• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Fikcyjna Parowozownia oparta na motywach PKP

OP
OP
Hajek

Hajek

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
668 0 0
A to czarne w budynku obok piasku to węgiel?.
Jest piec do suszenia, a w obrębie budynku nie przewiduję miejsca na składowanie węgla, więc umieściłem go w budynku.

poziomek72, Dzięki za fotki, kształtu pieca i tak nie będzie widać przez okna, najważniejsze że "Coś" tam jest, nie jest pusto.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
Kolego Hajek. Wychowałem się w Zagłębiu Śląsko Dąbrowskim, w mieście Będzin. Do tej pory brat który zamieszkuje to mieszkanie ma kuchnię węglową. I muszę Cię poinformować, że po załadunku takiej ilości węgla to pomieszczenie było by całe w pyle węglowym, a u Ciebie czyściutko, biurko, regał, żadnego śladu pyłu. Zobacz jak wygląda ściana na 3 zdjęciu które załączył kolega poziomek 72, cała osmalona sadzą mimo że nie widać w tym pomieszczeniu kawałka węgla. Może jednak mimo jak sam napisałeś [ i tak nie będzie widać przez okna, najważniejsze że " Coś " tam jest ] troszeczkę byś ubrudził to pomieszczenie, tak delikatnie.
 
OP
OP
Hajek

Hajek

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
668 0 0
Kolego Hajek. Wychowałem się w Zagłębiu Śląsko Dąbrowskim, w mieście Będzin. Do tej pory brat który zamieszkuje to mieszkanie ma kuchnię węglową. I muszę Cię poinformować, że po załadunku takiej ilości węgla to pomieszczenie było by całe w pyle węglowym, a u Ciebie czyściutko, biurko, regał, żadnego śladu pyłu. Zobacz jak wygląda ściana na 3 zdjęciu które załączył kolega poziomek 72, cała osmalona sadzą mimo że nie widać w tym pomieszczeniu kawałka węgla. Może jednak mimo jak sam napisałeś [ i tak nie będzie widać przez okna, najważniejsze że " Coś " tam jest ] troszeczkę byś ubrudził to pomieszczenie, tak delikatnie.


Dzięki za sugestie, Przekonałeś mnie jutro pobrudzę
 

Rotor72

Aktywny użytkownik
Reakcje
20 4 0
hmm.... a murowany komin na fundamencie ze stalowej rury kominiarskiej??? coś tam chyba jeszcze jednak brakuje? ;)
A i tak model i jego wykonanie zacne! Gratulacje.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Hajek

Hajek

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
668 0 0
Witam

Dzisiaj mam małą rocznicę, mój temat na forum kończy (Roczek)

Chciałbym wszystkim, wpisującym w moim temacie serdecznie podziękować za, merytoryczne wpisy, porady, i słowa krytyki, dzięki którym jestem naprowadzany na właściwe tory, podczas tworzenia tej całej infrastruktury związanej z moim projektem. Tworzę makietę kompleksu parowozowni, której nie ma, i nie można tego zobaczyć ani, zrobić fotki, mogę polegać tylko na wydawnictwach albumowych, waszej wiedzy i waszych zasobach archiwalnych.
Dzięki wam staram się robić swoje budynki coraz bardziej wierne oryginałom, pierwsze domki były z paru elementów, a obecnie, magazyn co mam w trakcie robienia składa się z ponad 250 elementów. Zobaczymy co będzie za rok.
Jeszcze raz Wielkie Dzięki.

Ściany już gotowe, teraz szlifowanie pod kątem 45stopni, po sklejeniu można stawiać Wiechę.
Parę fotek stan na dzisiaj.

203.JPG 204.JPG 205.JPG 206.JPG

Również chciałbym podziękować tym którzy tylko czytają.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Sławku te Twoje budyneczki są jak słodkie cukiereczki- chciało by się je schrupać.
Dla mnie już na tym etapie -rewelka ! Robisz tak rewelacyjne miniatury ,że nie mogę się napatrzeć.
Mocno jestem ciekawy ,czym nas zaskoczysz przy kolejnym budynku. :)
A i jeszcze jedno
Właściwie , to należało by się Tobie podziękować za pokazanie swoich zdolności i warsztatu. Mnie osobiście pokazałeś co można zrobić z kartonem co do którego kiedyś podchodziłem z rezerwą. Po rozmowie z Tobą zobaczeniu na własne oczy tych pięknych budynków zmieniłem swoje spojrzenie na ten temat i za to osobiście Tobie dziękuję.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Hajek

Hajek

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
668 0 0
Od początku roku czekałem na taką pogodę, aby pojechać na Łódź-Olechów i pomierzyć wieżę do piaskowania lokomotyw, dzisiaj się udało.
Pomierzyłem i obfotografowałem ją, czas na rysowanie, zrobię ją z elementów foto trawionych.

