• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fiat 126p oraz przyczepa Niewiadów

tommkis

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
Witam Wszystkich. Składam obecnie drugi model ( poprzedni Warszawa M20 ). W obecnym drażni mnie wnętrze przyczepy tzn. kolor. Irokez46 i KAROLeski2 świetnie pomalowali środki. Z uwagi na blade pojęcie o modelarstwie moje pytanie związane jest z farbami. Może doradzicie mi czym i jak pomalować wnętrze przyczepy ? Firanki też zmienię bo trąci badziewiem :)
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Dobra to po kolei...
1) Kolor ścian.
Zgadzam się z Tobą. Fabryczne wyglądają dramatycznie. Wnętrze rodem z kostnicy za PRL-u i co najgorsze nijak się mają do oryginału.
Jak to ogarnąć?
a) Porządnie odtłuścić... Ja jako nałogowy palacz zastosowałem benzynę do zapalniczki Zippo. Mimo że te wszystkie elementy są malowane jakimś shitem to z tą benzyną farba nie wchodzi w reakcje. Przemywam wacikiem, czekam kwadrans i...
b) Gruntowanie...
Już na felgach przetestowałem kilka podkładów i... niestety robią się kluchy.
Ten na zdjęciu po prawej nie wchodzi w reakcje z tym chińskim badziewiem. Do kupienia w markecie budowlanym. Zostawiam na dobę i...
c) Malowanie I warstwa docelowy kolor...
Zaczynam tryskać od krawędzi i na koniec maluję pozostałe powierzchnie. Pamiętaj! Cienka warstwa. Lepiej później rzucić 3 lub 4 warstwę niż nawalić zacieków. Zostawić na dobę do wyschnięcia.
d) Malowanie II warstwa...
Jak wyżej, ale dwie doby schnięcia.
c) Oceniasz efekt i... jeśl nadal coś niedomalowałeś walisz III warstwę i dwie doby czekasz.
d) Pruszenie...
Aby uzyskać efekt "szorstkości materiału" malujesz "strzałami" z puszki z odległości ok 0.5m od elementu. Pokryje się taką delikatną mgiełką.
e) Gdy wszystko zdechnie lakierujesz całość bezbarwnym matem (ja stosuję Tamiyę) i niech dobę schnie.
f) Skręcasz i już...

Tą samą metodą możesz też zrobić zaślepki śrub montażowych.
Potrzebujesz jakąś nie śliską i nie za grubą naklejkę samoprzylepną. Ja stosuję naklejki z drukarki etykiet magazynowych. Całość wykonujesz jak wyżej (no... oczywiście bez odtłuszczania). Dziurkaczem biurowym wycinasz kółka i naklejasz w miejscu śrub montażowych. Efekt? Z 10-15 cm widać je, ale im dalej tym przestają być widoczne i nie rażą tak jak te czarne śrubki.

Zasłony.
To co daje dea to jakaś kpina. Już nie chodzi o wzorek bo to kwestia gustu, ale o... grubość i sztywność materiału. No...urwa mać! Przegiecie!
Testowałem wiele materiałów, ale nalepiej się sprawdza materiał z jakiegoś stroju kąpielowego/kąpielówek.
1) Po wycięciu nie gubi nitek.
2) Jest cienki i elastyczny, wiec też ciężko siedzi na karniszu i nie zsuwa się samoczynnie tylko układasz go jak chcesz.
Kolory jakie tylko chcesz. Przewal allegro. Damskie jednoczęsciowe stroje kąpielowe, używane i zobaczysz ile tego jest.
Ja się uparłem na brązowe zasłonki i bez problemu znalazłem taki za jakieś grosze. Przyszedł pociąłem, pozakładałem i jest :)

To tyle... w razie czego śmiało pisz, coś Ci podpowiemy.
. 20180124_223342.jpg 20180124_223348.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Ja robiłem to nieco inaczej niż Karol. Pierwsza faza to otłuszczenie tego badziewia. Ja użyłem płynu do mycia naczyń, ale zdaje się że benzyna byłaby lepsza. Kolejna faza to malowanie sprejem Tamiya. Pierwsza warstwa, po pół godzinie druga i dzień schnięcia. Następnie tym samym kolorem, ale już z Pactry robiłem fakturę. Maczałem zwykłą gąbkę do mycia naczyń w Pactrze i paćkałem na powierzchnię pomalowaną Tamiyą. Oczywiście z gąbki nie może ściekać, najlepiej kilka razy wcześniej dotknąć do jakiejś kartki papieru. Co do zasłon, to materiał jest tragiczny, ale że widziałem taki wzór kiedyś w Niewiadowie to zostawiam to co jest. Ja swoje tylko podkleiłem cyjanoakrylem jako podwinięte na jedną stronę i jeszcze dorobię paski, którymi niby są ściągnięte. Zaślepki zrobię metodą Karola, ale dopiero jak dotrą meble bo cześć z tych otworów i tak zostanie zamaskowana wyposażeniem wnętrza.
A w międzyczasie Trybuna trafiła na swoje miejsce.
126p 001.JPG
 

tommkis

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
Dziękuję serdecznie za szczegółowe opisanie jak poprawić to g...o bo patrzeć już na to nie mogę. Dzięki Wam może i ja liznę jakiś ułamek % podstawowych zasad modelarstwa :) . Trybuna Ludu rewelacja. No ale mogę tylko pozazdrościć - dla mnie to już wyższa szkoła jazdy.
 

Tom

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
Ja Was nie rozumie "guwno,badziewie" po co to kupujecie jak Wam sie nie podoba?Niech kazdy sam zbuduje od podstaw model sam.Owszem model nie jest idealny ale w tym zabawa ze jak ktos chce to moze poprawic a jak ktos nie potrafi to sklada tak jak chce.Jak by bylo idealnie to kazdy mialby taki sam i to bylo by nudne.Bo czym bylo by sie chwalic koledze jak on by mial identyczny model.Troche dystansu! To ma sprawiac przyjemnosc!
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Tom, ja może powiem tak... Kiepska realizacja dobrego pomysłu.
Sam projekt modelu uważam za bardzo dobry (mimo kilku uproszczeń) niestety jakość użytych farb zostawia wiele do życzenia... Pozostaje wybór albo to zaakceptować, albo sobie darować cóż... życie.
Jednak pewne elementy tego projektu należy skrytykować i zwrócić uwagę innych składających chociażby po to, żeby inni mogli też odpowiednio zareagować zanim zniweczą całą swoją dotychczasową pracę.
 

tommkis

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
Tom jak ktoś tak jak ja nie potrafi lub nie ma pomysłu na poprawę to właśnie po to są fora żeby podpytać. Sam to przecież robisz. A i też pisałeś ze tandeta i że za taką kasę to mogli by się bardziej o szczegóły postarać. Nie ma co się denerwować . Lepiej opisać jakiś fajny pomysł jak np. dorobić szkiełko do licznika ;-). Uważam że sam model jest ok. ale za tyle tysięcy to dźwignie ssania i rozrusznika to powinny być w takim modelu.
 
Ostatnio edytowane:

Tom

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
Zgadza sie ze mogli by zadbac o pewne szczeguly.Ale akceptuje tak jak jest .Ale nie wiem wczym niektorzy maja problem.Plastik jak plastik.Wiadomo ze go nie pomaluje nitro itp.Nie mam zadnego problemu.Ktos kiedys pisal ze mial problem z pomalowaniem felg bo mu farba sie luszczy itp.Nie wiem czym to malowal.Ja kupilem pierwszy lepszy lakier akrylowy w spreju i pieknie sie pomalowalo_Owszem podziwiam wasze prace i mi sie podobaja.Pewne zeczy w modelu sa wykonane nie tak jak bym chcial ale coz to jest produkcja masowa wiec nie ma sie co dziwic.
 

tommkis

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
No to jest fakt że masowa produkcja nigdy nie będzie doskonała. Więc jak będę miał z czymś problem to będę pytał bo to jest mój drugi model w życiu :) , a w Warszawie nic nie zmieniłem bo się bałem że coś zawale. Te tablice rej. które wykonał do Warszawy Irokez46 są mega fajne.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
A ja będę krytykował bo płacę za to i mam do tego prawo. Gdybym nie umiał robić tych wszystkich modelarskich poprawek to pewnie odpuściłbym sobie ten model w pewnym momencie bo część elementów i rzeczy jest tam badziewna. A tak poprawiam i krytykuję i nikt mi tego nie zabroni. Każdy ma swój wybór czy coś zmieniać, czy akceptować takie jak jest czy wychwalać nad niebiosa czy zwyczajnie skrytykować. Skoro już malowali wnętrze na biało to czemu nie pomalowali na właściwy kolor?
 

tommkis

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
Też miałem już chwile zwątpienia czy nie zrezygnować. 4 razy reklamowałem numery z przesyłki. Otwieram paczkę wyjmuje numer a tu jak nie jakaś część złamana to pęknięta. I znowu czekanie na dosłanie całego. Z Warszawą było tak samo tyle że biegałem do kiosku i znajoma sprzedawczyni mi wymieniała numer albo rozrywała i podmieniała dobrą część. Więc myślę że za taką kasę należy nam się żeby bardziej dbali o jakość i szczegóły. Ewentualnie zmniejszyć cenę. Nikt by wtedy złego słowa nie powiedział. Wracając do firanek - u mnie snują się nitki i jedna jest rozdarta w miejscu wsuwania karnisza. Zszyć się nie da bo nitki się snują. Jak zsuwam na bok to wyskakuje z otworu karnisz :) ech..... . W numerze 75 będzie nadwozie . Już się zastanawiam czy nie będzie z wadą na lakierze ;-) . KAROLeski2 - świetnie wykonałes wieszak na drzwiach przyczepy.
 
Ostatnio edytowane:

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
No to masz pecha.Na tyle numerow nie spotkalem sie bym musial cos reklamowac.
No to wygląda na to że ja też mam pecha.
Łącznie reklamowałem też ok 10 numerów. Głownie z powodu wad produkcyjnych: wady odlewów i wady lakierowania, oraz jedną wadę mechaniczną (pęknięta szyba przyczepy)
Wiec w tej kwestii zgadzam się z Tomem i Irokezem...
 

jarko-sa

Nowy użytkownik
Reakcje
7 0 0
Witam Panowie (bo nie znalazłem w tym wątku żadnej Pani)

Dzisiaj dołączyłem do forum a czytam je do wczoraj, coś tam napisałem w "Poznajmy się" więc tu sobie odpuszczę i wrócę do tematu.
Oczywiście mam prenumeratę od samego początku (bez gabloty) ale dopiero wczoraj zabieram się do składania Fiata.
Czytając temat troszkę się zmartwiłem reklamacjami bo przyznam że specjalnie nie przyglądałem się co w jakim stanie przyszło a to z braku czasu i że nie przyszło mi to do głowy, ale trudno jakoś będę musiał wybrnąć z "takich problemów"

Tak do końca jeszcze nie planowałem zaczynać składania ale "Kolega" Irokez46 "natchną" mnie do rozpoczęcia tej jak mam nadzieję fascynującej "zabawy"
A "natchną" mnie wykładziną podłogi jaką wykonał w swoim fiaciku ;-)
Postanowiłem że i w moim będzie podobna wykładzina.
Zawodowo pracuje z różnymi materiałami i zawsze sobie coś "odłożę" z myślą że się przyda...
I właśnie się przydało, podłoga mojego fiacika ma właśnie wykładzinę ;-)

tapicerka 1.jpg
tapicerka 3.jpg
tapicerka 4.jpg
tapicerka 5.jpg



ps.
Czy to wątek ogólny czy powinienem założę własny ?
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
W pierwszej kolejności zwracaj uwagę co i jak piszesz;) Bo na tym forum tępi się za niechlujną i z błędami pisownię.:(
 

Tom

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
Co do reklamacji na te 75 numerow ja nie wykrylem zadnej wady w czesciach ktore dostalem.Najwyzej bledy w zaprojektowaniu modelu .Ale to wiadomo.Jak chce sie miec ideal to trzega kupic sobie orginal ;-)
albo ssamemu przerabiac.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
No to wreszcie jakieś efekty zbierania od tylu miesięcy.
Oj podoba mi się bardzo z kastą.:cool:
Niestety też kilka słów krytyki. Dźwięk pozostawia sporo do życzenia, bardziej jakiś traktorek niż Maluch. Kolejna porażka to gdy wciskamy klakson to gaśnie silnik.
126p 001.JPG
126p 002.JPG
126p 004.JPG
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Dziś dla odmiany wrzucę kilka gadżetów jakie udało mi się skompletować do mojego Malucha.
Pomysł upiększenia Malucha i Warszawy M20, ku mojej radości podchwyciła również moja żona i regularnie przeszukuje jeden z chińskich portali i wyszukuje mi takie smakołyki.

Oczywiście nie wszystkie trafią do Malucha, tam trafią "graty" związane z biwakowaniem.
Pozostałe rzeczy trafią do Warszawy M20 i kolejnego modelu (jeśli wyjdzie).

Na biwak:

20180216_164438.jpg


20180216_164521.jpg


20180216_170800.jpg


20180216_170808.jpg


20180216_170913.jpg


20180216_170929.jpg


20180216_171018.jpg


20180216_171154.jpg


20180216_171201.jpg


20180216_171514.jpg


20180216_171542.jpg


20180216_171547.jpg


20180216_171822.jpg


20180216_172029.jpg


20180216_172104.jpg


20180216_172137.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:8 oraz 1:12 87

Podobne wątki