• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fiat 126p oraz przyczepa Niewiadów

OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.408 47 0
#41
Garbusek mnie nie zainteresował na szczęście, ale Warszawa M20 już tak.Na dniach powinny sie u mnie pojawić wszystkie numery z nią do złożenia.
Tym czasem, dzięki jednemu z forumowych mistrzów blaszki pojawiły się u mnie tablice rejestracyjne do Fiata.Wszystkie oczywiście Warszawa Wola.
Mam jeszcze pytanie.Czy ktoś się orientuje, do którego roku przyczepa samochodu osobowego miała ten sam numer rejestracyjny co samochód?
SAM_5572.jpg
 

sluzbowo

Znany użytkownik
Reakcje
137 1 0
#42
Do 1983 r. na przyczepach o ciężarze powyżej 750 kg oraz przyczepach turystycznych umieszczano osobną tablicę, natomiast na przyczepach o ciężarze do 750 kg oraz motocyklowych – tylną tablicę przeniesioną z pojazdu ciągnącego. Od 1984 r. wszystkie przyczepy, oprócz motocyklowych, musiały mieć osobną tablicę.

Cytat: Wikipedia
 

pasztecik2233

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#43
Tak, ta choroba już tak podstępnie się rozwija, że człowiek nie ma siły się jej oprzeć. Dopiero co skończył się po 2 latach kompletowania VW Garbusek Cabrio i jest piękny.
Ja przyznam szczerze, że jestem początkującym modelarzem, zainteresował mnie ten Fiacik, bo mam sporo wspomnień z nim związanych. Ciekaw jestem jak model będzie się prezentował w całości. Jak na razie czekam na swoja przesyłke, bo zamowiłem prenumerate i juz wiem ze czeka mnie mega frajda.

Pokazesz jakies zdjecie Garbusa? :)
 

KSK 1982

Kustosz Sali Pamięci
Zespół forum
GGM
Reakcje
168 4 0
#44
Tutaj macie tego maluch poskładanego, najlepsze jest to że film pochodzi z 2015r:podstepny:


cytat z YT:

"Polska Motoryzacja1 dzień temu
Czy zaczęliście opracowywać model tego Malucha jeszcze jak ukazywała się Warszawa M20 albo Garbus do składania? No i czy pracujecie teraz nad jakimś innym modelem na polski rynek? Albo chociaż macie to w planach? Syrenka albo Polonez do składania to byłby również strzał w dziesiątkę.. ;) Jeżeli nie chcesz ogłaszać takich rzeczy tu publicznie to proszę chociaż o wiadomość prywatną :) Pozdrawiam
12


Adam Kasprzyk10 godzin temu
Praca nad takim modelem trwa parę lat, Gwarantuje ci że DeAgostini pracuje cały czas nad następnymi hitami, jednak jest to tajemnica handlowa i nic więcej nie mogę Ci powiedzieć. Poza tym że na powinieneś być zawiedziony ;)"
 
Ostatnio edytowane:

pasztecik2233

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#45
Ja jeszcze nie zacząłem składać Fiata bo czekam na części, a już zastanawiam się co chciałbym składać w następnej kolejności :) Poloneza tez kiedys miałem i w sumie fjanie byłoby mieć go w wersji 1:8
[DOUBLEPOST=1474553669,1474552739][/DOUBLEPOST]
W ten sposób kupi go mnóstwo ludzi, gdyby od razu calość gotowy kosztował przykładowo 1800zł to maaaało kto by go kupił płacąc jednorazowo tyle za model. Ja np nie dalbym tyle, a w częsciach tak, bo wtedy człowiek tego tak nie odczuwa.
Co do tego, że jakby od razu można było go kupić całego, to ja też bym pewnie się nie zdecydował. W ratach to jednak w ratach. Na inne przyjemności tz wydaje się co misiąc, nie wiem na kino, zakupy, czy nawet piwo :) Wydaje mi sie tez ze oczekiwanie na kolejne czesci jest fajniejsze niz kupno modelu od razu i wstawienie do go gabloty czy postawienie na szafce pozdro :)
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.813 40 1
#46
Ja przyznam szczerze, że jestem początkującym modelarzem, zainteresował mnie ten Fiacik, bo mam sporo wspomnień z nim związanych. Ciekaw jestem jak model będzie się prezentował w całości. Jak na razie czekam na swoja przesyłke, bo zamowiłem prenumerate i juz wiem ze czeka mnie mega frajda.

