• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fitowęglarki

OP
OP
RS11

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#22
Bardzo fajny model i ślicznie wykonany! A co się stało z wgnieceniami, które miały być zrobione kulką od długopisu?
ja pisałem tylko żeby oczyścić pudło dokładnie, a potem próbować nadać jej charakter eksploatacji.

Może niedługo powstanie taka podniszczona z ładunkiem węgla.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
RS11

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#24
Form gotowych nie ma ale z tej formy na Eaos'a zrobisz 401wb. Ściany czołowe trzeba zbudować od podstaw przy użyciu elementów plostructa.
Kalki na Eas są. Blaszki też, przelicz tylko te wzmacniane słupki czy z jednego zestawu Ci wystarczy? Z tego co pamiętam to na narożnych słupkach też są te ze wzmocnieniami.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#25
Widze ze Robisz V i VI epoke, czy sa jakies dobre formy na Eas (401Wb)? Interesuje mnie IV epoka.
Form gotowych nie ma ale z tej formy na Eaos'a zrobisz 401wb. Ściany czołowe trzeba zbudować od podstaw przy użyciu elementów plostructa.
Kalki na Eas są. Blaszki też, przelicz tylko te wzmacniane słupki czy z jednego zestawu Ci wystarczy? Z tego co pamiętam to na narożnych słupkach też są te ze wzmocnieniami.
Kolega powyżej ma rację możesz to zrobić z zestawu pana Witka -blaszek starczy jeżeli z dwóch zestawów zrobisz jeden tylko z drzwiami wyczystkowymi to w drugim zestawie możesz zrobić sobie wersję 401Wb -ja tak zrobiłem
 

Załączniki

OP
OP
RS11

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#26
Nowości z szopy: 3 Eaos'y w trakcie prac. 401w CTL, słowacka węglarka z drzwiami wyczystkowymi na 3 słupku i wzmocnieniami pod pudłem, nieokalkowana to będzie CTL.
IMG_3345 AX Benet.jpg

IMG_3352 CTL.jpg

IMG_3355 CTL.jpg
 
OP
OP
RS11

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#30
Secik CTL i Ax Benet ukończony. Sesjsa fotograficzna czterodrzwiowego wagonika wkrótce.
100_9942a.jpg
 
OP
OP
RS11

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#31
Kilka zdjęć, pokazujących jeden ze sposobów montażu kinematyki. Rama została skrócona żeby odpowiadać w realu rozstawowi czopów pod wózki - 8,5m.
Wózek dostarczony z zestawem został lekko zmodyfikowany, wzmocnienia wzdłużne zostały lekko rozwarte, by ułatwić prowadzenie kinematyki.
kinematyka.jpg kinematyka 2.jpg wozek 1xt.jpg
 
OP
OP
RS11

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#33
Prowadzę próby, żeby nadać ślady eksploatacji na węglarkach.
-próba z podgrzaniem odpadła bo węglarkę "ściągneło" do środka, a ja chciałem panele pomiędzy słupkami do zewnątrz uwypuklić.
-próba druga, blaszki ze śladami eksploatacji naklejone pomiędzy słupkami - zdjęcia po niżej,
-drzwi podniszczone i lekko krzywo wklejone - słabo widoczne na zdjęciach

Eaos 11.jpg Eaos 12.jpg
 

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
#34
Pomysł z blaszkami rewelacja. Na początku myslalem, że to folia aluminiowa. Pytanie, w jaki sposób zrobiłeś zniekształcenia na blaszkach i jakich blaszek użyłeś?
 
OP
OP
RS11

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#35
To jest folia aluminiowo-magnezowa. Grubość taka jak foli śniadaniowej. Ciąć można ostrymi nożyczkami albo nożem do tapet. Wadą tej foli jest to że się nie rozciąga tak jak mosiężna, więc nie można odwzorować wypchniętych ścian na zewnątrz.
Podniszczenia zrobiłem starym wkładem od długopisu, poziome dłuższe wgniecenia od łychy to przycięta w kształt litery T ramka plastykowa z zestawu do sklejania.
Wgniecenia robię na cienkiej foli poliuretanowej. Efekt wytłoczenia całej ściany na styrodurze.

Wcześniej przeprowadziłem próby z folią śniadaniową: materiał jest bardziej delikatny i trzeba ciąć mocno dociskając metalową linijką, wgniecenia też się uda nanieść,
wytłoczenia już nie i wklejenie przygotowanej blaszki to "mordęga" żeby jej nie pozaginać.
 
Ostatnio edytowane:

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#36
Bartek a ja mam takie pytania . Na jaki klej mocujesz te blaszki na słupkach ?
Ja w swoich wagonach kleiłem już na : butaprem,cyjanoakryl w żelu. I zawsze mi któraś z tych blaszek odpadnie jak wezmę węglarkę do ręki:mad:
 
OP
OP
RS11

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#37
Cyjanoakryl w żelu firmy UHU. Spróbuj może klejów do metalu ze sklepów motoryzacyjnych, firmy nie podpowiem bo już nie pamiętam ale był jednoskładnikowy o szarej barwie, używałem go do klejenia ram w lokomotywach.
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#38
Bartek a ja mam takie pytania . Na jaki klej mocujesz te blaszki na słupkach ?
Ja w swoich wagonach kleiłem już na : butaprem,cyjanoakryl w żelu. I zawsze mi któraś z tych blaszek odpadnie jak wezmę węglarkę do ręki:mad:
Choć to nie do mnie, to i ja dorzucę swoje 3 grosze - Zbyszku swego czasu był taki dobry polski klej o nazwie Distal (dwu składnikowy), gdzie zmatowione przed klejeniem i odtłuszczone blaszki bez problemu przyklejałem do słupków jak i kompletne pary drzwi w/w kitach węglarek i żaden element mi do dziś nie odpadł, a to już chyba z 7 latek lub niewiele mniej.
Jeśli nie znajdziesz Distalu, to granatowy Poxipol dwu składnikowy (około 12zł) jako spoiwo plastyczne i po problemie, tylko należy pamiętać, że przygotowuje się malutkie porcyjki składników osobno (można tak przygotować 10 par), a mieszamy dopiero przed klejeniem elementów.
Porcje kleju można przygotowywać sobie np. na kartonikach z pudełek po herbacie (100 lub 50 torebek), gdzie są takie fajne przegródki, idealne na taką okazję - sam tak korzystam od lat, tanio i przyjemnie :)

A tak przy okazji ...

Kolega powyżej ma rację możesz to zrobić z zestawu pana Witka -blaszek starczy jeżeli z dwóch zestawów zrobisz jeden tylko z drzwiami wyczystkowymi to w drugim zestawie możesz zrobić sobie wersję 401Wb -ja tak zrobiłem
Wtedy blaszek starczy na dwie sztuki 401Wb :)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
RS11

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#40
Praca wre:
Malowanie- Mr Metal Primer, podkład Mr Surfacer 1200 i brązowy mat Rust-Oleum. Farba nie złazi pod paznokciem.

100_2205a.jpg
100_2208a.jpg

Podwozie jest tylko przyłożone do zdjęcia. Ostatecznie będą wózki 1xT .
Mogłem się bardziej "poznęcać" nad drzwiami... :D