• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Fikcyjna stacja - moduły

OP
OP
Lipaa

Lipaa

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
Nowe rogatki już działają, mechanizm działa perfekcyjnie (posiada dwie prędkości działania), podnoszą się do pionu. Zostało założyć sygnalizację przejazdową, oświetlenie i oznakowanie. W między czasie wysadziłem w powietrze kawałek peronu (taki los czeka oba perony) i przymierzam się do montażu nowych progów peronowych, natomiast góra będzie albo płyta chodnikowa (kwadrat) albo trylinka. Udało się przymierzyć także kupione na targach w Poznaniu krzaczki od chłopaków z MBR.
 

Załączniki

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
Jezdnia przed i za przejazdem jest znacznie niżej niż nawierzchnia na przejeździe co powoduje, że tworzy się poprzeczny "garb" na jezdni. Moim zdaniem należy zniwelować ostre podjazdy do przejazdu. Płyty po obu stronach toru przylegające do szyn nie powinny być skośnie tylko płasko. Podejrzewam, że samochód na zdjęciach może się "zawiesić" na takim przejeździe.
 
OP
OP
Lipaa

Lipaa

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
No faktycznie jest garb ale wygląda tylko tak na zdjęciach. Samochodami przejeżdzałem i nawet ciągnikiem siodłowym z naczepą i nie ma mowy o jakimkolwiek zawieszani. Normalnie między drogą a podwoziem jest sporo miejsca.
 
OP
OP
Lipaa

Lipaa

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
Jest wiele wiele innych błędów, które popełniłem wcześniej. Dzisiaj większość zrobiłbym inaczej, łącznie z planem stacji... Jakoś będę musiał z tym żyć.
 
OP
OP
Lipaa

Lipaa

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
OP
OP
Lipaa

Lipaa

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
Nawet nie zauważyłem u Artiego samego h... za szybko czytam. A wracając to tematu modułów perony powoli nabierają kształtu - obrzeża Auhagen wyłożone będzie trylinką. Do tego nastąpiła zmiana budynku dworca i będzie to budynek Auhagena - Kraków.
 

Podobne wątki