• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Konwersja Fleischmann BR38 na Ok1

OP
OP
P

Pawelec PKP

Znany użytkownik
Reakcje
1.168 90 9
Dziękuje za zainteresowanie ale niestety poczyniłem bardzo małe postępy :(
Dzwon na kotle został usunięty a kocioł czeka szpachlowanie...
Tutaj mamy pytanko: czy szpachlówka samochodowa nadaje się do zaszpachlowania malutkich ubytków w modelarstwie ?

Po za tym, dzięki pomocy pana @Andrzej Motyl, który pomalował mi podwozie (koła + rama) na polskie barwy
Parowóz Ok1-406 powoli nabiera klasycznych barw występujących na PKP - Jakby co to to na podwozie pójdzie patynka :rolleyes:
Dziękuje za pomoc :love: panie Andrzeju !!!

Mamy też pytanko :cool: Jakie druciki nadają się do zrobienia orurowania kotła ?
Obecnie stoję też nad wyborem aerografu :) Co sądzicie o aerografie Ultra ?
 

Załączniki

michal-c74

Aktywny użytkownik
Reakcje
86 0 0
Pawelec do orurowania kotła stosuję drut miedziany ( śred. : 0,3 , 0,4, 0,5, itd. ).
Są nawet takie zestawy drutów firmy Aber.
Do poręczy..... doskonale nadaję się drut z struny gitarowej. On jest stalowy co daję dużą pewność, że tak łatwo go nie złamiesz.
Szpachlowanie.... polecam szpachlówkę firmy Gunze
 

cichy

Nowy użytkownik
Reakcje
62 0 0
Ja w moim Ok1 na poręczę zastosowałem rurkę mosiężną zakupioną od pana Bogusława, tutaj przykład rurki.

https://allegro.pl/oferta/mbt04-albion-alloys-rurka-mosiezna-0-4-x-0-2-x-305-8848882536

Zaleta jest taka że to rurka bo i poręcze były z rurek oraz to że jest prosta i nie musimy jej prostować w przypadku drucików ze szpulki.
Odcinasz skalpelem lub cążkami kawałek jaki ci potrzebny, poprawiasz okrągły otwór by nie był spłaszczony po cięciu i montujesz w uchwytkach.
A w przypadku gięcia opalasz miejsce zagięcia nad płomieniem i już masz element do wygięcia gdyż wtedy mosiądz staje się miękki.
 

Podobne wątki