• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Fikcyjna Parowozownia oparta na motywach PKP

OP
OP
Hajek

Hajek

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
668 0 0
#61
Mała aktualizacja postępu prac przy dyspozytorni.

Produkcja mebli zakończona, teraz tylko malowanie na odpowiedni kolor

071.JPG

Udało mi się umalować ściany a parapety muszę narysować do trawienia

072.JPG

Pozostało teraz zabierać się za wnętrze

Pozdrawiam
 
OP
OP
Hajek

Hajek

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
668 0 0
#62
W okresie letnim tempo prac trochę spada, ponieważ trzeba trochę porobić przy domu i w ogródku, ale żeby nie było, że nic się nie dzieje to opracowałem następne dwa budynki, już mam wycięte w kartonie.
Wczoraj po Trybunałach w Piotrkowie postanowiłem wykorzystać okazję dobrej pogody i nie wracać autostradą do Łodzi tylko pojechać bocznymi drogami i poszukać ciekawych miejsc do zrobienia fotek, aby można było to wykorzystać na tło do moich skrzynek. Poniżej efekt moich poszukiwań.

Tło 1.JPG

Tło 2.JPG

Tło 3.JPG

Tło 4.JPG

Tło 5.JPG

Tło 6.JPG

Pozdrawiam
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#64
Sławku ładne tła.
Mam pytanie czysto techniczne. Czy robiąc te pokazanej wyżej fotki wykorzystałeś tryb panoramy w swoim aparacie , czy zdjęcia są złożone z kilku kadrów ?
Obstawiam to pierwsze.;)
Sam muszę spróbować swoich sił w tym kierunku :podstepny:
Pozdrawiam
 
OP
OP
Hajek

Hajek

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
668 0 0
#65
OP
OP
Hajek

Hajek

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
668 0 0
#68
Przed wykończeniem wnętrza dyspozytorni, postanowiłem opracować kolejny budynek, jeszcze nie mam planów odnośnie umiejscowienia go na makiecie, na pewno za płotem terenu parowozowni w bezpośredniej bliskości. Pozostało założyć oświetlenie, oraz rynny i rury spustowe

073.JPG 074.JPG 075.JPG 076.JPG 077.JPG 078.JPG 079.JPG 080.JPG

Pozdrawiam
 
OP
OP
Hajek

Hajek

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
668 0 0
#77
Czy chcąc zjeść bułkę, kupujesz piekarnię. Są firmy które wykonują usługi tego typu, trzeba tylko im dostarczyć rysunek tego czego potrzebujesz.
Najpierw trzeba się skontaktować z daną firmą której chcesz zlecić cięcie, bo każda firma ( wiem to z doświadczenia ) życzy sobie inaczej, kreską lub obiektem.
Tam gdzie laser wykonuje cięcie na wylot musi być kreską 0.01mm a grawerka w kolorze żółtym, przy fugach cegieł 0.2mm i zaznaczone obiektem
 

Podobne wątki