• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Fikcyjna stacja - moduły

Kedar

Użytkownik
Reakcje
29 0 0
Błędy w odczytywaniu nazwy tego dworca są jak cytat z klasyku:
"Strasberg baranie, Strasberg. Jesteśmy w Austrii. Trzeba się trochę znać na geografii jak się planuje ucieczkę, a Strasburg leży we Francji"
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
Heloł :) . Pięknie! I nie mogę się doczekać wpięcia w jakąś modelarską imprezę. Mam tylko uwagi typu zrzędliwych: Napęd rogatki pomalowany na szaro dodałby dużo polskości, no i zastosowanie kanałów pędniowych utrudni ustawienie naprężaczy, które muszą być pod groźbą "błędu, z którym NIE da się żyć" ;-) .
PS To cena zmiany nastawni na parterową.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Lipaa

Lipaa

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
Heloł :) . Pięknie! I nie mogę się doczekać wpięcia w jakąś modelarską imprezę. Mam tylko uwagi typu zrzędliwych: Napęd rogatki pomalowany na szaro dodałby dużo polskości, no i zastosowanie kanałów pędniowych utrudni ustawienie naprężaczy, które muszą być pod groźbą "błędu, z którym NIE da się żyć" ;-) .
PS To cena zmiany nastawni na parterową.
Z tymi naprężaczami da się zrobić tak jak jest w Gubinie. Nastawnia parterowa a ich nie widać :-D. Obok (po drugiej stronie ulicy) budynku nastawni jest budynek w którym są naprężacze, więc dla chcącego nic trudnego :).
 
OP
OP
Lipaa

Lipaa

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
Jaka gradacja papieru ściernego będzie odpowiednia do udawania drogi po pomalowaniu? Myślałem o 1500 ale dzisiaj szlifowalem coś 500 i myślę, że byłby dobry.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Busch ma całkiem dobrze wyglądające. A dla bardziej wymagających - Weinert...
Przeglądając ten temat kol. Lipaa natknąłem się na wątek o rogatkach. Zacytowałem tutaj nawet wpis kol. walter _r -a
Mam takie pytanie czy rogatki firmy Weinert są sprzedawane razem z napędem ?
Przepraszam za małe zaśmiecenie wątku;)
Pozdrawiam
Zbigniew
 
OP
OP
Lipaa

Lipaa

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
Nastąpiła zmiana budynku dworca. Teraz jest to Auhagen 11329, po modyfikacjach. Zmiany dotyczą głównie malowania ale nie tylko. Budynek wymaga dużo pracy własnej (nadlewki oraz kolory). Obżeża peronowe gotowe, powoli zaczynam wykładać. Zieleń trochę dopracowana (dużo jeszcze do zrobienia) oraz wkopałem znaczniki ukresu. Oczywiście podczas całej pracy okołomakietowej mój syn ma prace typowo na makiecie - załadunek węglarek Rail Polska drewnem dłużycowym.
 

Załączniki

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Jaka gradacja papieru ściernego będzie odpowiednia do udawania drogi po pomalowaniu? Myślałem o 1500 ale dzisiaj szlifowalem coś 500 i myślę, że byłby dobry.
A nie lepiej zrobic coś jak tu opisano? http://forum.modelarstwo.info/threads/ulica-droga.3684/
...a konkretnie to miałem na myśli: http://wiki.gbbkolejka.pl/tiki-index.php?page=Droga+asfaltowa

Efekt na pewno będzie lepszy niż jakiś papier ścierny (szkoda byłoby bezcześcić tej ładnej zieleni na twojej makiecie drogą wykonaną na szybko - z papieru ściernego). Papier taki przypomina asfalt ale z grubsza.
Wykonanie go metodą opisaną w zapodanym linku na pewno bardziej go będzie naśladować.
Te boczki peronowe też mogły być inne, bardziej "polskie". Auchagenowskie mają wymiary nie przypominające niczego co stosowano w PL. Nawet jak spatynujesz to - owszem - ładnie będzie może i wyglądało, ale patyną nie zamaskujesz tych prostokątnych płyt. Ja kojarzę takie perony, ale z płyt o kształcie kwadratów (bodaj 50x50cm). Piszę to bo rozumiem, że makieta naśladuje polską kolej, chyba, że czegoś nie doczytałem.

