• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fiat 126p oraz przyczepa Niewiadów

OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.408 47 0
Walizy delikatnie potraktowane washem. Teraz pozostanie porobić na nich jaśniejsze przetarcia i obicia. Przyda się też chyba Ken od Barbie a w zasadzie jego ubrania, żeby napchać do waliz.:ROFL:
SAM_5965.JPG
SAM_5966.JPG
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Sprawdziłem (w końcu mam dwie córki). Ken od Barbie to dryblas, nie wejdzie do malucha chyba że wytniemy dziurę w dachu. W przeliczeniu ze skali ma 2,41 m wzrostu :)
Walizki i narzędzia wyglądają kapitalnie.
(y)
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.408 47 0
Pomysł na graty do bagażnika nie mój, tylko kolegi KAROLeski2. Dwie godziny roboty i z kawałka listewki powstała skrzynka na narzędzia i dodatkowe części.W zasadzie gotowa, jeszcze muszę zrobić imitację gwoździ, z których została zbita.
SAM_6008.JPG
SAM_6015.JPG
SAM_6017.JPG
SAM_6021.JPG
SAM_6022.JPG
SAM_6024.JPG
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.408 47 0
Jest zwykły łańcuch, a nóż się do czegoś przyda.:D Części jakieś też tam planuję albo w kolejną wsadzić, ale muszę zobaczyć jak z miejscem w tym "wielkim" bagażniku będzie.
 

Tom

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
Witam.
Tez mam prenumeratę na tego maluszka.Wszak to mój ulubiony samochodzik.Z racji tego ze maluszek nie ma dla mnie tajemnic.Swojego rozbierałem do ostatniej śrubki.
Na razie tylko zbieram numery.i zastanawiam się nad zmianami.Przeprowadzone przez kolegów zmiany podobają mi się.Zwłaszcza zwaloryzowane walizki oraz tablice rejestracyjne.Przy okazji gdzie można takie zamówić?.Ale chciałbym zwrócić uwagę na pewne elementy które na pewno zmienię i które bardzo mnie rażą.Po pierwsze uważam ze bardzo szpecą jakieś dziwnie wyglądające (niby przeguby przy kołach.)Po za tym jeden z kolegów na forum dorobił linki hamulcowe.Wszystko fajnie ale linki są źle wyprowadzone.Radzę obejrzeć orginał.
Ja zastanawiam się jeszcze nad zmianą przy silniku.Na wale silnika na kole pasowym nie powinna być widoczna śrubka tylko pokrywa filtra oleju.No i zmienił bym mocowanie silnika.Tak by mógł się kołysać na boki jak w orginale.To takie moje pomysły i sugestie.Swoją drogą nie uważacie ze śrubki mogli by dać z łebkami szesciokątnymi?Chyba lepiej by wyglądały.....
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Witamy kolego...
Więc... tak po kolei:

1) Bardzo dziękujemy za pochebne uwagi, cieszymy się że nasza dłubaninka się podoba i co jakiś czas będziemy pewnie tu coś wrzucać.

2) Temat tablic rejestracyjnych proponuję omów z Ostbahnem. To on nam je zaprojektował i wytrawił. Malowanie to już nasze dzieło :)

3) Przeguby... prawda, mnie też szpecą, ale szpeciły jeszcze bardziej dopóki nie zaszpachlowałem dziur i śrub i nie pomalowałem ich. No cóż... modelarstwo jest sztuką kompromisu. Jeśli kolega ma jakiś patent na to aby te elementy poprawić, zapraszam do rozpoczęcia dłubaninki przy swoim maluchu i pokazania efektów.

4) Linki hamulcowe - fajnie że radzisz zobaczyć oryginał. Tylko ja akurat nie mam do niego dostępu. W garażu stoją kilkuletnie Ople, Toyoty, Renaulty i inne elektroniczne wynalazki a poczciwego starego Malucha u mnie na osiedlu nie uświadczysz. Jeszcze parę lat temu jeden był i zapuszczał korzenie w osiedlowy parking ale teraz... prawdopodobnie się nim golimy...
Tworząc te elementy posiłkowałem się dobrocią internetu i hojnością wójka google oraz swoją ulotną pamięcią w stylu: "kur..., jak to wyglądało". Ale jeśli pomożesz i podeślesz jakieś dobre fotki z opisem jak być powinno, spróbuję ten element poprawić.

5) Można poluzować silnik aby kołysał się na boki - tylko po co?? Jak już będzie gotowy to ja osobiscie nie pozwolę nikomu przy swoim gmerać więc mi taki efekt akurat nie potrzebny, a kto wepchnie paluch aby sprawdzić czy silnik się buja jak w orginale... ten plauch straci;)

6) Cooo? Śrubki sześciokątne w tym modelu?
Może i ładnie by wyglądały ale weź to człowieku przykręć!.. Sorry za szczerość... skręciłeś choć ze dwa numery tego Malucha? Jeśli nie,to Ci podpowiem dlaczego nie chcę żadnych szesciokątnych śrub. Skręcając 30 numerów zaorałem już łącznie 3 śrubokręty krzyżakowe Dextera. W tym modelu każda śruba jest jednocześnie gwintownicą. A żelastwa w tym modelu pełno. Jeszcze nie raz będziesz przeklinał pod nosem a kto wie, może tak jak i ja ochrzcisz ten model własną kwią...
Dlatego właśnie nie chcę śrub szesciokątnych i niech już jest tak jak jest!
;)
 

Tom

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
Witam
1)ja w swoim czasie też pokaże swojego fiacika.Na razie nie mam czasu gdyż robię renowację data 127 ale w skali real.
2)Dzięki na namiary.Napewno skorzystam
3)Przeguby-mam pewien pomysł.Jak mi się uda to napewno pokaże
4)Wieczorem dodam rysunki i zdjęcia z książki maluszka ktora mam.Wszystko ładnie widać.Swoją drogą wyprowadzenie linek jest podobne we wszystkich przynajmniej starszych fiatach.A na pewno w cinqaczento
5)Ja do silnika chciałem zamontować silniczek elektryczny by się obracał wal(co zresztą już ktoś robił bo jest filmik w necie)Ale chciałem na osi silniczka z tyłu założyć mały ciężarem(tak jak jest zbudowana wibra w telefonie)To wtedy jak by cały silnik był luźny to byłby fajny efekt pracującego silnika
6)Co do śrubek to troszkę na próbę skladalem fiacika i wiem jak to jest.Ale przy szesciokatnych srubkach i odpowiednim kluczu było by łatwiej.Chociaż mogły być takie w najbardziej znaczących się miejscach.Przy takich kosztach modelu mogli to zrobić.Ja będę chciał w niektórych miejscach zastosować takie śrubki.Np.z zegarków.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:8 oraz 1:12 87

Podobne wątki