• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fiat 126p oraz przyczepa Niewiadów

Andrzej B

Aktywny użytkownik
Reakcje
285 18 15
A jest problem bo zazwyczaj okręcając śruby już nie ma ich w co wkręcić bo zrywa się gwint.
Oglądając ostatnie zdjęcia (kolorystyka Fiacika) przypomina mi się jak na przełomie lat 70/80 ciotka kupiła nowiutkiego Maluszka… ten zapach nowego samochodu :love: Później w połowie lat 80 ojciec w zakładzie pracy wylosował talon na FSO 1500 i po pół roku jako nastolatek odbierałem razem z nim w Polmozbycie wymarzone auto… i znów zapach nówki :love::love::love: Może to wydawać się komuś dziwne ale pamiętam, że Maluch miał jakby delikatniejszy/przyjemniejszy zapach a FSO bardziej ostry/techniczny, w sumie to trudno opisać zapach tym bardziej, że było to lata temu ale naukowo jest udowodnione, że człowiek "koduje" zapachy i nawet po dziesiątkach lat potrafi zareagować na ten z przed lat :giggle: Ciekawe czy De Agostini również i o to zadbała ;) a tak na poważnie to ja bym tych felg już nie ruszał, model wygląda ślicznie :love: ale najważniejsze aby się Tobie podobał :giggle: serdecznie pozdrawiam.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Maluszek wykonany pięknie. Jedyne co bym jeszcze spróbował zmienić to mocowanie bagażnika dachowego. W oryginale bagażnik nie był przykręcany do dachu, tylko mocowanie było do rynienki. Tak jak na tym zdjęciu zaczerpniętym z internetu:

f0200c804c539f0c019cdaf011ee 2.jpeg

Wiem, że kto jak kto, ale Ty dasz radę to przerobić. :)
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Obaj macie rację.:) Z jednej strony należałoby to co się da zrobić tak jak to wyglądało w oryginale z drugiej trzeba pamiętać że w tym modelu jest wiele uproszczeń. Co do tych mocowań to już dziś myślałem o tym i mam nawet pomysł, więc kto wie.;)
 

Martino

Znany użytkownik
Reakcje
490 8 0
Pięknie wyszedł model Fiacika. Dodatki jeszcze lepiej go przedstawiają, ukazują i przypominają tamte lata. Od początku byłem zdziwiony białymi felgami bo pamiętam z czasów dzieciństwa tylko szare, srebrne. Co by nie było, fajnie, że powstał taki model i cieszy oko, dał masę frajdy a Ty przy tym pokazałeś prawdziwe modelarstwo. Gratuluję.
 

Andrzej B

Aktywny użytkownik
Reakcje
285 18 15
Bez przesady z tym modelarzem, jest dużo znacznie lepszych.
Należysz do grona modelarzy od których wiele można się nauczyć, którzy swoimi pracami inspirują i pokazują, że jak się chce to dużo można :)
Przenosząc się w czasie życzę cierpliwości w oczekiwaniu na paszport a jak już odbierzesz to dużo kartek na paliwo a później to już tylko słońce i w drogę :giggle:
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Jaki wymiar ma blaszka z DEA to nie wiem bo od razu je wywaliłem do kosza.
Oryginalne tablice wz. 1976 miały wymiary 520 x 120 co daje w przeliczeniu na ta skalę 65mm x 15mm. To jeśli chodzi o jedno rzędowe. Dwu rzędowe miały wymiary 290 x 230 co w przeliczeniu daje 36mm x 28mm.
 

Bipa966

Aktywny użytkownik
Reakcje
472 69 32
Dzięki Mistrzu za podpowiedz. W takim bądz razie....czy ówczesne tablice były wytłaczane ?? czy też był to kawałek blachy z namalowanym szablonem numerem ?? i do kogo....tu na forum ??? ... mogę w razie czago zwrócic sie o wykonanie takowych ? bo jeżeli był to tylko płaski element mocowany pod zderzak ,to ze strony podanej przez kolegę @adamslod wydrukować wystarczy odpowiedni numer i według wskazań kolegów ....zamontować
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
Moze warto troche poszukac w sieci: "stara tablica rejestracyjna'. Wypukle biale litery i cyfry, czarne tlo byly od 1976-2000. Od 2000 roku mamy czarne litery i cyfry na bialym tle i nadal znaki wypukle.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:8 oraz 1:12 87

Podobne wątki