• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama ffox | Dioramy i makiety

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#24
W trakcie diorama wzorowana na pracy kolegi @daniel loko
Chatka w fazie instalacji oświetlenia, więc jeszcze rozbebeszona.
Podwórko gospodarstwa będzie wypełnione różnymi smaczkami.
Przez niewielkie wymiary, musiałem pogodzić się z niektórymi uproszczeniami lub błędami (jak stromy nasyp).
Czeka mnie jeszcze sporo poprawek, ale to po ukończeniu głównych celów.
Na chwilę obecną przedstawiam tylko tyle.

Zobacz załącznik 522989 Zobacz załącznik 522990 Zobacz załącznik 522992 Zobacz załącznik 522994 Zobacz załącznik 522995 Zobacz załącznik 522996 Zobacz załącznik 522999 Zobacz załącznik 523000 Zobacz załącznik 523001 Zobacz załącznik 523002 Zobacz załącznik 523003 Zobacz załącznik 523005 Zobacz załącznik 523007
Kolega "skromnie".... ale ja bym powiedział.... 'Wyrobił się' :) ...Mistrzowsko to wygląda (y). Nawet pomijając niedoróbki, które kolega Mateusz wymienia - i tak fach widać w ręku (i oko). Ewentualne kolejne prace dobrze się zapowiadają.... bardzo dobrze. Szopa świetna. Materiał z którego wykonana wygląda jak prawdziwe dechy.

Trawka elektrostatycznie? Jaka? (producent, numer)? Podoba mi się.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#26
Trawka elektrostatycznie? Jaka? (producent, numer)? Podoba mi się.
Uczepiłem się Fallera 170771 i póki co jestem zadowolony.
Zmieszałem ją z trawą 170774 (12 mm), zmatowiłem i posypałem posypką 171304.

Szopa świetna. Materiał z którego wykonana wygląda jak prawdziwe dechy.
Szopa jest zrobiona z dzielonych zapałek. Chciałem aby "deski" były różnej średnicy.
Ale stwierdziłem, że chyba lepiej jak zrobię ją od nowa z gotowych listewek.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#27
Szopa jest zrobiona z dzielonych zapałek. Chciałem aby "deski" były różnej średnicy.
Ale stwierdziłem, że chyba lepiej jak zrobię ją od nowa z gotowych listewek.
Dobrym materiałem jest fornir - można pozyskać resztki od jakiegoś stolarza. Jest naturalnym drewnem, można barwić bejca i daje się z niego robić deski - jak dobrze idzie to zarówno o równoległych krawędziach (cięcie) lub nawet o nieregularnych (jak świeżo pocięty bal drewna) - nacinamy i następnie "rozrywamy" po linii słoja.
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
#28
Szopa bardzo fajna i bardzo ładnie to w całości wyglada. Ja chyba tez spróbuje z trawką Fallera :)
Nie wiem co przy trawie robię źle, ale na wszelkiego rodzaju pochylych powierzchniach dobrze stoi, a na płaskiej mam z tym problem???
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#32
W wątku stacji CZUDEC, pokazany został piękny kozioł oporowy kolegi @Merlin.
Postanowiłem spróbować zrobić swój zgodnie z poradnikiem:
Wyszło jak wyszło.
Będę musiał wypróbować metodę z podgrzewaniem (tak jak w poradniku napisali, podczas wyginania, szyny uciekają na boki).
Na tym poniżej żeby dobrze wygiąć szyny, musiałem zrobić rowki na zgięciach, przez co niestety są widoczne.

Kozioł 1.jpg Kozioł 2.jpg
 

Zonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 4 0
#33
Z tym podgrzewaniem to tragedia jak dla Mnie, o ile jako tako da się jeden odcinek szyny powyginać i jest w miarę ok to z drugim odcinkiem i kolejnymi nie jest tak łatwo by gięcia były tak jak w pierwszym aby po połączeniu ładnie do siebie pasowały. Mnie się nie udało - odpuściłem Sobie.

