• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Chemia Farby akrylowe

  • Inicjator wątku Konrad
  • Data rozpoczęcia
K

Konrad

Gość
#1
Szukam farb akrylowych ktore posiadaja opis wedlug RAL. W szczegolnosci RAL7022. Probowalem pisac nawet do niektorych producentow ale nie potrafili mi pomoc. Moze ktos z kolegow bedzie znal jakiegos producenta ktory tak numeruje swoje produkty?
 

PawelMa

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Tak, Weinert nazywa swoje farby zgodnie z numeracją RAL, a niektórzy inni publikują tablice konwersji.
Ja używam akryli Vallejo, a jego tablica odpowiedników jest (RAL, Humbrol itd) tutaj.
 
OP
OP
K

Konrad

Gość
#4
Dzieki - faktycznie Weinert ma taki kolor - jeszcze jedno pytanko - gdzie kupic w internecie bo sklepu u mie z takimi farbami nie znajdziesz.
 
OP
OP
K

Konrad

Gość
#6
Spoko do Czech jest niedaleko - powiedz mi czy to ten sklep w Ostravie niedaleko rynku?
 

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#7
Eeee... modeltrain.cz jest w Plzne, to na zachód za Pragą :razz:
W Ostrawie raczej nie kupisz farbek Weinerta :sad:
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#9
Co kolega będzie malował tym RAL,em, jeśli można wiedziec?...
Może wystarczy zwykły lakier akrylowy w aerozolu?
 
OP
OP
K

Konrad

Gość
#10
Ano przy naprawie mojej RH1014, przez swoja niezdarnosc - az wstyd sie przyznac - zrobilem niewielka ryse - 4mm, bardzo cienka. Dowiedzialem sie od Roco ze to RAL7022. Teraz szukam farby zeby ja poprawic - kole w oczy szzegolnie jezeli wie sie ze ona istnieje. Z drugiej strony loka naprawilem i obudowa nie odskakuje juz od podwozia :)
 
Reakcje
0 0 0
#11
Konrad napisał(a):
zrobilem niewielka ryse - 4mm, bardzo cienka. Dowiedzialem sie od Roco ze to RAL7022. Teraz szukam farby zeby ja poprawic
i myślisz, ze zamalowanie rysy sprawi, ze stanie się ona niewidoczna, nie bedzie róznic w kolorze, fakturze itd..?
 
OP
OP
K

Konrad

Gość
#13
zamierzam sie troszke pobawic ale finalnie i tak farba bedzie przeciez potrzebna... Jezeli ktorys z kolegow ma jakis pomysl prosze bardzo - chetnie sie dowiem. Rysa jest cieniutka, bardzo powierzchowna, tylko ze dluga na 4 mm. Nie myslalem o prostym zamalowaniu rysy ale o czyms bardziej kompleksowym.

Faktycznie moja psychika zyska wiecej :D :D
 

Podobne wątki