• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

FIATY: SU45-100 PIKO i SU45-070 EFC - porównanie

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#21
Mimo iż nie jestem stałym/aktywnym użytkownikiem forum z wiadomych przyczyn to oglądam i czytam. Tutaj pochwała za porównanie i bardzo ciekawe zdjęcia tych maszyn w modelu. To jest właśnie modelarstwo, porównania, dyskusje i opinie. To teraz moja pewnie bez znaczenia ale jednak. Mnie cieszy model "Fiata-a" wydany w modelu mimo może i małych odmienności bo pamiętam czasy kiedy na rynku nie było nic co nas by interesowało na tyle mocno. Jeśli ten model ma swoje minusy i wyjdzie w epoce IV to ja to kupuję....na ten drugi jednak nie z powodu ceny. Model z Piko daje ogromne pole manewru własnie z powodu bo to było inaczej bo trąbki bez otworów i ja to kupuję od Piko ale.........robię po swojemu. Dziękuję koledze za pokazanie tych dwóch modeli obok siebie :) Mnie cieszy każdy model od SM/SP przez EU/ET/EP i teraz ten jednak uważam, że powinno się coś przy każdym dodać/zrobić po swojemu. Mam nadzieję, że wyjdzie Fiacik w epoce IV.....jeśli nie pewnie będzie to jak w EP08 gdzie stała się modelem epoki IV :) nie można mieć wszystkiego bo to uczy lenistwa.
 
Ostatnio edytowane:

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
#23
takie tam nie do końca z tematem .. ale też porównanie .. jak dla mnie, gdybym miał elementy drobnicy z EFC i przełożył do PIKO to by były takie same modele ..bynajmniej w 98%



6.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.930 386 20
#26
Ja tu widzę znaczne różnice w proporcjach twarzy lokomotywy, a wy ?
A my nie widzimy, bo te różnice to są związane z deformacją pochodzącą z obiektywu. Po prostu zdjęcie zrobione ze zbyt małej odległości i z tego wynikają zniekształcenia "twarzy lokomotyw". ;)
 

ccsrally

Aktywny użytkownik
Reakcje
37 0 0
#28
Witam
Nie mam jeszcze w zbiorach tej lokomotywki,ale domyślam się że kupując PIKO i dozbrajając jak w odbłysniki lamp i trąbki i inne elementy fototrawione to mielibyśmy naprawdę piękny model za połowę ceny EFC.
 

raf_oct

Znany użytkownik
Reakcje
247 3 0
#31
Wynik porównania powinien być miażdżący na korzyść EFC a chyba nie jest, na przykład przednie okna w Piko sporo cieńsze niż u konkurenta, wycieraczki moim zdaniem te odlane z całością też lepsze bo dużo cieńsze, przecież można próbować pomalować.Kolejna rzecz która zwróciła moją uwagę to krzywizna na w rogach dachu.W Piko trochę trochę za duży kant, ale za to zagięcie idzie trochę wyżej a w EFC ta linia na rogu za szybko zanika czyli jak widać nie można mieć wszystkiego.Z przodu jest taka żaluzyjka która w przypadku piko jest zupełnie inna, przekombinowana za to w przypadku ręcznej roboty idealna.Niezły babol z tymi wcięciami na rogach ramy w modelu seryjnym.Ale już jeżeli chodzi chodzi o szczegóły dachu to EFC dołożyło ostro z tymi szczegółami, a piko dużo skromniej wypada.Dużo skromniej jest też w przypadku przede wszystkim otworów wentylacyjnych po bokach.Nie uwzględniam w modelu seryjnym takich rzeczy jak reflektory(wymieni się),trąbki(do wydrążenia) czy lusterka to model bez zawstydzenia może on stać dumnie przy o wiele droższym modelu.Felietonik wystrugany na gorąco na pewno jest jeszcze wiele rzeczy o których należałoby wspomnieć
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#33
Patrząc na te modele przede wszystkim rzuca się bardzo duże podobieństwo, są prawie identyczne, pomijając różnice np. sprzęgi, oczywiście patrząc z normalnej odległości. Jak sobie przyominam porównania modeli wiekoseryjnych na niemieckich forach to często loki różniły sie dość znacznie już na pierwszy rzut oka, a przecież przedstawiały ten sam oryginał! Jak widać wierność odwzorowania w modelarstwie poczyniła duży krok naprzód.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 11
Tabor 52
Tabor 77
Tabor 5
Tabor 53

Podobne wątki