207.JPG Instrukcja 209.JPG

Na Olechowie jest jeszcze jedna wieża do piaskowania ale trochę większa, ja postanowiłem zrobić tą mniejszą.

208.JPG
 
OP
OP
Hajek

Hajek

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
668 0 0
Witam
Teraz jestem mocno ograniczony z czasem, i przy magazynie prace nabrały mniejszego tempa, ale małymi kroczkami idzie coś do przodu.
Przeglądałem wiele fotek magazynów kolejowych i przypatrywałem się jak, i z czego są wykonane rampy. Są zrobione z drewna, i murowane kończące się na długości budynku, lub połączone na całej szerokości budynku z możliwością zjazdu na poziom gruntu.
Powiem szczerze, wszystkie wersje podobają mi się, i nie jestem jeszcze zdecydowany którą wybrać. Musiałem zrobić wszystkie wersje a na koniec wybiorę tą ostateczną


210.JPG 211.JPG 212.JPG
213.JPG 214.JPG 215.JPG
216.JPG 217.JPG
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Jest piec do suszenia, a w obrębie budynku nie przewiduję miejsca na składowanie węgla, więc umieściłem go w budynku.
(...)
http://forum.modelarstwo.info/data/attachments/542/542459-ab6c72745490868b66027c03626ffad2.jpg
Ładnie ci to wszystko wychodzi, ale ta suszarnia piasku to fikcja. Nikt nie suszył tak piasku. Nie wyobrażam sobie tachania i węgla i piachu w taczkach do budynku i z budynku przeciskając się między biurkiem i tą kozą i jeszcze przez te małe drzwiczki.... Nawet nie za wiele tam miejsca by porządnie łopatą się zamachnąć. Ale nie bierz tego co pisze jako jakiejś tam napastliwej krytyki - bo nie o to mi chodzi - jak napisałem - ładnie i schludnie to budujesz. Mam tylko taką uwagę - nazwijmy to - 'techniczną' :)
Suma sumarum czaję, że i tak chodzi o fajne spędzenie czasu przy zabawie z makietą.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Hajek

Hajek

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
668 0 0
Jak dla mnie to budyneczek z 1 zdjęcia wygrywa z pozostałymi. Ale to kolega będzie decydował o wyborze budynku.
Budynek jest cały czas ten sam, tylko zmieniają się rampy, w ścianie bocznej poniżej rampy zrobione są otwory podłużne w które montuję się rampę, na tej fotce to widać.

205.JPG

Jak rysowałem rampy to w między czasie umalowałem ściany wewnątrz budynku.
Gdy miałem już wycięte rampy, i przed malowaniem na kolor czerwony zamaskowałem całość aby nie ubrudzić ścian wewnętrznych, (to jest ten sam budynek) malowanie nie jest jeszcze zakończone, to maskowania nie usunąłem i zrobiłem fotki poglądowe.
 

Laku

Aktywny użytkownik
Reakcje
384 24 1
Pozwolę sobie zadać kilka pytań technicznych:
Jakiej grubości kartonu kolega używa do tych budynków?
Bo na ostatnim zdjęciu "parapety" i grubość ścian wydaje się dosyć spora. To jest jedna warstwa kartonu, czy kilka klejonych ze sobą?
Czym najlepiej usztywnić taki budynek?
 
OP
OP
Hajek

Hajek

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
668 0 0
Pozwolę sobie zadać kilka pytań technicznych:
Jakiej grubości kartonu kolega używa do tych budynków?
Bo na ostatnim zdjęciu "parapety" i grubość ścian wydaje się dosyć spora. To jest jedna warstwa kartonu, czy kilka klejonych ze sobą?
Czym najlepiej usztywnić taki budynek?

Karton na ścianach jest 2 x 1.5mm + 1.0mm wzmocnienie muru po obu stronach bramy, narożniki budynku. Natomiast parapety to karton 1.5mm przyklejony w poziomie.
Ja impregnuję karton Paraloid B72 i miejscami cjanoakrylem.
 

Podobne wątki