• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama ffox | Dioramy i makiety

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Upiorny obrazek...

Fajnie (y) ale jak by w rzeczywistości tak był porośnięty słup to jak na niego wejść na słupowłazach np. w celu wymiany spalonej żarówki :eek:
W Gdyni celowo "obsadzaliśmy" z kolegą architektem krajobrazu słupy. Takie było zarządzenie władz miasta.
Z kolei obsługa lampy odbywa się z podnośnika.
Mateusz, piękna robota.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Kibri 38190.
Jeśli macie pomysły na jakieś dodatkowe detale do budynku, chętnie wezmę pod uwagę każdą sugestię.
Zobacz załącznik 723845
Proszę nie traktować tego co piszę jako czepialstwo, chcę tylko zauważyć, że (moim zdaniem) sam budynek jak na KIBRI (ta cegła :love:) bardzo fajnie wygląda, ale ta roślinność wchodząca na ścianę.... mało realistyczna i psuje efekt. Wygląda jak by ktoś to glonami z jeziora okleił, albo barwioną korą... Poza tym co to robi na parapecie na dole i górze? To są że niby glony? Można wiedzieć co to za wyrób te pnącza?... bo wydaje mi się, że to użyte TUTAJ co wchodzi na słup, wygląda o wiele lepiej.
No sami zobaczcie:

www.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Rokstedi

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
1.506 0 0
Dawno nic nie wrzucałem, to coś zostawię.

3 koziołki produkcji własnej:
Zobacz załącznik 759599

oraz tory:
Zobacz załącznik 759600

Nie przeglądam każdego wątku na forum, ale przedmiotowy jest jednym z tych , które naprawdę przyciągają uwagę. Wśród szeregu relacji z tworzenia pięknych modeli pokazywane tu prace naprawdę wyróżniają się realizmem. Widoczne na zdjęciach torowisko jest rewelacyjne. Naprawdę super! Zresztą zarówno budynki jak i pozostałe detale trzymają najwyższy poziom. To jest to. Każdy z obecnych na forum modelarzy ma swój zestaw cech tworzonych modeli, na których mu najbardziej zależy. W moim przypadku na pierwszym miejscu stoi realistyczny wygląd. W tym wątku możemy podziwiać naprawdę znakomite osiągnięcia w tym aspekcie. Gratuluję
Piotrek
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
W ostatnim czasie w wolnych chwilach, których jest jak na lekarstwo, projektowałem lampy na betonowym słupie. Drogowe i kolejowe.
Poniżej przedstawiam efekt swoich wypocin w formie lampy ulicznej (drogowej). Lampy mają możliwość swobodnego wpinania i wypinania.
Do pomalowania zostały jeszcze wysięgniki.
IMG_4134 2.jpg
 

Tomasz Sauer

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.618 79 4

Tomasz Sauer

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.618 79 4
Tak, wiem że to wygląda jak glony. Więcej tego materiału nie użyję. Testowałem różne dziwactwa.
Polecam gąbkę startą, sproszkowaną, o różnej gradacji, wtedy uzyskasz efekt bardziej przyjazny dla oka, mchu na fugach, czy listowia pnączy.
LODZ13.jpg

Też nie jest idealnie, bo robione na szybko pod imprezę, ale nie daje takiego efektu papierowej szarpanki.
Nie żebym się czepiał, ale efekt jaki Ci wyszedł trochę przypomina zielone gazeciane śmieci na murze.
Można wykorzystać drucik lub włókna sznurka sizalowego i pokusić się o winobluszcze.

