• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fiat 126p oraz przyczepa Niewiadów

OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Ano było białe. Pamiętam bo dwie stały u mnie na działce a za dzieciaka nawet pod nie właziliśmy. Zresztą tutaj masz fotę i ewidentnie białe.
1.jpg
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Panowie... pożyjemy zobaczymy czym jeszcze obdaruje nas dea w kolejnych numerach. Na mojego nosa powinna jeszcze być wanna podłogi bo jakoś trudno mi w to uwierzyć żeby rama była mocowana od razu do budy którą mam już złożoną i pokazywałem na zdjeciach. Tu jakby jeszcze czegoś brakuje.
Co do koloru nadkoli to na bank była biała. Mam gdzieś w starym telefonie fotkę.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Brakuje Karol spodu co widać na budzie przyczepy i z przodu i z tyłu. Przednia i tylna ściana mi się urywają w pewnym momencie zamiast schodzić łukiem pod spód.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Piotrze, ja jako młody człowiek spędziłem w tych przyczepach wiele wakacji letnich, poczynając od pierwszych egzemplarzy, które miały skrzynie na butle wewnątrz przyczepy (dodam, że te miały wykładzinę frottowo-gąbkową na ścianach tylko do wysokości półki górnej i dalej był goły laminat szarego koloru, poprzez następne, aż do ostatnich, produkowanych w latach 80. Z tego co pamiętam, to wszystkie miały zaczep do haka w ocynku.
Patrząc na model tej przyczepy, to rzeczywiście jest zlepek różnych przyczep z kolejnych lat. Te, które miały otwierane drzwi do tyłu nie miały klamki obrotowej na zewnątrz, a jedynie zamek w drzwiach taki, jak miały Fiaty 125p i 126p z kluczykiem identycznym jak do drzwi Fiatów. Obrotowa klamka pojawiła się w ostatnich modelach przyczepy. Przynajmniej ja tak pamiętam.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Tak mi to wygląda. Ja miałem styczność już z takimi późnymi. Trudno trzeba przymknąć oko na to gó...o i postawić w gablocie stroną bez drzwi.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Tak mi to wygląda. Ja miałem styczność już z takimi późnymi. Trudno trzeba przymknąć oko na to gó...o i postawić w gablocie stroną bez drzwi.
To tylko model i właściwie tacy jak ja będą mogli rozpoznać różnice. Pozostali pewnie nie zauważą, który to model przyczepy. Po Twoich przeróbkach i tak będzie dużo lepiej wyglądać, niż oryginał z deAgostini.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:8 oraz 1:12 87

Podobne wątki