• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fiat 126p oraz przyczepa Niewiadów

grzecho668

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Witam. Niewiem czy temat był poruszany. Chodzi o spasowanie pokrywy bagażnika. Czy ktoś zrobił tak żeby ładnie to wyglądało? Po montażu według instrukcji wygląda to jak jakaś wielka porażka
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
To też tak nie do końca....
Irokez musiał rozginać zawiasy, żeby się to spasowało. Ja też się troche z tym nakombinowałem, ale ostatecznie nie było tak źle bo zwiasy były proste a tylko na śrubach regulowałem. U niego niestety trochę gorzej było. Zależy jak się trafi...ale idzie to ogarnąć. Trzeba najpierw sprawdzić czy śruby są dobrze poskręcane a potem sprawdzać te zawiasy z 1 lub 2 numeru (już nie pamiętam).
 

Martino

Znany użytkownik
Reakcje
490 8 0
Koledzy mają umiejętności i doświadczenie co widać po efektach na zdjęciach. Po próbach, zmaganiach montaż idzie do przodu. Nie wiem jak według DeA zwykły Kowalski ma sobie radzić. Ja swojego nie zacząłem jeszcze składać.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.409 47 0
Ano sam się zastanawiam jak ten model może komuś wyjść, kto się nie zna na pewnych trikach modelarskich. Wnętrze przyczepy dajmy na to całe w bieli, no jak dla mnie koszmar. Z drugiej strony może i zwykłemu Kowalskiemu wystarczy to co jest nie w kolorze czy odstające.
 

Desperado76

Nowy użytkownik
Reakcje
3 1 0
Co tu taka cisza od 3 miesięcy?
To może ja zapodam temat. Myślicie już o jakiejś gablotce na ten model?
Jakieś fajne pomysły? Ja nie zdecydowałem się na gablotkę z DeA ze względu na cenę.
Będę zamawiał u szklarza, a podstawę myślę zrobić z płyty MDF lub ze sklejki.
Jak to u Was wygląda?
 
Reakcje
83 1 0
To może ja się pochwalę efektem zmian inspirowanych poczynaniami forumowiczów ;)
Niestety mój telefon nie radzi sobie ze zdjęciami słabo oświetlonymi:(
 

Załączniki

Reakcje
83 1 0
Tablice wygenerowałem tutaj: http://platesmania.com/pl/informer
i wydrukowałem na papierze z klejem, następnie oryginalne tablice od dea zeszlifowałem wypukłe litery i wkleiłem w powstałą "ramkę" wycięte z wydruku. Ot cała tajemnica.
Szlifowanie to istna męczarnia bo nie mam dremela i robiłem to ręcznie pilnikiem i pilniczkami (kilka wieczorów z głowy i połowa siwych włosów).
Tablice na przód mam z dodatkowego numeru z tablicami z przodu (kupiony w kiosku) i są przyklejone kropelką w żelu (jest taka nowość - przynajmniej ja to pierwszy raz zobaczyłem) i na razie trzyma.

Ponieważ toner z kartki na jednej tablicy mi się zadrapał - po wymianie na nowy oraz pozostałe tablice zabezpieczyłem rozsmarowując zwykły klej kropelkę po całej tablicy z przyklejoną kartką do "ramki" (wiem że to pewnie nie profesjonalne ale smarowałem to palcem - tylko trzeba było wkropić dużo kleju i szybkim ruchem przeciągnąć przez tablicę żeby klej nie złapał palca :p) - pewnie można to inaczej zabezpieczyć np laminując i potem wkleić albo przykleić z góry filię z klejem ale nie miałem nic takiego a chciałem juz to skończyć.

Zrezygnowałem z tablicy kwadratowej z tyłu bo taka mi się bardziej podoba a otwory mi nie przeszkadzają bo w oryginale u rodziców też takie otwory montażowe były :)
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.927 386 20
Ponieważ toner z kartki na jednej tablicy mi się zadrapał - po wymianie na nowy oraz pozostałe tablice zabezpieczyłem rozsmarowując zwykły klej kropelkę po całej tablicy z przyklejoną kartką do "ramki
Najprościej zabezpieczyć lakierem w sprayu. Cieniutką warstwę kładziesz na gotowy wydruk, czekasz jak wyschnie i masz gotowe.
 
Reakcje
83 1 0
Pozostałe zmiany w aucie w stosunku do dea to:
- pomalowane felgi - (zwykłym lakierem samochodowym w sprayu o konkretnym numerze ral - było wcześniej na forum)

- pomalowane widoczne śruby - (lakier samochodowy w buteleczce z pędzelkiem - kupione na aukcji w mieszalni za 7 PLN - robione na zamówienie (też wcześniej o tym pisałem))

- pomalowane ramki szyb w drzwiach (kolor srebrny i czarny przy małym okienku) - długo kombinowałem z lakierami, oklejaniem, pędzelkami, sprayami - efekt to 2 szt. drzwi do wyrzucenia i w końcu olśnienie - kupiłem za 10 PLN flamaster akrylowy do pisania po szkle, metalu z płaska końcówką w kolorze srebrnym i czarnym i jednym pociągnięciem ramki się "same" pomalowały)

- przerobione zawiasy klapy bagażnika - też kombinowałem bo w pierwotnej wersji miałem szczelinę na 5 mm - efekt to wykupiony cały zapas numeru 2 z empika :) - cholerstwo przy próbie wyginania od razu sie łamało - ostatecznie upiłowałem mocowania równo z dziurą na śrubkęczyli zawias kończy się tam gdzie kiedyś była dziura - i wywierciłem nowe otwory poniżej oraz leciutko (gdzieś o 1 mm rozgiąłem ucho wygięcie zawiasu - wg mnie teraz klapa pasuje idealnie jedynie to leciutko obciera o karoserię i nie można otworzyć całkowicie do pionu (zatrzymuje się na znaczku ) ale nie opada sama po otwarciu (co widać na zdjęciu) . W razie czego zostawiłem sobie jeden numer 2 na zapas gdyby zawias strzelił.

- wyklejenie podłogi i półki flockiem czarnym imitującym wykładzinę.

- zaklejenie dziur montażowych w drzwiach od środka - dziury z łbami śrub po prostu zalałem dużą kroplą lakieru samochodowego o którym piszę wcześniej

- zamalowanie na kolor nadwozia srebrnego mocowania linki zabezpieczającej klapę silnika

- przerobienie pasów bezpieczeństwa - zrobiłem z 2 jeden dłuższy i zamocowany na dole pomiędzy siedzeniem a podłogą.

- zmiana mocowania płytki sterownika - robiła mi zwarcie czego efektem było mruganie tylnych świateł - odkręciłem ją i podłożyłem kawałek filcu i zostawiłem bez mocowania - trzyma się mocno na kablach a i tak nikt nie będzie nim rzucać - efekt - światła świecą bez żadnego mrugania i bez grzania baterii.
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
83 1 0
Najprościej zabezpieczyć lakierem w sprayu. Cieniutką warstwę kładziesz na gotowy wydruk, czekasz jak wyschnie i masz gotowe.
Masz racje ale tak jak pisałem nic takiego pod ręką nie miałem. Fiacik jest moim pierwszym modelem i pierwszym spotkaniem z modelarstwem - i dopiero "kolekcjonuje" narzędzia. Ale mnie wciągnęło na tyle że zaczynam skręcać Warszawę (numery odkupione na rynku wtórnym) i zbieram Dacię z Rumuni. Dacii nie składam bo czekam na komplet żeby w razie czego reklamować i móć zwrócić gdyby coś się popsuło i przestali przesyłać. Póki co 80 numerów jest u mnie :).

Ale wracając do tematu przy okazji chciałem podpowiedzieć żeby zwrócić uwagę przy składaniu budy z podwoziem na elementy tapicerki przy tylnym siedzeniu - te boczki są tylko leciutko większe niż dziura w boku karoserii (te plastiki z obramówką słupka i tylnego okienka) i włażą pod plastik - widać to na zdjęciach na innych forach - ja walczyłem z podkładaniem blaszki (a dokładnie nożyków kuchennych :p) pomiędzy te boczki i karoserię żeby nie właziły pod spód podczas składania i za 4 razem udało się one powinny być wystające na karoserię od środka a nie wchodzić pod nią.
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.927 386 20
Masz racje ale tak jak pisałem nic takiego pod ręką nie miałem. Fiacik jest moim pierwszym modelem i pierwszym spotkaniem z modelarstwem - i dopiero "kolekcjonuje" narzędzia.
Jak masz jakąś kobietę obok to u niej zawsze znajdziesz lakier do włosów. Też może być... ;) Czasem tylko trzeba ze dwie-trzy cieniutkie warstwy takiego lakieru położyć.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.409 47 0
Długą rozłąkę miałem z Maluchem, zatrzymałem się na numerze 103, ale było to spowodowane brakiem czasu na pomalowanie ramek w drzwiach. Udało się jednak wczoraj sporo nadrobić. Model skręcony, elektryka działa bez zarzutu. Gorzej wygląda sprawa drzwi, kiepsko działają zamki przez co drzwi co chwila trzeba domykać. Ogólnie poziom wykonania drzwi jakby z innej, gorszej fabryki. Na plus mechanizm opuszczania i podnoszenia szyb. Trzy zębatki działają znacznie lepiej niż bloczki i śliska linka. Dziś dzień na detale, tablice rejestracyjne itp.
Wykładzina do bagażnika to wyrób Karola, świetne uzupełnienie. Brak jeszcze koła zapasowego i kilku szmat, ale mniej więcej mój bagażnik tak będzie wyglądał.
126p 001.JPG
126p 002.JPG
126p 003.JPG
126p 005.JPG
126p 006.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:8 oraz 1:12 87

Podobne wątki