• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fiat 125p 1/8 Deagostini

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#1
Zapewne to tylko seria testowa, ale w takim razie widać czego można się spodziewać po Poloniezie. Póki co mało ciekawy kolor i kilka błędów, ale jak to testowy to może potem poprawią niedociągnięcia,
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#2
Osobiście wolałbym wersję wcześniejszą, no ale mimo pewnych wad, dla mnie to pozycja obowiązkowa, nawet jeśli będzie trzeba przemalować całość blach na inny kolor. Ten zaproponowany przez wydawcę jest dla mnie nie do zaakceptowania.
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
#5
Dziękuję za odpowiedź.:)
Po przeliczeniu (ok.3,300 zł),to jak widać nie jest to model dla każdego.Aby go kupić za zgodą żony musiałbym bardzo długo z swojej emerytury odkładać.:(
Wysłałem pytanie gdyż chciałem wnukowi na imieniny zrobić prezent.:niepewny:
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#7
Żeby ich obesrało z tymi kolorami.
Maluch, Polonez... a teraz FIAT. To już kurde, nie było ładnych kolorów w PRL'u. Wszystko bure i nudne:mad:
Ten kolor jest jeszcze brzydszy niż na okładkach książeczki. To chyba tabakowy F612 miał być:niepewny:

Czy ktoś z kolegów wie jaki mógłby być koszt przemalowania całości. Czy trzeba by to piaskować?
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#8
No też wolałbym inny. Niebieski czy czerwony, ale za dużo roboty z malowaniem takiego kloca jak dla mnie. Wolę zostawić takiego. Mój w każdym razie będzie prawdopodobnie taksówką.
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#9
Piotr,
Już zwykła biały byłby sto razy lepszy, słowo daję, Można by sieknąć Milicyjny albo MZK... a ten sraczkowaty mnie normalne załamał.
Płakać się chce. A czekałem na ten model tyle czasu...:cry:
 
Reakcje
19 4 1
#13
Chyba tez zaczne kupowac te gazetki, bardzo fajna sprawa, zawsze cos takiego chcalem. Tez bym chcal przemalowac na groszek. To jak kolega napisal 110 zeszytow ma byc, to kilka miesecy zbierana.
 

Bipa966

Aktywny użytkownik
Reakcje
472 69 32
#14
Ten Fiat to serio kusząca propozycja, ciekawe jak pójdą w detal ??
Kolor orginału jest baaaaardzo ładny, chyba jeden z bardziej trafionych.... moim zdaniem. Ale w modelu coś im nie wyszło...Miał być Tabak jak na zdjęciu poniżej.
tabak.jpg
taba.jpg
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#15
Na pewno nie miał to być Tabak. Prędzej F200 orzech średni albo L84 orzech. Tylko że oba od późniejszych serii były wprowadzone. Na moich zdjęciach wyszedł ciemniejszy niż w rzeczywistości.
 
Reakcje
19 4 1
#16
Mysle ze @Irokez46 masz racje, to moze orzechowy mial byc L-84, raczej by tez pasowal, bo ten Model moze byc z roku 1980-82
wtedy to stosowali L-84. Orzech sredni to byl pozniej. Jak patrze na inne zdjeca w internecie to nawet napeno to orzech ma byc...
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#17
Myślę że DEA nie zadawoło sobie kłopotu z szukaniem, który kolor w którym roku był kładziony na karoserie. Co do rocznika to są tacy, którzy twierdzą że to MR75 a są też tacy co twierdzą że to MR78. Który to by nie był ma trochę błędów. Gdyby zrobili w kolorze Tabak to byłby piękny model.:eek:
 
Reakcje
19 4 1
#18
1587244360511.png

1587244417580.png

Nie dalo mi spokoju, chodzi tu o kolor "yellow bahamas" t.z. F208 pomaranczowy, tylko ten kolor stosowali do roku 1974.
On byl tylko w klasykach. No i w przejsciowkach w roku 1974. Jedyne logiczne (zeby wreszcie o tym nie myslec) to musalo
byc tak, ze pare MR75 w tym kolorze zostalo pomalowanych, bo inne farby sie skaczyly :rolleyes: albo jakas inna przyczyna musiala byc.
Ale tak naprawde, to DEA na to nie zwracali takiej uwagi. :(
 
Reakcje
19 4 1
#19
Czy ktoś z kolegów wie jaki mógłby być koszt przemalowania całości. Czy trzeba by to piaskować?
ja kupie ta gazetke gdzie jest maska Fiata 125p dwa razy, i wtedy sproboje zetrzec lakier papierem , potem gruntowac i dobrym lakierem prysnac. Jest to troche roboty, ale efekt bedzie napewno fajny. Tez ludzie pisza ze, jak czesci sa gladkie to poprostu wymyc i na lakier prysnac nowym lakierem. To bym musial wyprobowac.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:8 oraz 1:12 521

Podobne wątki