Zgodnie z sugestiami kolegów koniecznie zmień nawierzchnie na przejeździe kolejowym, bo to co jest wygląda koszmarnie. Jak ktoś się nie zna /ktoś dla kogo mały pociąg to zawsze kolejka :) /, to powie, że ładne. Ale rasowy miłośnik kolei /dla którego istnieje modelarstwo kolejowe/ będzie się krzywił patrząc na te płyty na przejeździe i tą górkę jaką tworzą w związku z poziomem drogi. Chociaż z drugiej strony efekt naśladuje coś w stylu polskich absurdów drogowych (których nie mało w tym kraju :D )...

Na uprtego to i ten kanał pędniowy pod podkładem dałoby się wydłubać i przerobić jak trzeba :)

...a jeśli jeszcze chodzi o przejazd:
No faktycznie jest garb ale wygląda tylko tak na zdjęciach. Samochodami przejeżdzałem i nawet ciągnikiem siodłowym z naczepą i nie ma mowy o jakimkolwiek zawieszaniu. Normalnie między drogą a podwoziem jest sporo miejsca.
...to spróbuj przejechać modelem autobusu. Ciągnik siodłowy ma osie rozstawione dość blisko siebie - podobnie jak auta osobowe. Z autobusem czy naczepą niskopodłogową to co innego. Tu rozstaw osi jest większy. Nie wiem, czy nawet taka mała zabawka by się nie zawiesiła, bo w rzeczywistości to na bank było by wahadło na torach ;).... jak tutaj http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/krotko/zawiesil-sie-na-przejezdzie.html
 
Ostatnio edytowane:

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
Czy kierowcy podjeżdżający od strony strażnicy mają szansę zobaczyć ten sygnalizator?
Mam wrażenie, że dach strażnicy go częściowo zasłania...
 
OP
OP
Lipaa

Lipaa

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
Czy kierowcy podjeżdżający od strony strażnicy mają szansę zobaczyć ten sygnalizator?
Mam wrażenie, że dach strażnicy go częściowo zasłania...
Jest widoczny bez problemu. W momencie jego ustawiania wziąłem to pod uwagę. Dach jest ponad sygnalizatorem. Zrobię foto z perspektywy kierowcy to będzie widać.
 
OP
OP
Lipaa

Lipaa

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
Przy okazji zrób autkiem "brum brum" przez przejazd i sprawdź czy się nie zawiesi...
Nie wiem co Wy się tak przyczepiliście tego przejazdu. Robiłem brum brum tymi co widać, ciągnikiem siodłowym z naczepą i nic się nie zawiesza nawet łapami podporowymi naczepy nie tknie nawierzchni. Mam nagrać filmik czy co, żeby było wiarygodnie?
 
OP
OP
Lipaa

Lipaa

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
Po prostu wygląda paskudnie i tyle.
Wygląda gorzej niż paskudnie ale zdjęcie jednak wyolbrzymia efekt. Ostatnio nawet się zastanawiałem czy tego nie przerobić i zatrzymałem się w miejscu różnicy poziomów droga - płyty po ich wypoziomowaniu. Podumam jeszcze co z tym zrobić, może uda się coś....
 
OP
OP
Lipaa

Lipaa

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
Wczoraj udało mi się poskładać semafor wjazdowy (dwa ramiona niesprzężone) i dzisiaj osadzić go od strony mostu. Jutro jak wyschnie postaram się podłączyć zasilanie do oświetlenia oraz serwa do ramion.
 

Załączniki

OP
OP
Lipaa

Lipaa

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
Wszystkie powinienem przemalować ale już po fakcie. No właśnie nie wiem jak poprowadzić do tego semafora właśnie.
 

Podobne wątki