• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fiat 125p 1/8 Deagostini

fleex

Nowy użytkownik
Reakcje
4 0 0
#22
Witam wszystkich.
Muszę przyznać, że Fiat zaskoczył mnie stalowym silnikiem (blok, głowica, pokrywa) - tak samo skrzynia biegów w przeciwieństwie do Poloneza, w którym te elementy są fajne ale niestety plastikowe.

Mam porównanie ponieważ składam oba modele + nowy Dodge Charger z Fast & Furious (może powstanie wątek?) - Dodge to będzie prawdziwy kolos :)

Zapraszam do śledzenia relacji z budowy wszystkich modeli na mojej stronie http://www.modelprimo.com/
 

Radziu

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#24
Co do koloru to moim zdaniem to ma być kolor Bahama Yellow ten sam co Fiat ze Zmienników. Choć faktycznie może nie do końca trafili bo chyba wyszedł zbyt ciemny, ale mogę się mylić, bo dawno nie widziałem oryginału, a TV w tamtych czasach niezbyt dobrze odwzorowywała kolory. Generalnie faktycznie, Maluch, Polonez i Duży Fiat w niemal identycznym kolorze.

W każdym razie szkoda, że nie zrobili chociaż opcji premium dodatków które zmieniły by tego Fiata w TAXI ze zmienników. Jeszcze bardziej by mi się podobał.

Co do silnika czy zawieszenia według mnie lepiej się zapowiadają niż w Polonezie.

PS. Czy ktoś ma tego Fiata w ofercie premium?
 
Ostatnio edytowane:

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#27
Bez względu co mówią w filmie kolor FIATA WAE 606B to był Fiatowski kolor L79 - określany oficjalnie jako bursztynowy (nie wiedzieć czemu). Wiele kolorów w tamtym okresie miało swoje potoczne nazwy - czerwień brazylijską nazywano wiśniowym, szary F624 określano jako kawa z mlekiem itp
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.447 31 4
#29
@Mafo, świetna ta strona, nie wiedziałem, że taka bogata paleta kolorów była. Na drogach w latach 80 widziało się standardowe kolory, ja najbardziej chyba pamiętam jasne białe/szare i czerwone, ale F618-seledynowy? Aż z ciekawości poszukam sobie w necie fotek z rożnymi kolorystykami. Mój wuj ze Szczytna miał jakiś jasny, jechało się nim kilka razy nad jeziora i raz do Warszawy. Być może w domowym archiwum jakieś foto się znajdzie? A tymczasem czekam na dalszą relację z budowy.
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.345 47 0
#32
Nadal przysyłają tylko po dwa numery. Nie bardzo rozumiem pomysł z ruszeniem kolejnego modelu jak nie potrafią zapewnić prawidłowych dostaw.
Na szczęście nie tak jak w Polonezie podwozie będzie metalowe.
20210116_123633.jpg
20210116_123616.jpg
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#33
Fiat, jeszcze kuźwa Fiat , rozwaliłeś mi system za dużo tego, w sumie jak bym z tych wielkoludów miał wybrać tylko jeden model to też bym nie dał rady dlatego odpuściłem sobie, a do tego nie miałbym cierpliwości na czekanie na kolejne numery :)
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.345 47 0
#34
Teraz mam na rozkładzie trzy. Fiata, Poloneza i Trabanta, ale wierz mi że tego jest więcej. Z takich, które bym chciał to UAZ 469 z Rosji, Ził-130 w 1/12 z Rosji i najfajniejszy Ikarus 260 w 1/12 na Węgrzech wydawany.
 

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
314 1 0
#40
Byłem użytkownikiem i jednocześnie mechanikiem takiego wynalazka, jeździłem nim w pracy. Przesiedziałem trochę i pod nim w kanale i przy silniku. To były jeszcze samochody bez gniazdka do komputera... Tylko klucze, młotek i przecinak.
Jakoś sobie nie przypominam perforacji w płycie podłogowej pomiędzy przednimi a tylnymi siedzeniami, będzie tam jakiś głośnik czy cóś ?
Coś w modelu jest namieszane w wężykach przy silniku.
- siłownik pneumatyczny korektora wyprzedzenia zapłonu powinien być podpięty do kolektora ssącego a nie gdzieś hen w kierunku tyłu auta
- siłownik pneumatyczny drugiego przelotu gaźnika powinien być podpięty cienkim wężykiem też do kolektora ssącego a nie grubym wężem do odpowietrzenia karteru
- odpowietrzenie karteru (odma) powinno być podłączone do króćca na filtrze powietrza wlotowego
- przewód paliwowy pomiędzy pompą paliwa a zaworem pływaka chyba nie był aż tak gruby. To samo dotyczy przewodu zbiornik - pompa - nie kojarzę też na nim pętelki w okolicy filtra paliwa.

O ile dobrze pamiętam to starsze modele auta miały hydrauliczne sterowanie sprzęgłem a widełki wycisku sprzęgła to był kawał wytłoczki z blachy, tu widzę gruby pręt i sprężynę, choć na obudowie sprzęgła jest w tej okolicy jakiś nadlew który chyba imituje tenże siłownik.

Ogólne wrażenie OK, elementy wyglądają tak jak je pamiętam.

1:8 - toż ten model będzie miał ponad pół metra długości...
Będzie to miało jakiś napęd czy tylko na popych ?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:8 oraz 1:12 521

Podobne wątki