Pokazesz jakies zdjecie Garbusa? :)
Aby nie zaśmiecać wątku podeślę fotki na PW
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
#48
Fajnie że ten wątek powstał.:)
Ja rownież wziąłem się na swojego "Kaszlaka"
Już na etapie 3 numeru stwierdziłem, że nie wszystkie elementy w modelu są według mnie do zaakceptowania i trzeba nanieść pewne poprawki (kolor dobierany na oko na podstawie zdjęć).

Oto moja wizja 3 numeru...:p
20160924_121208.jpg


A oto inspiracja... fabrycznie nowy maluch:)
RZ3g4_rbe1MT.jpg

20160924_122017.jpg


(Źródło: http://www.adrenalinemotorsport.pl/...975r-z-przebiegiem-132-kilometrow-na-sprzedaz)
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.408 47 0
#49
Wyprzedziłeś mnie z tym malowaniem felg.Ja jednak mam ochotę zrobić je w kolorze srebrnym.W każdym razie Twoje wyglądają znacznie lepiej niż to co dano do modelu.
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
#50
Irokez46 uważaj z tym przy malowaniu.
Felgi są pomalowane jakimś dziadostwem który wchodzi w reakcje z farbami w sprayu (stosowałem Tamiya) i po wyschnieciu złazi płatami do gołego metalu! Trzeba najpierw dokładnie zerwać starą farbę do zera. Inaczej dramat!
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.408 47 0
#51
Adam Kasprzyk10 godzin temu
Praca nad takim modelem trwa parę lat, Gwarantuje ci że DeAgostini pracuje cały czas nad następnymi hitami, jednak jest to tajemnica handlowa i nic więcej nie mogę Ci powiedzieć. Poza tym że na powinieneś być zawiedziony ;)"
Oby tylko nie miał na myśli Zisa-110, który teraz wychodzi w Rosji, bo ani to u nas popularne ani ciekawe.Co ja bym dał za Syrenę 104.:love:
 

Załączniki

pasztecik2233

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#52
Fajnie że ten wątek powstał.:)
Ja rownież wziąłem się na swojego "Kaszlaka"
Już na etapie 3 numeru stwierdziłem, że nie wszystkie elementy w modelu są według mnie do zaakceptowania i trzeba nanieść pewne poprawki (kolor dobierany na oko na podstawie zdjęć).

Oto moja wizja 3 numeru...:p
Zobacz załącznik 419432

A oto inspiracja... fabrycznie nowy maluch:)
Zobacz załącznik 419437
Zobacz załącznik 419438

(Źródło: http://www.adrenalinemotorsport.pl/...975r-z-przebiegiem-132-kilometrow-na-sprzedaz)
Świetny ppomysł z tymi felgami, też to rozkminie. W sumie można sobie tego Maluszka naprawdę fajnie przerobić, bo ta skala 1:8 daje tyle możliwości. Inspirujecie Panowie :)
 

Martino

Znany użytkownik
Reakcje
490 8 0
#53
Patrząc na wielkości części, czasami jestem przerażony jakie gabaryty osiągnie.
Fiat 125p, Ikarus albo Jelcz to by była kolekcja choć wydaje mi się, że skala mniejsza jak to przy wydaniach specjalnych bywało pomijając śmieciarę.
 

pasztecik2233

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#54
Ja wlasnie dzisiaj odebrałem przesyłkę i rzeczywiście te częsci są mega duże. W sumie nie zacząłem ejszcze składać bo jakoś brakuje mi czasu ale już mam parę pomysłów jak udoskonalić mojego własnego Fiacika
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:8 oraz 1:12 87

Podobne wątki