• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja ffox | Ciężarowy warsztat

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#1
Znalazłem chwilę czasu na założenie skromnego wątku.
Będę wrzucał swoje wynalazki.

Na początek sentymentalny dla mnie pojazd marki Robur, w niebieskim malowaniu.
Jest to przeróbka z wojskowego Robura LO 2002 firmy Busch 50228
Busch 50228.jpg
Źródło zdjęcia: http://www.toysandmodels.pl/pl/p/Busch-50228-Robur-LO-2002-A-Armia-Wojsko-DRR-NRD/3672

Model zrobiłem na podstawie zdjęć realnego pojazdu.
Przeróbka była na szybko, dlatego obejmowała wyłącznie przemalowanie modelu, stąd widoczny właz na dachu modelu (powinienem jednak go zlikwidować), zbędne słupki między oknami czołowymi, krótsza paka, inne koła i kilka innych drobiazgów... Może kiedyś to poprawię.

Model:
Robur 01.jpg Robur 02.jpg Robur  03.jpg Robur 04.jpg
Uciąłem widoczny na zdjęciach szperacz, bo jednak w tym modelu jest całkowicie zbędny.

Oryginał:
Robur LD3001 01.jpg
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#2
Nad drugim modelem już troszkę dłużej posiedziałem.
Przerobiłem dach likwidując niepotrzebny właz, uciąłem zbędne słupki na szybach czołowych (jak w modelu LD 3001), przerobiłem pakę na wzór oryginału.
Niestety paka nie jest idealnie odwzorowana ze względu na różnicę w ilości słupków, ale chyba można to wybaczyć.

Model:
20190622_133100-01.jpg 20190622_133115-01.jpg 20190622_133236_HDR-01.jpg

Oryginał Robur LD 2202 A 4x4:
2683_robur_4x4.jpg 2685_robur_4x4.jpg
 

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0
#4
Kawał porządnej pracy(y), brudzing dodaje realizmu spracowanych pojazdów, modele wyglądają świeeetnie, a co do samej paki ...ehm... no cóż, Busch się nie postarał, bo to tak jakby patynować "gagarina" o niewłaściwej liczbie żaluzji :ROFL:
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#5
Wybaczyć ilość pałąków można. Gdybyś nie powiedział, mało kto by zauważył.
Świetna robota. Fajnie, że dążysz do jak najlepszego odwzorowania oryginału, choć uważam, że jak się coś nie da, świat się nie wali. To nie lokomotywy, gdzie mamy konkretny numer i koniec - ma być jak w oryginale i finito... . Gorzej jak skoszone są proporcje i to widać, ale ilość pałąków mogła być różna...
Dla mnie super
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#7
Witaj Mateuszu na części samochodowej. :)
Bardzo fajnie zrobiłeś te modele. Praktycznie wyglądają jak oryginały. Ja bym pomyślał jeszcze nad zmianą kół i może zmieniłbym na cieńszy drut, który użyłeś na pałąki. Poza tym to naprawdę kawał dobrej pracy modelarskiej. (y)
 

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.668 4 0
#8
Świetny początek tematu, który mam nadzieję (i pewnie nie tylko ja) będziesz dalej rozwijał. Pierwsze co rzuciło się w oczy, to lepiej wyglądająca plandeka na modelu, niż w oryginale. :D Duży plus za zdjęcia pojazdu w oryginale. Czekam na kolejne udane przeróbki. (y)
 

Podobne wątki