nabyłem oświetlenie, typowe polskie reflektory i czasopismo Stalowe Szlaki nr 2/2018 i przygotowuje się do kupna aerografu, do malowania części potrzebnych do parowozu i makiety, której buduje. Podkreślam, że Rozpoczęcie NG jest SYMBOLICZNE i to dopiero początek...
Ja mam wrażenie że nigdy tego nie skończysz :)
 

Podobne wątki