• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Fikcyjna Parowozownia oparta na motywach PKP

OP
OP
Hajek

Hajek

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
668 0 0
Dzięki za fotki, chyba się będę musiał przespać z tematem, dzisiaj byłem w klubie i parę osób też mi powiedziało że jest za czysto na moich kanałach.
 

BoGneR

Znany użytkownik
Reakcje
2.271 28 2
Następnym elementem do mojego projektu będą kanały oczystkowe z dołem szlakowym. Wzorowałem się na opisie z książki "Zabytkowa stacja kolejowa Gniezno"...
Podobne rozwiązanie dołu szlakowego chciano zastosować w okresie II Wojny Światowej w nowo budowanej parowozowni Pyskowice, której nigdy nie ukończono. Zastanawiam się, czy poza Pyskowicami i Gnieznem zastosowano gdzieś takie rozwiązanie?
Druga sprawa, to zabezpieczenie dołu. W przedmiotowej książce istnieją jakieś zdjęcia, czy rysunki? Mam wrażenie, że dół powinien być zabezpieczony jakimiś kratami lub innym rozwiązaniem, jak tylko barierką, które umożliwi chodzenie przy parowozie. Choć to tylko wrażenie, bo nie widziałem zdjęć z funkcjonującego rozwiązania tego typu w Polsce. Mam też wielką nadzieję, że kompleks będzie duży, a szczególnie parowozownia, bo oglądanie kolejnej makiety z ogromnymi możliwościami obrządzania parowozów przy małej szopce budzą mój niesmak. Szczególnie, że poziom modelarstwa, który mamy szansę tu oglądać jest fantastyczny!
 

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
Zdecydowanie warto tą szparę delikatnie zaszpachlować (nawet niech taki postumencik zostanie) i brud zakumulować bardziej przestrzennie, jak przy dajmy na to krawężniku. Daniel słusznie wierci Ci o ten detal dziurę w brzuchu ;)
 
OP
OP
Hajek

Hajek

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
668 0 0
.
Mam też wielką nadzieję, że kompleks będzie duży, a szczególnie parowozownia, bo oglądanie kolejnej makiety z ogromnymi możliwościami obrządzania parowozów przy małej szopce budzą mój niesmak.


Możesz spać spokojnie, to co pisałem na początku mojej relacji skrzynki mają wymiar ogólny 700 x 3100mm i będą trzy budynki parowozowni, jedną małą prostokątną już wykonałem, była pokazana w tym temacie druga jest w trakcie prac projektowych,

0173.JPG 0174.JPG 0175.JPG

Będzie jeszcze jedna wachlarzowa ale większa od tej co na fotkach
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Moją uwagę zwrócił na siebie ten Ty2 a w szczególności wygląd lemieszy. Od czego one są tak dziwnie "w łaty zabrudzone" ?
 
OP
OP
Hajek

Hajek

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
668 0 0
tomekkor dzięki za te fotki.
Gdybym tą pierwszą fotkę miał wcześniej, to bym to zrobił całkiem inaczej.
Czy ja dobrze widzę że na tej fotce są dwa doły szlakowe?
 
OP
OP
Hajek

Hajek

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
668 0 0
Elementy z postu nr 145 czekają na pewne rozwiązania , które jeszcze w tej chwili nie wiem jak rozgryźć to, ale na pewno rozwiązanie przyjdzie z czasem.
Udało mi się dodać parę detali do kanału i zrobić tą poprawkę co sugerował Daniel.

176.JPG 177.JPG 178.JPG
179.JPG

Budynek który wcześniej pokazywałem będzie do nabycia jako zestaw. wycinany laserowo z cegłą grawerowaną

180.JPG 083.JPG


W tym tygodniu zakończyłem rysować nowy budynek do suszenia piasku z zasiekiem.

181.JPG 182.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki