• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fiat 126p braki wydobycia detali technicznych i wyposażenia modelu

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

126p VISION

Nowy użytkownik
Reakcje
7 0 0
#1
Nowa kolekcja modelu Polskiego Fiata 126p reklamowana hucznie przez wydawnictwo DeA, zachęca Nas potencjalnych klientów do tego aby złożyć samemu i stać się posiadaczem wiernej repliki kultowego modelu Malucha w skali 1:8.
Wyemitowane spoty TV oraz liczne ogłoszenia aukcyjne typu “Fiat 126p jako arystokrata polskich dróg” z pięknymi zdjęciami dodają pikanterii ogłoszeniom, na których widzimy Maluszka w stanie wręcz gabinetowym…Tymczasem kiedy jesteśmy już podjarani… mamy już zaklepaną prenumeratę i otrzymujemy bardzo opóźnione kolejne zafoliowane numery przychodzi czas z którym każdy nowy wyczekiwany numer kolekcji będzie zawierał liczne wady…, które będą wynikać z różnych przyczyn.
Badanie rynku przeprowadzone dzięki ankiecie, wyniki zaskakujące więc czas na cięcie kosztów… bo zapotrzebowanie na model Maluszka na rynku Polskim jest wysokie.

Wierna replika modelu Polskiego Fiata 126p z najdrobniejszymi dopieszczonymi szczegółami przeistacza się w takie dopracowane detale jak: wysoka jakość druków do płacenia, niepraktyczne segregatory których ma być 8sztuk !!! (cholera mnie bierze na ich widok nie mówiąc że pierwszy darmowy a każdy kolejny po 19,99zł) umyślne wady… i świadome braki wydobycia drobnych detali modelu. Proszę bardzo pierwszy przykład poszli na łatwiznę brak charakterystycznych detali, np: model PF 126p jest statyczny nie będzie jeździł więc nie ma potrzeby umieszczenia rozrusznika, brak dźwigni rozrusznika, ssania w środkowym tunelu, świecących kierunków, zimna barwa światła LED w kapliczce, dźwięk z głośniczka zabawkowy – porażka, lepiej nie włączać, nędzne wyposażenie przyczepy zasłonki szyb, brak rusztu na kuchence itp.

Umieszczając ten temat chciałem jasny obraz modelu przedstawić że już czas na konstruktywne zmiany… Podzielcie się dotychczasowymi spostrzeżeniami i piszcie o zauważonych wadach i świadomych brakach wydobycia drobnych detali modelu. Może z czasem przeczytają nasze opinie i na zakończenie kolekcji zaoferują nam dopracowane dodatki w postaci facelifting PF 126p.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.345 47 0
#2
Nie wiem po co tworzyć kolejny temat o tym modelu. Już w pierwszym temacie wymieniono wszystkie wady i minusy a w trakcie składania przez użytkowników pojawiają się nowe.
A nasze opinie i tak będą mieli gdzieś i skoro mają gotowy model nic w nim nie zmienią. Ja wychodzę z założenia, nie podoba się to nie kupować, za drogie nie kupować. Nikt nikogo nie zmusza.
 

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
281 45 10
#3
Nowa kolekcja modelu Polskiego Fiata 126p reklamowana hucznie przez wydawnictwo DeA, zachęca Nas potencjalnych klientów do tego aby złożyć samemu i stać się posiadaczem wiernej repliki kultowego modelu Malucha w skali 1:8.
Wyemitowane spoty TV oraz liczne ogłoszenia aukcyjne typu “Fiat 126p jako arystokrata polskich dróg” z pięknymi zdjęciami dodają pikanterii ogłoszeniom, na których widzimy Maluszka w stanie wręcz gabinetowym…Tymczasem kiedy jesteśmy już podjarani… mamy już zaklepaną prenumeratę i otrzymujemy bardzo opóźnione kolejne zafoliowane numery przychodzi czas z którym każdy nowy wyczekiwany numer kolekcji będzie zawierał liczne wady…, które będą wynikać z różnych przyczyn.
Badanie rynku przeprowadzone dzięki ankiecie, wyniki zaskakujące więc czas na cięcie kosztów… bo zapotrzebowanie na model Maluszka na rynku Polskim jest wysokie.

Wierna replika modelu Polskiego Fiata 126p z najdrobniejszymi dopieszczonymi szczegółami przeistacza się w takie dopracowane detale jak: wysoka jakość druków do płacenia, niepraktyczne segregatory których ma być 8sztuk !!! (cholera mnie bierze na ich widok nie mówiąc że pierwszy darmowy a każdy kolejny po 19,99zł) umyślne wady… i świadome braki wydobycia drobnych detali modelu. Proszę bardzo pierwszy przykład poszli na łatwiznę brak charakterystycznych detali, np: model PF 126p jest statyczny nie będzie jeździł więc nie ma potrzeby umieszczenia rozrusznika, brak dźwigni rozrusznika, ssania w środkowym tunelu, świecących kierunków, zimna barwa światła LED w kapliczce, dźwięk z głośniczka zabawkowy – porażka, lepiej nie włączać, nędzne wyposażenie przyczepy zasłonki szyb, brak rusztu na kuchence itp.

Umieszczając ten temat chciałem jasny obraz modelu przedstawić że już czas na konstruktywne zmiany… Podzielcie się dotychczasowymi spostrzeżeniami i piszcie o zauważonych wadach i świadomych brakach wydobycia drobnych detali modelu. Może z czasem przeczytają nasze opinie i na zakończenie kolekcji zaoferują nam dopracowane dodatki w postaci facelifting PF 126p.
To Ty jeszcze wierzysz w reklamę ?
 
OP
OP
126p VISION

126p VISION

Nowy użytkownik
Reakcje
7 0 0
#4
To Ty jeszcze wierzysz w reklamę ?
Zaprezentowana forma przekazu informacji jakim jest reklama „Fiat 126p Maluch – kolekcja DeA” oraz „Fiat 126p jako arystokrata polskich dróg” ma na celu uzyskanie jak największego zysku całkowitego ze sprzedaży numerów omawianej kolekcji modelarskiej. Jasno określony interes, świadome dążenie do realizacji, redukcja kosztów równa się dodatni wynik finansowy. I tak jest w każdym prosperującym przedsiębiorstwie !.

W omawianym przypadku nie dostajemy rzetelnych wiadomości o finalnym produkcie. Moim zdaniem większa połowa obecnych prenumeratorów kolekcji Fiata 126p poniosła się z sentymentem jak do starej zabawki…, po prostu poniosło Nas do wspominania… i z zamiłowaniem do realnego dawnego produktu… Fachowcy mieli za zadanie tak efektownie ubarwić reklamę, aby przyciągała uwagę i zbudzała zainteresowanie społeczności nie tylko tej modelarskiej.
Zaprezentowany model jest wyidealizowany na maksa. Wyolbrzymiane są szybkie ujęcia detali… jako zalety ,które z każdym nowym numerem nie są zgodne z prawdą. Wszystko pięknie wręcz gabinetowo…, a o wadach, które posiada przecież każdy produkt ani słowa. Dlaczego nie ma pokazanego w spocie zdjęcia podwozia ?
Ponieważ zaoferowany jest istny gniot z układem hamulcowym… już mogli pominąć całkowicie tak jak to zrobili z rozrusznikiem…

Być może uwierzyłem w omawianą reklamę produktu przenikła do mojej podświadomości, tak mocno że po prostu chciałem zamówić ten produkt. Na stare lata chciałem mieć piękną nową supernowoczesną grającą zabawkę... Niestety nie jestem zadowolony z zakupionego produktu, nie z racji kosztu całości całej prenumeraty tylko z braku bardzo istotnych detali… Ja sobie poradzę z elektryką, elektroniką innymi jeszcze detalami ale są inni którzy nie mają smykałki do tego typu prac i na pewno to ich boli.
Co niektórzy mają już tego modelu naprawdę dosyć co można zaobserwować na portalach typu all…drogo itp. Ceny stanowczo niższe dostępne w częściach jak i złożone… I tu zapala się pomarańczowe światełko świadczące o tym że są naprawdę bardzo duże niedociągnięcia ze strony wydawnictwa DeA.
Reasumując optymizmem: Jeśli chcemy być zadowoleni z zakupionego produktu, ważne żeby dokładnie go obejrzeć i wypytać o wszystko co nas interesuje. Niestety tu jedynie możemy wybrać opcję w postaci przerwania prenumeraty, a jak już wytrwamy do końca to trzeba się liczyć że wydawnictwo zgodnie z regulaminem ma prawo do cięcia oryginalnych detali…
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#5
Kolego @126p VISION . Nie wiem jak długo żyjesz na tym świecie, ale tego co napisałeś, to jesteś jednym z wielu, ale to naprawdę wielu, którzy uwierzyli w reklamy i dali się nabrać na reklamowane produktu. Niestety, reklama mówi zawsze tylko część prawdy i to tą część, która ma przyciągnąć kupującego. To jest stosowane od wielu lat, w każdego rodzaju reklamie i tego nie zmienisz. Niestety.
Myślę, że już dosyć wylewania żali na oszustwo reklamowe. Zamykam temat, bo prowadzi on do nikąd.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki