• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Fikcyjna Parowozownia oparta na motywach PKP

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#81
W kwestii detalu chciałem jeszcze zapytać o figurki. Nie było mnie co prawda na świecie w czasach, które dyspozytornia ma odwzorowywać, ale postacie wydają mi się dobrze dobrane (co jest trudne samo w sobie) i w dodatku zaaranżowane w mini scenki. Stąd moje pytanie: czy były kupowane pojedynczo, czy to był cały zestaw akurat tak pasujący, a może robione ręcznie?
 
OP
OP
Hajek

Hajek

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
668 0 0
#82
W kwestii detalu chciałem jeszcze zapytać o figurki. Nie było mnie co prawda na świecie w czasach, które dyspozytornia ma odwzorowywać, ale postacie wydają mi się dobrze dobrane (co jest trudne samo w sobie) i w dodatku zaaranżowane w mini scenki. Stąd moje pytanie: czy były kupowane pojedynczo, czy to był cały zestaw akurat tak pasujący, a może robione ręcznie?
Ja kupiłem zestaw figurek firmy Preiser do malowania nr.16349 oraz nr.16335 i z tych zestawów wykorzystałem te, które mi pasowały do odpowiedniej scenerii.


Jest mi ogromnie miło za pochlebne opinie na temat mojej pracy. Wielkie dzięki.
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.644 133 3
#83
A ja chciałbym wrócić do tematu nawęglania. Co prawda wątek przejrzałem na telefonie. Ale wydaje mi się że tego typu nawęglanie oraz żuraw znajdowały/znajdują się w parowozowni Gniezno. Myślę że Google tutaj pomoże żeby sprawdzić tą informację. Ja poszukam w weekend zdjęć które kiedyś tam zrobiłem.
[DOUBLEPOST=1503049713,1503049315][/DOUBLEPOST]To jest to.
images (1).jpg
[DOUBLEPOST=1503049769][/DOUBLEPOST]Poszukam zdjęć jak to wyglądało w 2005 +-1

http://forum.modelarstwo.info/threa...-chwytakowe-w-parowozowniach-pkp.18438/page-2
 
OP
OP
Hajek

Hajek

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
668 0 0
#84
Ja mam książkę " Zabytkowa Stacja Kolejowa Gniezno" ale czym więcej fotek, tym lepiej, zawsze można coś przerobić żeby pasowało pod polskie klimaty.
Z góry dziękuję.
 
OP
OP
Hajek

Hajek

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
668 0 0
#86
Chciałbym się podzielić taką ciekawostką, odnośnie wiaduktu kolejowego nad ulicą Łagiewnicką na Lini kolejowej między, Łódź Widzew a Zgierzem. Odbiegam od tematu ale ten wiadukt znałem doskonale, ponieważ w czasie remontu przed wprowadzeniem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej byłem częstym gościem w celu pomiarów do rysowania blaszek w celu zrobienia, modelu tego wiaduktu. Ja zrobiłem skrzynkę ze szlakiem dwutorowym i dwoma wiaduktami, choć w rzeczywistości jest to linia jednotorowa

Efekt pomiarów
100.JPG

Tak wygląda szlak z mostami
101.JPG

Z drugiej strony
102.JPG

Wiadukt w naturze
103.JPG

po kolizji samochodu ciężarowego z wiaduktem, (tam było ograniczenie wysokości do 3.5m) została naruszona konstrukcja i został zdjęty, trwały tam cały czas prace związane z tym zdarzeniem, dostałem wiadomość od kolegi że już założyli, wczoraj podjechałem tam i w strugach deszczu zrobiłem fotkę. przyznam szczerze że takiego wiaduktu na pewno bym się nie podjął robić w modelu, bo położenie zwykłej deski i położenie torów by odzwierciedliło ten wiadukt, od spodu płaski jak heblowana deska.


Oto fotka przez szybę samochodu w strugach deszczu
099.jpg
 
OP
OP
Hajek

Hajek

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
668 0 0
#89
Pawle zwróć uwagę że zwiększyli prześwit pod nim, są podmurowane wyżej od poprzedniego, podpory pod łożyska podporowe i wysokość konstrukcyjna jest mniejsza.
Na starym wiadukcie było ograniczenie wysokości 3.5m, a faktyczny prześwit był 3.7m. Teraz jest na pewno powyżej 4 metrów
 
OP
OP
Hajek

Hajek

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
668 0 0
#90
Dzisiaj korzystając z dobrej pogody pojechałem na wiadukt na ul.Łagiewnicką aby porobić fotki, starałem się robić fotki z tych miejsc co robiłem kiedyś przy budowie moich skrzynek.

Dla porównania fotka starego wiaduktu i obok nowego

M 01.JPG M 02.JPG

M 03.JPG M 04.JPG

M 05.JPG M 06.JPG

M 07.JPG M 08.JPG

M 09.JPG M 10.JPG

Jednak ten stary wiadukt bardziej mi się podobał
[DOUBLEPOST=1503753506,1503752298][/DOUBLEPOST]Udało mi się ukończyć dyspozytornię

099.JPG 100.JPG 101.JPG 102.JPG
 
OP
OP
Hajek

Hajek

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
668 0 0
#91
Następnym budynkiem jaki zacząłem rysować jest nastawnia, rysunek z natury z wymiarami zrobił Zbyszek Gałczyński, za co mu Wielkie Dzięki, zrobił kawał dobrej roboty. Marzenie żeby do wszystkich budynków jakie się robi mieć taką dokumentację
. nastawnia1.JPG 109.JPG Łask.JPG


Taki lub podobne można spotkać w Zduńskiej Woli, Łasku, można by wymieniać więcej. poszczególne nastawnie różnią się od siebie tym że mają, różną ilość okien od strony torów 3, 4, na piętrze. na parterze też występują różnice w iloci okien ale ogólnie, można przyjąć że są podobne, wejścia mają na bocznych i tylnych ścianach. Mnie się podoba i dlatego postanowiłem go zrobić oto efekty.

103.JPG 104.jpg 105.jpg 106.jpg 107.jpg 108.jpg
 

Podobne wątki