• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fiat 126p oraz przyczepa Niewiadów

Reakcje
83 1 0
Jeszcze jedno pytanie - czy zabezpieczacie czymś szyby przed promieniowaniem UV żeby nie matowiały tak jak w Warszawie ? - zastanawiam się nad okleiną lub jakimś preparatem w płynie lub w paście. Jakieś propozycje, może gotowe rozwiązania?
 

dawidos1027

Nowy użytkownik
Reakcje
5 0 0
Witam kolegów! mam pytanie czy wasze karoserie nie posiadają żadnych wad? Ja zgłosiłem już 3 reklamacje, za każdym razem przychodza mi wady lakiernicze wtracenia paprochy itp. POZDRAWIAM
 

tommkis

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
W moim przypadku było kilka reklamacji z początkowych numerów. Części trafiały się połamane. W jednym numerze w jakiejś części metalowej silnika nie było otworów na śrubki. Karoseria jest bez wad.
 
Ostatnio edytowane:

jakubFML

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Cześć. Mam problem ze spasowaniem - dokręceniem tylnego pasa. Jak przykręcam go z jednej strony to śruba od drugiej strony nie trzyma. Jeśli zrobię w odwrotnej kolejności to śruba z drugiej strony nie łapie. Dodatkowo ciężko jest spasować element łączenia pasa tylnego i błotnika. Miał ktoś takie problemy? Jak sobie z tym poradziliście?
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Też z tym wojowałem. U mnie w spasowaniu przeszkadzały kable od tylnych lamp. Poluzuj uchwyty kabli i metodą prób i błędów próbuj dopasować. Żmudne zajecie.
Mi to zajeło chyba ze dwie godziny zanim znalazłem najoptymalniejsze ułożenie tego makaronu.
Powodzenia...
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Sorry że tak post pod postem ale przypomniałem sobie...
Najlepszym rozwiązaniem było ustawić kable od diod tylnych lamp idealnie poziomo względem podłogi na ok 1cm tak aby wlazły w otwory w karoserii i dopiero pętelką zawracać w stronę lampy i ciągnąć dalej wzdłuż tylnego pasa. Inaczej zawsze gdzieś blokowały.
Nie sfociłem tego bo już mnie powoli złość brała na tańcowanie z tym makaronem.
Teraz trochę żałuje...
Śruby dokręcaj delikatnie z wyczuciem. Jak za szybko poczujesz opór, a pas bedzie za mocno odstawał od budy, natychmiast wykrecaj i sprawdź gdzie blokuje kabel (możesz też zakląć sobie pod nosem) :)
Jak na siłę dokręcisz to zgilotynujesz go.
U mnie w końcu się udało ale walka była ciężka.
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Dla kogoś wprawionego napewno tak, ale ja nie najlepiej się czuje z lutownicą w ręku.
Dlatego też montowanie dekoderów dźwiękowych w modelach kolejowych zawsze zlecam fachowcom. Jak nie muszę, staram się jej nie tykać.
Co do kabli z modelu, naprawdę idzie z nimi zwyciężyć, ale trzeba cierpliwości.
 

jakubFML

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Udało się spasować tył po odkręceniu kabli - pozostawiłem je "luźno", bez przykręcania spinek trzymających kable i wtedy dopiero można było dopasować i dokręcić element
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.404 47 0
Wczoraj wreszcie udało się zająć Maluchem. Tylny pas pasował idealnie a jego przykręcenie zajęło mi dwie minuty, więc najwyraźniej trafiliście na jakieś gorsze egzemplarze.
Znacznie więcej czasu zajęło mi robienie bałaganu w przyczepie. Jeszcze tylko na talerzach muszę zrobić resztki jedzenia i będzie krajobraz po śniadaniu.:cool:

126 001.JPG
126 002.JPG
126 003.JPG
126 004.JPG
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Świetnie Ci to wyszło :)
Widze że i u Ciebie szafa się nie domyka...
Ja na razie swojej graciarni jeszcze nie skończyłem bo jeszcze cześć suwenirów nie dotarło, ale też coś dorzucę, trochę z innej beczki....
Pomalowane listwy drzwi przednich i wstępna przymiarka. Nie wiem czemu ale dea "walnął" je wraz z uszczelką fletnerka w kolorze karoserii... oj te oszczędności...
U mnie wyszło tak:
20180827_183512.jpg

20180827_183504.jpg

20180827_183417.jpg
 

Desperado76

Nowy użytkownik
Reakcje
3 1 0
Okazuje się, że DeAghostini odkryło swoją gafę i w 105 numerze dodano dźwignie ssania i rozrusznika z obudową.
Rychło wczas :) info z FB
Ciekawe jak będzie mocowane.
Jako prenumerator dowiem się osobiście może za miesiąc lub 2, a od Was sporo wcześniej.

Kolejny, 105. numer kolekcji „Fiat 126p Maluch’’ w sprzedaży!
Z numerem kolejne części do budowy modelu: ramię, obudowa
i wkład bocznego lusterka, mocowanie drążka skrętnego
przyczepy, dzbanek z pokrywką, dźwignie ssania i rozrusznika
z obudową.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:8 oraz 1:12 87

Podobne wątki