• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Fikcyjna Parowozownia oparta na motywach PKP

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Pozwolę sobie Sławku wyrazić swoją opinię.
Uważam tak jak Janek ,że magazyn z murowaną rampą wygląda najlepiej. ( ja bym taki wybrał )
Natomiast wersja trzecia z rampą zjazdową mogła by być gdyby od strony zjazdu w ścianie szczytowej była brama.
Bo tak na dobrą sprawę po co ten zjazd jak tylko może wjechać na tą rampę pojazd , a towary i tak trzeba transportować po rampach bocznych do tego pojazdu. Można założyć też inną sytuację. Jest to magazyn np. pocztowy na bocznych rampach stoją wózki (przyczepki) wówczas na górę tej rampy wjeżdżają wózki akumulatorowe i wyciągają takie zestawy na perony do wagonów pocztowych.
Sławku sam musisz zdecydować ;) weź też pod uwagę przyszłe usytuowanie tego magazynu na makiecie, bo jeżeli będzie to wersja trzecia to wydaje mi się ,że zajmie sporo miejsca.
Jeszcze zapytam- czy masz zamiar tak zrobić ten magazyn ,że z jednej strony będzie tor (wzdłuż magazynu) a z drugiej podjazd do rampy dla samochodów np.tyłem. Wnioskuję to z rozmieszczenia bram .
A może wpisać ten magazyn pomiędzy dwa tory +podjazd dla samochodów ?
Wówczas mógłbyś wykorzystać wersję trzecią tylko tyle ,że wypadało by zmienić tą rampę z podjazdem.
Tak na szybciutko szkic co mam na myśli
Bez tytułu.jpg

Magazyn wygląda coraz ładniej - szacunek Panie Sławku:)
Pozdrawiam serdecznie
 
OP
OP
Hajek

Hajek

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
668 0 0
Dzięki Zbyszku za opinię, teraz muszę "Przespać się z tematem" jest nad czym myśleć.
 
OP
OP
Hajek

Hajek

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
668 0 0
Mimo bardzo ograniczonego czasu na modelarstwo, ale niewielkie postępy przy budynku magazynowym są, mam problem z wnętrzem części magazynowej, nie wiem jak były podzielone i czy były, między bramami. Pamiętam że będąc kiedyś w tego typu magazynie, była siatka wewnątrz, oddzielająca części magazynu. Prośba do Was, jeśli ktoś ma w posiadaniu fotki z wnętrz to bardzo proszę o wrzucenie je tutaj. Na pewno będą wykorzystane nie tylko do mojego budynku. Z góry dziękuję za pomoc.
Parę fotek z postępu prac

218.JPG 219.JPG 220.JPG 221.JPG 222.JPG 223.JPG 224.JPG 226.JPG 227.JPG
 
OP
OP
Hajek

Hajek

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
668 0 0
Witam
Minęło pół roku od ostatniego mojego wpisu.

Po przerwie spowodowanej, ( innymi obowiązkami ) wracam do swojego projektu parowozowni. przez cały ten okres miałem wolne tylko w niedzielę, o ile nie było wnuków, bo przy nich, nic nie można zrobić. Jak tylko była możliwość to rysowałem wieżę do piaskowania, gdy miałem problem z jakimś wymiarem jechałem na stację Łódź Olechów, i problem był rozwiązany. Byłem tam cztery razy, i za każdym razem udawało mi się robić fotki, mierzyć poszczególne detale, robić szkice, i nie miałem kontaktu z służbami SOK, a powody na pewno by mieli, bo żeby wszystko pomierzyć, musiałem czasami ryzykować, ale było warto. Czasami było mnie widać z dość dużej odległości od wierzy, oto przykład jak musiałem mierzyć na górze.

227a.jpg 227b.jpg 228.JPG

Po trawieniu blaszka 0,15mm

229.jpg

Część konstrukcji polutowana czekam na następne blaszki

230.JPG 231.JPG

Wracając do magazynu, położyłem imitację papy na dachu i zająłem się wyposażeniem magazynu

238.JPG

Na początek zrobiłem elementy imitujące pakunki i paczki na regałach

232.JPG

Regały

233.jpg

Po malowaniu i złożeniu w całość

234.JPG 235.JPG 236.JPG 237.JPG
 

Tomala

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
414 14 1
Czapki z głów! Szczerze podziwiam wykonanie i wytrwałość przy ustawianiu detali na półkach. Ryzyko wykonania wieży do piaskowania opłacało się, bo wyszła równie zjawiskowo jak reszta. Pół roku nie poszło na marne. ;)
 
OP
OP
Hajek

Hajek

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
668 0 0
Witam wszystkich czytających i oglądających moją relację w Nowym Roku 2019, jednocześnie chciałbym złożyć wszystkiego najlepszego, wspaniałych modeli kupionych, oraz robionych własnoręcznie od podstaw a także przeróbek z fabrycznych wypustów.
Grudzień to nie najlepszy miesiąc do siedzenia nad modelami. Przygotowanie do świąt, święta, sylwester, trzeba było trochę czasu poświęcić rodzinie i wnukom.
Trochę czasu znalazło się, nie dużo ale jednak coś.
Udało mi się zrobić leje zasypowe do zbiorników na piasek, część rur do transportu piachu w pionie, oraz oświetlenie.

244.JPG 245.JPG
 

Podobne wątki