Ewentualnie siateczki z listowiem

Tak, wiem że to wygląda jak glony. Więcej tego materiału nie użyję. Testowałem różne dziwactwa.
Na marginesie, cegły ścian budynku dzieło sztuki, poproszę o choć skromną podpowiedź jak to uzyskać, bo mam do rewitalizacji lokomotywownię fallera którą zmontowałem z piętnaście, dwadzieścia lat temu i chciałbym przenieść z tortu na moduł i przy okazji dać jej nowe życie.
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
Polecam gąbkę startą, sproszkowaną, o różnej gradacji, wtedy uzyskasz efekt bardziej przyjazny dla oka, mchu na fugach, czy listowia pnączy.
Próbowałem różne gąbki, ale zawsze kolor był nieodpowiedni (zbyt jaskrawy).
Przyznam, że na Twojej makiecie jest niesamowity efekt. Jesteś w stanie powiedzieć, jakiejkonkretnie gąbki użyłeś?
Też nie jest idealnie, bo robione na szybko pod imprezę, ale nie daje takiego efektu papierowej szarpanki.
Jest tak jak powinno być, dla mnie bardzo zadowalający efekt.
Nie żebym się czepiał, ale efekt jaki Ci wyszedł trochę przypomina zielone gazeciane śmieci na murze.
Z daleka nie wygląda źle, na zdjęciu... szkoda gadać. Na szczęście można to usunąć i tak chyba zrobię.
Ewentualnie siateczki z listowiem
To jest pomysł!
Na marginesie, cegły ścian budynku dzieło sztuki, poproszę o choć skromną podpowiedź jak to uzyskać, bo mam do rewitalizacji lokomotywownię fallera którą zmontowałem z piętnaście, dwadzieścia lat temu i chciałbym przenieść z tortu na moduł i przy okazji dać jej nowe życie.
To była metoda prób i błędów. Według własnej logiki, najpierw pomalowałem całość ścian na biało, następnie próbowałem pomalować cegły na "ceglany kolor". Okazało się, że nie był to dobry sposób... Fugi wsiąkały lakier jak gąbka wodę. Więc postanowiłem zrobić odwrotnie.
Najpierw pomalowałem CAŁOŚĆ na odpowiedni kolor, następnie mocno rozwodniony popielaty lakier, wpuszczałem w kanały imitujące fugi. Efekt wyszedł taki jak widać. Pojedyncze cegiełki (ciemniejsze) malowałem ręcznie, maskując je taśmą Tamiya. Kolor cegieł to Pactra A51 z lekką domieszką pomarańczowego. Sam się dziwię, że to jeszcze pamiętam... praca sprzed 5 lat.
 

Tomasz Sauer

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.618 79 4
Próbowałem różne gąbki, ale zawsze kolor był nieodpowiedni (zbyt jaskrawy).
Przyznam, że na Twojej makiecie jest niesamowity efekt. Jesteś w stanie powiedzieć, jakiejkonkretnie gąbki użyłeś?

Jest tak jak powinno być, dla mnie bardzo zadowalający efekt.

Z daleka nie wygląda źle, na zdjęciu... szkoda gadać. Na szczęście można to usunąć i tak chyba zrobię.

To jest pomysł!

To była metoda prób i błędów. Według własnej logiki, najpierw pomalowałem całość ścian na biało, następnie próbowałem pomalować cegły na "ceglany kolor". Okazało się, że nie był to dobry sposób... Fugi wsiąkały lakier jak gąbka wodę. Więc postanowiłem zrobić odwrotnie.
Najpierw pomalowałem CAŁOŚĆ na odpowiedni kolor, następnie mocno rozwodniony popielaty lakier, wpuszczałem w kanały imitujące fugi. Efekt wyszedł taki jak widać. Pojedyncze cegiełki (ciemniejsze) malowałem ręcznie, maskując je taśmą Tamiya. Kolor cegieł to Pactra A51 z lekką domieszką pomarańczowego. Sam się dziwię, że to jeszcze pamiętam... praca sprzed 5 lat.
Gąbki Fallera, Heki o różnych kolorach i gradacji, od jasnej zieleni do ciemnego brązu, część z nich osiągnęła już pełnoletniość, ale chyba jeszcze je produkują, jak będę w modelarni to wrzucę numery katalogowe.
Aktualnie pracuję nad innym rozwiązaniem, to naturalny drewniany żwirek dla kota rozpuszczony w wodzie, barwiony farbą akrylową, wysuszony i przesiany, daje efekt podobny do gąbki, a do tego ogromna oszczędność kasy i można mieć "posypki" w kolorach jakich dusza zapragnie
 

Podobne wątki