Co do przyrządu którego używa kolega @Merlin to fajna rzecz, miałem go ale dla Mnie to w ogóle skali nie trzymał i koziołoki były jakieś malutkie w porównaniu do kozła którego robiłem wg poradnika LL.

http://forum.modelarstwo.info/threads/___dioramki-dioramy___zonek.22821/page-5
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#35
@Zonek, dzięki za podesłanie Twojego wątku. Kozioł w Twoim wykonaniu wygląda obłędnie :eek:
Jednak muszę jeszcze poćwiczyć.
Natomiast nie rozumiem dlaczego w poradniku napisane jest, że powinno robić się go z szyn wąskotorowych.

Koziołki fajne, ale trawka dookoła tez (y) Ciekaw jestem ile ma mm i na co tak dobrze stoi:eek:
Dzięki, ale jak porównasz go z tą trawą, to moja się chowa :niepewny:
Moja ma 6 mm (pomieszana z garścią 12 mm) - stoi na wikol :)
 

Zonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 4 0
#36
@ffox jak pisałem grzanie szyn Sobie odpuściłem ale popróbuj może złapiesz ten dryk z gięciem na gorąco. Po porządnym rozgrzaniu szyny można ją schłodzić wodą (ja chodziłem Colą) dalej pozostaje miękka i nie ma ryzyka poparzenia się.

Dlaczego na Wąskotorowym nie wiem - Ja robię na Tilligach, co do podpiłowywania szyn używam małego trójkątnego iglaczka, cięcia widać ale przymykam na to oko.

Co do Twojego kozła to jest w dechę a jak miałbym pogrymasić to brakuje mi tylko imitacji połączenia podkładów.
Co do traw to tak jak opisywałem w Miom w wątku używam Silhouette Mininatur, choć teraz pobawię się też Nochem i Fallerem.



@Pd5 na większości Moich dioramek trawka na poszycie to 1mm, później dosiewana 2mm, dalej 4,5mm i 6mm.

Na takich małych dioramkach które uwielbiam robić 12mm trawek nie używam gdyż wyglądało by to bardzo buszowato.

Dosadzam na wikol o czym pisałem Ci tu http://forum.modelarstwo.info/threads/klej-w-sprayu.39194/
 

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.371 2 0
#37
Fakt faktem, że szyny podczas gięcia uciekają zawsze na jeden bok. Obecnie robię to z wyczuciem i margines błędu jest malutki, ale jednak widoczny.
Znalazłem na to patent w postaci rowka wpuszczonego w tym urządzeniu, które było projektu Pawła R.
Obecnie przeprojektowałem całą zaginarkę, mam projekt w 3D, jednak nie jestem w stanie wyeksportować go do STP, czyli formatu, który mógłbym wysłać do maszynowni gdzie mi ją wykonają, przez co stoję z jej wykonaniem. Gdyby ktoś miał możliwości pomóc, to chętnie skorzystam, w zamian jeśli po wykonaniu urządzenia będzie działało jak powinno udostępnię publicznie jego rysunki, tak by każdy mógł sobie takowe stworzyć :)
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#38
Kolejna diorama.
Zostało mi do zrobienia kilka poprawek: wjazd na rampę, magazyn do zrobienia, słupy do spatynowania, podłączenie 4 lamp oświetleniowych, pomalowanie skrzynki i kilka innych drobnych rzeczy. Pogoda była, to skorzystałem z niej do zrobienia zdjęć przed całkowitym ukończeniem.

Magazyn 01.jpg Magazyn 02.jpg Magazyn 03.jpg Magazyn 04.jpg Magazyn 05.jpg Magazyn 06.jpg Magazyn 07.jpg Magazyn 08.jpg Magazyn 09.jpg Magazyn 10.jpg Magazyn 11.jpg Magazyn 12.jpg Magazyn 13.jpg Magazyn 14.jpg
 

Podobne wątki